Аспаркам розчин для ін'єкції ампули 5мл №10 (72193)

код товару: 72193
товар відсутній
Товар відсутній
Характеристики
Виробник
Галичфарм АО
Форма випуску
По 5 мл в ампулі, по 10 ампул у коробці; по 5 мл в ампулі, по 5 ампул у блістері, по 2 блістери у пачці; по 10 мл в ампулі, по 5 ампул у блістері, по 2 блістери у пачці.
Діюча речовина
АСПАРАГІНАТ K-Mg
Опис
Мінеральні речовини. Препарати магнію. Код АТХ А12С С30.

Інструкція - Аспаркам розчин для ін'єкції ампули 5мл №10

Виробник

Галичфарм АО

Країна походження

Україна

Склад

діючі речовини: 1 мл розчину містить магнію аспарагінату безводного 40 мг (3,37 мг магнію), калію аспарагінату безводного - 45,2 мг (10,33 мг калію);
допоміжні речовини: сорбіт (Е 420), вода для ін'єкцій.

Форма випуску

По 5 мл в ампулі, по 10 ампул у коробці; по 5 мл в ампулі, по 5 ампул у блістері, по 2 блістери у пачці; по 10 мл в ампулі, по 5 ампул у блістері, по 2 блістери у пачці.

Лікарська форма

Розчин для ін'єкцій.
Прозора безбарвна або з ледь жовтуватим відтінком рідина.

Діюча речовина

АСПАРАГІНАТ K-Mg

Фармакодинаміка

Аспаркам володіє антиаритмічними вастивостями, поповнює дефіцит іонів магнію та калію. Магній активує натрій-калієву АТФ-азу, внаслідок чого знижується внутрішньоклітинний вміст натрію та підвищується надходження калію у клітину. При зниженні концентрації натрію у клітині гальмується натрієво-кальцієвий обмін у гладких м'язах судин, що призводить до їхньої релаксації, іони калію стимулюють синтез АТФ, глікогену, білків, ацетилхоліну; калій і магній підтримують поляризацію клітинних мембран. Аспарагінат сприяє надходженню іонів у клітину та бере участь в енергетичному обміні. Антиаритмічний ефект реалізується завдяки здатності препарату усувати дисбаланс електролітів і знижувати збудливість і провідність міокарда.

Фармакокінетика

Не досліджувалась.

Показання

- Для додаткової терапії при хронічних захворюваннях серця (при серцевій недостатності, у постінфарктний період), при порушеннях ритму серця, насамперед шлуночкових аритміях;

- додаткова терапія при лікуванні препаратами наперстянки.

Протипоказання

- Підвищена чутливість до компонентів препарату;

- гостра та хронічна ниркова недостатність;

- хвороба Аддісона;

- атріовентрикулярна блокада ІІІ ступеня;

- кардіогенний шок (АТ<90 мм.рт.ст.).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Одночасне застосування препарату з калійзберігаючими діуретиками та/або інгібіторами АПФ підвищує ризик розвитку гіперкаліємії.

Способи застосування

Препарат призначений тільки для внутрішньовенного введення. Дорослим вводити повільно внутрішньовенно краплинно - по 10-20 мл (вміст ампули розводити у 50-100 мл 5 % розчину глюкози). При необхідності дозу можна повторити через 4-6 годин. Препарат придатний для комбінованої терапії.

Курс лікування визначає лікар.

Діти. Досвід застосування препарату дітям недостатній, тому його не застосовують цій віковій категорії пацієнтів.

Передозування

Випадки передозування невідомі. У разі передозування можна спостерігати симптоми гіперкаліємії і гіпермагніємії.

Симптоми гіперкаліємії: загальна слабкість, парестезії, брадикардія, параліч. Надзвичайно висока концентрація калію у плазмі крові може призвести до летального наслідку від пригнічення серцевої діяльності, аритмії або зупинки серця.

Симптоми гіпермагніємії: нудота, блювання, сонливість, гіпотензія, брадикардія, слабкість, невиразне мовлення, двоїння в очах. При дуже високих плазмових концентраціях магнію може розвинутися гіпорефлексія, параліч м'язів, зупинка дихання і зупинка серця.

У разі передозування необхідно відмінити K+ -, Mg 2 +-аспартат і рекомендується провести симптоматичне лікування (кальцію хлорид 100 мг/хв внутрішньовенно, діаліз, якщо необхідно).

Побічні дії

При швидкому внутрішньовенному введенні препарату слід враховувати можливість появи симптомів гіперкаліємії, нариклад: нудота, блювання, діарея, парестезії та/або гіпермагніємії, наприклад: почервоніння обличчя, гіпорефлексія, судоми, відчуття жару, пригнічення дихання.

Особливі умови

Особливі заходи безпеки.
При тривалому застосуванні препарату необхідно контролювати рівень калію і магнію в крові, а також необхідний регулярний моніторинг показників електролітного гемостазу та даних ЕКГ.

Аспаркам як препарат, що містить калій і магній, необхідно з обережністю застосовувати пацієнтам з міастенією гравіс; при станах, що можуть призводити до гіперкаліємії, такими як гостра дегідратація, поширене пошкодження тканин, зокрема при тяжких опіках. У цієї категорії пацієнтів рекомендується регулярно досліджувати рівень електролітів у сироватці крові.

Оскільки, препарат містить сорбіт, пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози не слід застосовувати даний препарат.

Особливості застосування.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Дотепер не повідомлялося про виникнення будь-якої небезпеки при застосуванні препарату цій категорії пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або з іншими механізмами.
Препарат не впливає на керування транспортом.

Категорія відпуску.
За рецептом.Особливі умови зберігання

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.

Синонім

АСПАРАГІНАТ K-Mg, КАЛІЙ МАГНІЙ АСПАРАГІНАТ, ПАНАНГІН, ТАБЛЕТКИ "АСПАРКАМ"

08004 08004