Аспаркам

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Діюча речовина
АСПАРАГІНАТ K-Mg (4)
Умови відпуску
По рецепту (3)
Скинути
Фільтр
Сортування
Ціна:

86.10грн.
Аспаркам таблетки №10
 
Ціна:

7грн.
Аспаркам таблетки №50
 
Ціна:

33.10грн.
немає в наявності
Аспаркам розчин для ін'єкції ампули 10мл №10
Ціна:

 

Інструкція Аспаркам

Виробник

Красная Звезда ХФЗ ОАО

Загальний опис

Аспаркам належить до лікарських засобів, які регулюють метаболічні процеси. Механізм дії пов'язаний з властивістю аспарагінатів переносити іони магнію і калію у внутрішньоклітинний простір та участю їх у метаболічних процесах. Іони калію і магнію, як важливі внутрішньоклі­тинні катіони, включаються в роботу ряду ферментів, у процес зв'язування макромолекул із субцелюлярними елементами і в механізм м'язового скорочення на молекулярному рівні. Спів­відношення поза- і внутрішньоклітинної концентрації іонів калію, кальцію, натрію і магнію впливає на скоротливу здатність міокарда. Аспарагінат, як ендогенна речовина, є переносником іонів калію та магнію, має виражений афінітет до клітин, його солі піддаються дисоціації лише незначною мірою. Внаслідок цього іони проникають у внутрішньоклітинний простір у вигляді комплексних сполук. Магнію аспарагінат та калію аспарагінат покращують метаболізм міокарда. Недостатній вміст калію і магнію в організмі підвищує ризик розвитку АГ, атеросклеротичного ураження коронарних судин, порушень ритму серця, патології міокарда.

Форма випуску та упаковка

Таблетки № 10, № 50 у блістерах; № 10х1, № 50х1 у пачках з картону.

Лікарська форма

Таблетки. Таблетки білого кольору з плоскою поверхнею, рискою та фаскою.

Фармакологічна дія

Мінеральні добавки. Код АТС А12С.

Фармокинетика

Швидко і повністю всмоктується, виводиться переважно нирками. Концентрація калію і магнію в крові досягає максимуму через 1-2 години після прийому препарату. Із крові препарат надходить всередину кардіоміоцитів у формі іонів К+ і Mg2+ та аспарагінату і включається в клітинний метаболізм.

Особливі умови

Належні заходи безпеки при застосуванні. При тривалому застосуванні препарату необхідно контролювати рівень калію і магнію в крові, а також необхідний регулярний моніторинг показників електролітного гемостазу та даних ЕКГ. Особливої обережності слід дотримуватися при призначенні препарату хворим з високим ризиком розвитку гіперкаліємії. У цих випадках необхідно регулярно контролювати показники електролітного гемостазу. Особливі застереження. Застосування у період вагітності або годування груддю. Даних щодо застосування препарату в період вагітності та годування груддю немає. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає. Діти. Досвіду застосування препарату дітям немає. Категорія відпуску. Без рецепта.

Склад

Діюча речовина: 1 таблетка містить магнію аспарагінату 175 мг (0,175 г) і калію аспарагінату 175 мг (0,175 г); Допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, кальцію стеарат, тальк.

Свідчення

Аспаркам застосовують: - у складі комбінованої терапії серцевої недостатності, стану після інфаркту міокарда, порушень серцевого ритму (переважно шлуночкових аритмій), зумовлених електролітними порушеннями; - для посилення ефективності і покращання переносимості серцевих глікозидів; - при станах, які супроводжуються гіпокаліємією і гіпомагніємією (у тому числі передозуванням салуретиків).

Протипоказання

- Підвищена чутливість до компонентів препарату; - гостра та хронічна ниркова недостатність; - хвороба Аддісона; - гіперкаліємія, гіпермагніємія; - атріовентрикулярна блокада ІІ-ІІІ ступеня; - кардіогенний шок (АТ < 90 мм.рт.ст.).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Даних щодо застосування препарату в період вагітності та годування груддю немає.

Побічні дії

Побічні реакції розвиваються дуже рідко: з боку травного тракту: нудота, блювання, діарея, біль у животі, відчуття дискомфорту або печіння в епігастральній ділянці, шлунково-кишкова кровотеча, виразки слизової оболонки травного тракту, сухість у роті; з боку серцево-судинної системи: порушення провідності міокарда, зниження артеріального тиску, AV-блокада; з боку центральної та периферичної нервової системи: парестезії, гіпорефлексія, судоми; алергічні реакції: свербіж, почервоніння шкіри обличчя, висипання; з боку дихальної системи: можливе пригнічення дихання (зумовлене гіпермагніємією); інші: відчуття жару.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

У зв'язку з наявністю у складі препарату іонів калію при застосуванні Аспаркаму з калійзберігаючими діуретиками, інгібіторами АПФ, бета-адреноблокаторами, циклоспорином підвищується ризик розвитку гіперкаліємії (необхідний контроль рівня калію у плазмі крові) і посилюється пригнічувальний вплив на перистальтику кишечнику. Препарат гальмує всмоктування пероральних форм тетрацикліну, солей заліза і фториду натрію (необхідно дотримуватися 3-годинного інтервалу між прийомами). Аспаркам посилює ефект лікарських засобів, які стимулюють трофічні процеси в міокарді; запобігає розвитку гіпокаліємії, зумовленої застосуванням салуретиків, кортикостероїдів, серцевих глікозидів. Аспаркам зменшує кардіотоксичну дію серцевих глікозидів. При одночасному застосуванні з антидеполяризуючими міорелаксантами посилюється нервово-м'язова блокада, із засобами для наркозу (кетамін, гексанал, фторотан) - пригнічується центральна нервова система. Аспаркам може знижувати ефективність неоміцину, поліміксину В, тетрацикліну і стрептоміцину.

Передозування

Дотепер випадки передозування не зареєстровані. Теоретично при передозуванні можуть розвинутися симптоми гіперкаліємії (нудота, блювання, діарея, біль у животі, металевий присмак у роті, брадикардія, слабкість, дезорієнтація, м'язовий параліч, парестезії кінцівок) і гіпермагніємії (почервоніння шкіри обличчя, спрага, артеріальна гіпотензія, гіпорефлексія, порушення нервово-м'язової передачі, пригнічення дихання, аритмія, судоми). На електрокардіограмі реєструється підвищення висоти зубця Т, зниження амплітуди зубця Р, розширення комплексу QRS. Лікування: відміна препарату, симптоматична терапія (внутрішньовенне введення розчину кальцію хлориду у дозі по 100 мг/хв), при необхідності - гемодіаліз.

Особливі умови зберігання

Термін придатності 3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C. Зберігати у недоступному для дітей місці.

08004 08004