

Міорелаксанти - це лікарські препарати, спрямовані на розслаблення мускулатури. Вони усувають тонус скелетних м'язів і при певному дозуванні здатні навіть повністю знерухомити людину. Така властивість зробило міорелаксанти затребуваними в анестезіології при проведенні операцій. Сучасна медицина розгледіла в препаратах великі можливості, і сьогодні їх активно застосовують у неврології, косметології. Засоби продаються без рецепта, але приймати їх рекомендується лише за призначенням лікаря.
В яких ситуаціях призначають препарати-міорелаксанти
Такі ліки відносять до засобів зі специфічною дією, що визначає конкретні показання до їхнього використання. Зазвичай це:
- підвищення тонусу м'язів;
- м'язові спазми внаслідок інсульту;
- розсіяний склероз;
- пошкодження головного і спинного мозку;
- розлади неврологічного характеру;
- профілактика посттравматичних ускладнень.
Лікарі рекомендують пацієнтам купити міорелаксанти і при проходженні електросудомної терапії. Препарати досі використовують в анестезіології без відключення природного дихання. Міорелаксанти м'яко усувають м'язовий тонус при мікрохірургічних операціях і репозиції кісткових фрагментів, спрощують проведення інтубації. Вони допомагають при вправленні вивихів і в терапії розтягнень.
Протипоказання до прийому
Міорелаксанти заборонені при непереносимості компонентів засобу, під час вагітності, при міастенії. З обережністю слід приймати препарати від м'язових спазмів людям з нирковою та печінковою недостатністю, виразковою хворобою, психічними захворюваннями.
Якими бувають міорелаксанти
Препарати класифікують за різними групами. Залежно від способу дії розрізняють такі засоби:
- Деполяризуючі. Призводять до короткочасного м'язового спазму, що провокує порушення нервово-м'язової передачі. В результаті скелетні м'язи розслабляються. Щоб нівелювати дію міорелаксанта або якщо сталося передозування, вводиться холінестераза.
- Недеполяризуючі. Викликають блокування Н-холінорецепторів, за рахунок чого зупиняється скорочення м'язів. Дія ліків інгібується прозерпіном. Такі міорелаксанти здебільшого використовуються при хірургічних втручаннях, а ефект від них триває до 4 годин.
- Змішаної дії.
Препарати здатні впливати на різні ділянки нервової системи, тому виділяють групи засобів за механізмом дії:
- центральної - впливають на нервові закінчення в головному і спинному мозку, тому нервовий імпульс затихає ще на початку свого формування;
- периферичної - зупиняють передачу імпульсів від спинного мозку до мускулатури, в результаті чого останні просто не отримують сигнал про потребу в скороченні.
Що стосується форми випуску, можна купити міорелаксанти у вигляді таблеток, ін'єкцій. Перший тип препаратів призначають при тривалому симптоматичному лікуванні хвороб, які супроводжуються судомами і спазмами. Ін'єкції допомагають при різких спазмах, а також використовуються під час операцій.
Купуйте онлайн якісні лікарські засоби
В інтернет-аптеці apteka.com ви з великою ймовірністю знайдете потрібний препарат, який доступний в Україні. Ми працюємо з продукцією надійних виробників, гарантуючи якість і гарні ціни на міорелаксанти. В наявності велика кількість препаратів і для дорослих, і для дітей. Переглядайте каталог і замовляйте потрібний засіб. Доставляємо ліки в аптеки по всій країні.