Фуросемід таблетки 40мг №20 (72099)

код товару: 72099
товар відсутній
товар відсутній
Товар відсутній
Ваше місто
Дніпро
Умови доставки
Замовлення до 1 000 грн.
Замовлення від 1 000 грн.
Самовивіз з аптеки
Замовлення до 1 000 грн. Безкоштовно
Замовлення від 1 000 грн. Безкоштовно
У відділення Нової Пошти
Замовлення до 1 000 грн. За тарифами перевізника
Замовлення від 1 000 грн. Безкоштовно
Характеристики
ВиробникСофарма АО, Болгария
Форма випускуУпаковка таблетки по 40 мг №20 (10х2)
Діюча речовинаФУРОСЕМІД
Торгівельна назваФуросемид
Оновлено:
10.04.2023
Перевірено

Опис

Діуретики. Високоактивні петльові діуретики.

Код АТС С0ЗС А01.

Набряки при хронічній застійній серцевій недостатності (якщо необхідно лікування із застосуванням діуретиків);
Набряки при хронічній нирковій недостатності;
Набряки при нефротичному синдромі (якщо необхідно лікування із застосуванням діуретиків);
Гостра ниркова недостатність, в тому числі у вагітних або під час пологів;
Набряки при захворюваннях печінки (у разі необхідності ? для доповнення лікування із застосуванням антагоністів альдостерону);
Артеріальна гіпертензія.

Інструкція - Фуросемід таблетки 40мг №20

Виробник

Софарма АО, Болгария

Країна походження

Болгарія

Склад

діюча речовина: фуросемід;

1 таблетка містить фуросеміду 40 мг;

допоміжні речовини: лактоза, крохмаль пшеничний, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, тальк.

Форма випуску

Упаковка таблетки по 40 мг №20 (10х2)

Лікарська форма

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки діаметром 6 мм, від білого до майже білого кольору.

Діюча речовина

ФУРОСЕМІД

Фармакодинаміка

Фуросемід - петлевий діуретик, який пригнічує абсорбцію іонів натрію і хлору у висхідній частині петлі Генле, проксимальних і дистальних канальцях нефрона. Високий ступінь ефективності обумовлена унікальним механізмом дії. Ефект в дистальних канальцях не залежить від переважної дії карбоангідрази або ефекту альдостерону. Фармакологічна дія фуросеміду обмежується тільки нирками. Основний механізм дії фуросеміду полягає в придушенні активного хлоридного транспортування в висхідної частини петлі. Резорбція натрію хлориду в нефроне зменшена і утворюється гіпо- або изотоническая сеча.

Встановлено, що застосування фуросеміду впливає на синтез простагландинів і ренін-ангіотензинову систему. Фуросемід впливає і на проникність клубочка щодо білків сироватки крові.

Початок діуретичного ефекту починається приблизно через 1 годину після перорального застосування. Максимальна терапевтична дія настає між першою і другою годиною. Тривалість діуретичної дії ? понад 4 години.

Фармакокінетика

Всмоктування. Фуросемід всмоктується швидко, але не повністю (приблизно 60-70%) після перорального застосування. При пероральному застосуванні препарат в значній кількості резорбируется в верхньому відділі дванадцятипалої кишки при рН 5,0. Його ефект триває більше 4 годин після перорального застосування і в середньому близько 2 годин після його парентерального застосування.

Розподіл. Характерна висока ступінь зв'язування з протеїнами плазми крові, в основному з альбумінами. У здорових суб'єктів плазмові концентрації варіюють від 1 до 400 мкг / мл, причому 91-99% фуросеміду зв'язується з протеїнами плазми крові. Фуросемід проникає через плацентарний бар'єр і повільно потрапляє в плід.

Метаболізм. Глюкуронід фуросеміду є єдиним або, принаймні, основним метаболітом його біотрансформації у людини. Невеликі кількості метаболізуються шляхом відщеплення бічного ланцюга.

Виведення. Виведення в основному нирками з сечею (гломерулярна фільтрація і проксимальная тубулярная секреція) становить близько 50% від введеної дози після перорального застосування, до 80-90% після внутрішньовенного або внутрішньом'язового застосування, а 10-15% кількості активної речовини виводиться з фекаліями, в межах 24 годин. Невелика частина виводиться з жовчю.

Пацієнти з ураженням нирок / печінки.

При захворюванні печінки виведення через жовчні шляхи зменшено до 50%. Ураження нирок надає мінімальний ефект на швидкість виведення фуросеміду, але при наявності менше 20% залишкової ниркової функції помітно збільшення часу елімінації.

Пацієнти похилого віку.

При наявності ниркової недостатності сповільнюється виведення фуросеміду.

Показання

Набряки при хронічній застійній серцевій недостатності (якщо необхідно лікування із застосуванням діуретиків);
Набряки при хронічній нирковій недостатності;
Набряки при нефротичному синдромі (якщо необхідно лікування із застосуванням діуретиків);
Гостра ниркова недостатність, в тому числі у вагітних або під час пологів;
Набряки при захворюваннях печінки (у разі необхідності ? для доповнення лікування із застосуванням антагоністів альдостерону);
Артеріальна гіпертензія.

Протипоказання

Гіперчутливість до фуросеміду або до будь-якого з допоміжних речовин препарату;
Пацієнтам з алергією на сульфонаміди (наприклад, на сульфонамідні антибіотики або сульфонілсечовину) через можливе прояви перехресної чутливості на фуросемід;
Гіповолемія або дегідратація;
Анурія або ниркова недостатність з анурією, якщо не відзначається терапевтичної відповіді на фуросемід;
Ниркова недостатність внаслідок отруєння нефротоксичними або гепатотоксичними препаратами;
Тяжка гіпокаліємія;
Важка гіпонатріємія;
Прекоматозний і коматозні стану, пов'язані з печінковою енцефалопатією.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Нерекомендовані комбінації.

В окремих випадках прийом фуросеміду протягом 24 годин після хлоралгідрату може викликати припливи, підвищене потовиділення, збуджений стан, нудоту, підвищення артеріального тиску і тахікардію. Отже, не рекомендується одночасне застосування фуросеміду та хлоралгідрату.

Фуросемід може потенціювати ототоксичність аміноглікозидів та інших ототоксичних лікарських засобів. Так як це може привести до пошкодження, що має незворотній характер, ці лікарські засоби не слід застосовувати одночасно з фуросемідом.

Комбінації, що вимагають прийняття попереджувальних заходів.

Існує ризик розвитку як ототоксического, так і нефротоксичної дії при одночасному застосуванні з цисплатином, якщо фуросемід не застосовувати в низьких дозах (40 мг у пацієнтів з нормальною функцією нирок) або при позитивному водному балансі з метою досягнення форсованого діурезу під час лікування цисплатином.

Фуросемід зменшує виведення солей літію і може викликати підвищення рівня літію в сироватці крові і посилити ризик токсичності препаратів літію, включно і їх кардіо- та нейротоксичні ефекти. З цієї причини необхідно обережне простежування рівня літію у пацієнтів, що приймають зазначену комбінацію.

У пацієнтів, які лікувалися діуретиками, можливий розвиток тяжкої гіпотензії і погіршення ниркової функції до ниркової недостатності при їх комбінуванні з інгібіторами АПФ або з антагоністами рецепторів ангіотензину ІІ, особливо якщо застосовуються вперше або у високих дозах. Слід обміркувати можливе тимчасове припинення застосування фуросеміду або принаймні зменшення його дози протягом трьох днів перед лікуванням, або перед збільшенням дозування інгібіторів АПФ, або антагоністів рецепторів ангіотензину ІІ.

Необхідна особлива обережність при застосуванні фуросеміду одночасно з рисперидоном як комбінованого або супутнього лікування і ретельно оцінити співвідношення користь / ризик.

Високі дози фуросеміду в поєднанні з левотироксином можуть пригнічувати зв'язування гормонів щитовидної залози з білком-носієм, а значить приводити спочатку до тимчасового зростання рівнів вільних фракцій гормонів щитовидної залози з подальшим абсолютним зниженням рівнів загальних фракцій гормонів щитовидної залози. Слід контролювати рівень гормонів щитовидної залози.

Комбінації, які мають застереження.

Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби (включаючи індометацин, ацетилсаліцилову кислоту) в комбінації з фуросемідом можуть значно зменшити діуретичну і антигіпертензивну дію фуросеміду. У пацієнтів з дегідратацією або з гіповолемією НПЗЗ можуть викликати гостру ниркову недостатність, привести до гострої серцевої недостатності. Під дією фуросеміду може збільшуватися токсичність саліцилатів та нефротоксичних антибіотиків.

Дія фуросеміду зменшується при комбінованому лікуванні з індукторами ферментів, такими як фенобарбітал, фенітоїн.

Застосування карбеноксолона, лікворіса, ?2-симпатоміметиків, кореня солодки у великих дозах, тривале застосування проносних засобів, ребоксетіна можуть збільшити ризик розвитку гіпокаліємії.

Кортикостероїди, кортикотропін і амфотерицин ведуть до втрати калію. При одночасному застосуванні з фуросемідом можуть привести до серйозного зниження плазмових рівнів калію.

Комбіноване застосування з карбамазепіном може збільшити ризик гіпонатріємії, а з кортикостероїдами - навпаки, може викликати затримку натрію.

Деякі порушення електролітного балансу (такі як гіпокаліємія і гіпомагніємія) можуть підвищити токсичність дигіталісу і токсичність лікарських засобів, що викликають синдром подовженого інтервалу QT.

Фуросемід підвищує чутливість міокарда до дії серцевих глікозидів.

Одночасне застосування з метолазоном (тіазидний діуретик) може викликати посилений діурез.

Якщо антигіпертензивні препарати, діуретики або інші лікарські засоби, що володіють властивістю знижувати артеріальний тиск, застосовувати одночасно з фуросемідом, слід очікувати потенціювання дії антигіпертензивних засобів і ще більшого зниження артеріального тиску.

Одночасне застосування сукральфату і фуросеміду може привести до придушення його діуретичної та антигіпертензивної дії, що вимагає дотримуватися не менше ніж двогодинний інтервал між прийомом двох лікарських засобів.

Пробенецид, метотрексат та інші лікарські засоби, як і сам фуросемід, виводяться шляхом тубулярної секреції, внаслідок чого можуть зменшити дію фуросеміду. І навпаки, фуросемід може зменшити виведення цих лікарських засобів нирками. При застосуванні у високих дозах підвищується їх концентрація в плазмі крові і, відповідно, підвищується ризик появи побічних реакцій, викликаних фуросемидом або застосуванням супутньої терапії.

Фуросемід може зменшити терапевтичну дію симпатоміметиків, що мають властивість підвищувати артеріальний тиск (наприклад, адреналін, норадреналін), пероральних протидіабетичних засобів, інсуліну, алопуринолу.

Фуросемід може посилювати дію міорелаксантів (курареподібних типу) і теофіліну.

Можливе посилення шкідливого впливу нефротоксичних лікарських засобів на нирки.

Комбіноване лікування фуросемідом і високими дозами цефалоспоринів може викликати ураження нирок.

Одночасне застосування з циклоспорином А пов'язано з підвищеним ризиком вторинних подагричних артритів через індукованої фуросемидом гіперурикемії і порушеним циклоспорином виведенням уратів з нирок.

Пацієнтам, яким призначено холестирамин, слід застосовувати цей лікарський засіб як мінімум через 1 годину після прийому фуросеміду.

У пацієнтів, які належали до групи високого ризику нефропатії внаслідок терапії радіоконтрастних речовинами, при лікуванні фуросемідом спостерігалася велика частота погіршення функції нирок після отримання радіоконтрастних речовин в порівнянні з такою у пацієнтів групи високого ризику, яким проводили тільки внутрішньовенну гідратацію до призначення радіоконтрастних речовин.

Способи застосування

Фуросемід застосовувати всередину зазвичай під час їжі або натщесерце.

Режим дозування встановлює лікар індивідуально відповідно до терапевтичного відповіддю пацієнта, застосовуючи мінімальну ефективну дозу. Можна застосовувати 1 раз в день або через день.

Дорослі.

Рекомендована початкова одноразова доза для дорослих становить 40 мг. Може знадобитися додаткова корекція дози до досягнення підтримуючої дози. При легких випадках доза 40 мг через день може бути достатньою. У випадках резистентних набряків звичайна добова доза становить 80 мг і більше, один або два рази на добу, або застосовується при необхідності. При важких оточених станах може бути необхідно поступове збільшення дози до 600 мг на добу.

Максимальна добова доза фуросеміду не повинна перевищувати 1500 мг.

Спеціальні рекомендації щодо дозування.

Набряки при хронічній застійній серцевій недостатності.

Рекомендована початкова доза лікарського засобу для перорального прийому становить 20-40 мг на добу. У разі необхідності можна регулювати дозу залежно від терапевтичної відповіді пацієнта. Рекомендується приймати добову дозу, розділену на 2 або 3 прийоми.

Набряки при хронічній нирковій недостатності.

Натрійуретічеськоє дію фуросеміду залежить від певної кількості факторів, включаючи ступінь тяжкості ниркової недостатності та баланс натрію. Таким чином, неможливо точно передбачити ефективність дози. Для пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю слід обережно титрувати дозу для забезпечення поступової початкової втрати рідини. Для дорослих пацієнтів це означає застосування такої дози, яка призводить до денного зменшення маси тіла приблизно на 2 кг (приблизно 280 ммоль Na +).

Рекомендована початкова добова доза для перорального прийому становить 40-80 мг. У разі необхідності можна коригувати дозу залежно від терапевтичної відповіді пацієнта. Загальну добову дозу можна застосовувати одноразово або розділити на 2 прийоми. Для пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, загальна добова пероральна доза становить 250-1500 мг.

При гострій нирковій недостатності перед тим, як почати прийом фуросеміду, слід компенсувати гіповолемію, гіпотензію та суттєвий електролітний та кислотно-лужний дисбаланс.

Слід якомога швидше здійснити перехід від внутрішньовенного введення до перорального прийому.

Набряки при нефротичному синдромі.

Рекомендована початкова доза для перорального прийому становить 40-80 мг на добу. У разі необхідності можна регулювати дозу залежно від терапевтичної відповіді пацієнта. Загальну добову дозу можна застосовувати одноразово або розділити на кілька прийомів.

Набряки при захворюваннях печінки.

Фуросемід призначати як доповнення до терапії антагоністами альдостерону в тих випадках, коли застосування тільки антагоністів альдостерону недостатньо. Для запобігання ускладнень, таких як ортостатичнагіпотензія або порушення електролітного та кислотно-лужного балансу, дозу слід обережно титрувати, щоб забезпечити поступову початкову втрату рідини. Для дорослих пацієнтів це означає застосування такої дози, що призводить до денного зменшення маси тіла приблизно на 0,5 кг.

Рекомендована початкова добова пероральна доза становить 20-80 мг. У разі необхідності можна регулювати дозу залежно від терапевтичної відповіді пацієнта. Загальну добову дозу можна застосовувати одноразово або розділити на декілька прийомів. Якщо внутрішньовенне введення є абсолютно необхідним, початкова разова доза становить 20-40 мг.

Діти.

Препарат у вигляді таблеток призначати дітям з масою тіла більше 10 кг.

Рекомендована доза фуросеміду для перорального прийому становить 2 мг / кг маси тіла на добу, але максимальна добова доза не повинна перевищувати 40 мг на добу.

Пацієнти похилого віку.

Немає особливих рекомендацій до дозування. У літніх пацієнтів фуросемід виводиться повільніше. Необхідно титрувати дозу до досягнення терапевтичного ефекту.

Діти.

Для дітей дозу потрібно зменшувати відповідно до маси тіла (див. Розділ «Спосіб застосування та дози»).

Для дітей, які не можуть приймати лікарську форму для перорального застосування, наприклад, недоношених дітей і новонароджених, необхідно розглядати можливість застосування форми для парентерального введення.

Передозування

Симптоми.

Клінічна картина при гострій або хронічній формі передозування залежить в основному від ступеня і наслідків втрати електролітів і рідин, і проявляється як гіповолемія, дегідратація, гемоконцентрация, серцеві аритмії (включаючи AV-блокаду і фібриляцію шлуночків), обумовлені посиленим діурезом. При передозуванні фуросеміду, яка найчастіше проявляється важкою артеріальноюгіпотензією (прогресуючої до шоку), серцевою аритмією, ортостатическим колапсом або іншими ознаками гіповолемії (гостра ниркова недостатність, тромбоз, деліріозні стану, марення, периферичний параліч, апатія, сплутаність свідомості).

Лікування.

Слід негайно припинити лікування препаратом і в разі необхідності ввести розчин електролітів для відновлення циркуляторного об'єму і водно-електролітного балансу. У зв'язку з профілактикою і лікуванням цих порушень може знадобитися інтенсивне лікування і контролювання стану хворого. Відразу після поглинання лікарського засобу, з метою обмежити системну абсорбцію активної речовини, проводити промивання шлунка і застосовувати активоване вугілля.

Специфічного антидоту немає. Терапія - симптоматична.

Побічні дії

Метаболічні та аліментарні розлади. Фуросемід призводить до збільшеної екскреції з організму натрію і хлориду і, як наслідок, рідини. Це призводить до зменшення кількості натрію і хлору в крові (гіпонатріємія, гіпохлоремія). Крім цього, посилюється екскреція інших електролітів (зокрема калію, кальцію, магнію і це призводить до зменшення їх рівнів в крові - гіпокаліємія, гіпокальціємія, гіпомагніємія). Симптоматичні порушення електролітного балансу, метаболічний алкалоз та псевдо-синдром Барттера (на тлі неправильного і / або тривалого застосування фуросеміду) можуть перейти в форму поступово зростаючого електролітного дефіциту. При застосуванні пацієнтам з нормальною функцією печінки більш високих доз фуросеміду може виникнути гостре погіршення стану в результаті великої втрати електролітів.

До попереджуючим симптомів порушень електролітного балансу відносяться: посилене відчуття спраги, головний біль, сплутаність свідомості, судоми м'язів, тетанія, слабкість м'язів, розлади серцевого ритму і симптоми з боку шлунково-кишкового тракту.

Діуретичний ефект фуросеміду може призвести або сприяти гіповолемії і зневоднення організму, особливо у пацієнтів похилого віку. Суттєве зменшення кількості рідини в організмі може привести до посилення процесів згортання крові з тенденцією до розвитку тромбозів.

Лікування фуросемідом може призвести до минущого зростання рівня креатиніну крові і рівня сечовини, а також до підвищення рівнів холестерину і тригліцеридів в сироватці крові. Можуть підвищитися рівні сечової кислоти в сироватці крові та виникнути напади подагри.

Переносимість глюкози може зменшуватися в результаті застосування фуросеміду. У хворих на цукровий діабет це може привести до погіршення метаболічного контролю; цукровий діабет може перейти з латентної форми в виражену форму перебігу захворювання.

З боку системи крові та лімфатичної системи: апластична анемія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, гемолітична анемія, лейкопенія, еозинофілія, гемоконцентрация.

Є повідомлення про придушення функції кісткового мозку, що вимагає негайного припинення лікування фуросемідом.

З боку імунної системи: тяжкі анафілактичні або анафілактоїдні реакції, в дуже рідкісних випадках аж до шоку, загострення або активація системного червоного вовчака.

З боку нервової системи: парестезії, марення. Печінкова енцефалопатія (у пацієнтів з гепатоцелюлярної недостатністю або гострим панкреатитом).

З боку органів слуху та лабіринту: шум або дзвін у вухах, порушення слуху. Зазвичай є минущими. Більш часто виявляються у пацієнтів з нирковою недостатністю, гіпопротеїнемією (при нефротичному синдромі), як і при швидкому внутрішньовенному введенні фуросеміду.

Повідомлялося про випадки глухоти, іноді незворотною, після перорального прийому або внутрішньовенного введення фуросеміду.

З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія (в більш важких випадках протікає з симптомами зниженою концентрації і уповільненими реакціями, запамороченням, відчуттям тиску в голові, головним болем, відчуттям обертання, сонливістю, слабкістю, порушенням зору, сухістю в роті), ортостатичнагіпотензія (ортостатичний колапс). Схильність до тромбозів, васкулітів.

З боку шлунково-кишкового тракту: гострий панкреатит, діарея, нудота, блювота.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: внутрішньопечінковий холестаз, підвищення рівня печінкових трансаміназ.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: свербіж, кропив'янка, інші висипання або бульозний дерматит, мультиформна еритема, пемфігоїд, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, ексфоліативний дерматит, пурпура, фоточутливість, гострий генералізований екзантематозний пустульоз (AGEP) і DRESS-синдром ( медикаментозне висипання з еозинофілією і системної симптоматикою).

З боку нирок і сечовивідної системи: збільшення об'єму сечі, гостра затримка сечі (при частковій обструкції сечовивідних шляхів), тубуло-інтерстиціальний нефрит, підвищення рівня натрію в сечі, підвищення рівня хлору в сечі, ниркова недостатність, нефрокальциноз / нефролітіаз у недоношених дітей.

З боку опорно-рухової системи та сполучної тканини: повідомлялося про випадки рабдоміолізу, часто на тлі важкої гіпокаліємії (див. Розділ «Протипоказання»).

Вроджені, спадкові та генетичні порушення: підвищений ризик персистирующего артеріальної протоки, коли фуросемід застосовують у недоношених дітей в перші тижні їх життя.

Загальні порушення і ефекти в місці введення (для ін'єкційної форми): місцеві реакції, такі як біль після внутрішньом'язового введення, лихоманка.

Особливі умови

Надмірно агресивний діурез може викликати ортостатичну гіпотензію, як і гострі гіпотензивні епізоди.

Простежуються рівні натрію, калію, кальцію, хлору, магнію і креатиніну в сироватці крові, особливо у пацієнтів, у яких існує високий ризик розвитку електролітного дисбалансу або значної втрати рідини. На розвиток порушень електролітного балансу впливають такі фактори, як існуючі захворювання (наприклад, цироз печінки, серцева недостатність), одночасне застосування лікарських засобів і харчування. Наприклад, в результаті блювоти або діареї може виникнути нестача калію. При застосуванні фуросеміду доцільно рекомендувати пацієнту їжу з високим вмістом калію (печена картопля, банани, томати, шпинат, сухофрукти). Слід пам'ятати, що при застосуванні фуросеміду може виникнути необхідність в медикаментозної компенсації дефіциту калію.

Стану гіповолемії або дегідратації, як і порушення кислотно-лужного балансу або значні електролітні порушення, слід скорегувати перед початком лікування або при вже розпочатому лікуванні тимчасово його припинити.

Необхідно забезпечити шлях відтоку для виділення сечі з організму. У пацієнтів з частковою обструкцією потоку сечі можуть бути спровоковані скарги або посилені

існуючі. Пацієнти з порушеннями сечовипускання (гіпертрофія передміхурової залози або обструкція сечовивідних шляхів) можуть розвинути гостру затримку сечі, якщо попередньо не буде забезпечене спорожнення сечового міхура.

Лікування із застосуванням фуросеміду потребує регулярного медичного спостереження.

В умовах особливої обережності і контролю повинні бути:

пацієнти з гіпотензією або з підвищеним ризиком різкого зниження артеріального тиску (наприклад, пацієнти з вираженим стенозом коронарних артерій або кровоносних судин головного мозку);
пацієнти, у яких латентна форма діабету може перейти в виражену або пацієнти з діабетом з підвищеною потребою в інсуліні;
пацієнти з подагрою. Застосування фуросеміду уповільнює виведення сечової кислоти і може спровокувати подагричний напад;
пацієнти з Гепаторенальний синдромом, тобто з функціональною нирковою недостатністю, яка асоціюється з важким захворюванням печінки;
пацієнти з гіпопротеїнемією, обумовленої нефротичним синдромом (дія фуросеміду послаблюється, але потенцируется його ототоксичность), необхідно обережне титрування дози;
недоношені новонароджені - можливий розвиток нефрокальциноза / нефролітіазу, необхідні контролювання ниркової функції і ехографіческій контроль;
пацієнти з гострою порфірією - використання діуретиків у них вважається потенційно небезпечним;
пацієнти, які одночасно застосовують рисперидон.
У плацебо-контрольованих випробуваннях з рисперидоном, що охоплюють пацієнтів похилого віку з деменцією, спостерігалася більш висока летальність у пацієнтів, які лікувалися одночасно фуросемидом і рисперидоном, в порівнянні з такими, які лікувалися тільки фуросемідом або тільки рисперидоном. У цих випадках необхідно оцінити співвідношення користь / ризик до застосування такого комбінованого лікування. Немає повідомлень про підвищену летальності серед пацієнтів, які приймають інші діуретики (в основному тіазидні діуретики, в низьких дозах) в якості супутнього лікування з рисперидоном.

Слід проявляти обережність і ретельно зважувати ризики і користь, перш ніж прийняти рішення про застосування такої комбінації або одночасного лікування іншими потужними діуретиками. Слід уникати зневоднення.

Слід уникати одночасного вживання алкоголю і фуросеміду.

До складу лікарського засобу в якості допоміжної речовини входить пшеничний крохмаль, який може містити тільки сліди глютену і вважається безпечним для осіб з целіакією.

Лікарський препарат містить лактозу. Пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю галактози, лактазной недостатністю Лаппа або мальабсорбцією глюкози-галактози не слід приймати цей лікарський засіб.

При застосуванні препарату існує ймовірність загострення або активації системного червоного вовчака.

Застосування в період вагітності або годування груддю
Вагітність.

Фуросемід проникає через плацентарний бар'єр. Його не слід призначати в період вагітності, за винятком випадків проведення лікування за життєвими показаннями. Лікування фуросемідом в період вагітності вимагає моніторингу зростання і розвитку плоду.

Годування грудьми.

Фуросемід проникає в грудне молоко і може придушити лактацію. Жінкам слід припинити годування груддю під час лікування фуросемідом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Фуросемід знижує концентрацію уваги і може викликати порушення здатності керувати автомобілем, а також при роботі з машинами. При застосуванні фуросеміду деякі побічні ефекти (наприклад, несподіване значне зниження артеріального тиску) можуть порушувати здатність пацієнта до концентрації уваги і швидкість його реакції.

Тому на період лікування слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Особливі умови зберігання

Термін придатності
5 років.

Умови зберігання
Зберігати в недоступному для дітей місці.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ° С.

Виробник
АТ «Софарма».

Місцезнаходження виробництва та його адреса місця здійснення діяльності.

вул. Іліенское шосе, 16, Софія, 1220, Болгарія.

Синонім

ФУРОСЕМІД, АПО-ФУРОСЕМІД, АРІМІД, БРЮСЕМИД, ДИУФУР, ДИФУРЕКС, КИНЕКС, ЛАЗИКС, ЛАЗИКС®, ЛАЗИКС® НЕО, НОВО-СЕМИД, УРИКС, УРИФУР, ФЛОРИКС, ФУРАСЕМИД, ФУРО, ФУРОЗЕМИКС, ФУРОН, ФУРОРЕЗЕ, ФУРОСЕМІД (ФУРЕЗИС), ФУРОСЕМІД СОФАРМА, ФУРСЕМИД, ЭЛСИМИД, ФУРОСЕМІД-ДАРНИЦЯФУРОСЕМІД-ТЕВА

Інструкція, розміщена на даній сторінці, носить інформаційний характер і призначена виключно для ознайомлювальних цілей. Не використовуйте дану інструкцію в якості медичних рекомендацій . Постановка діагнозу і вибір методики лікування здійснюється тільки вашим лікуючим лікарем. Детальніше про Відмову від відповідальності.

08004 08004