Гентаксан

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Форма
Порошок (3)
Стать
Універсальні (3)
Скинути
Фільтр
Сортування
Гентаксан порошок для зовнішнього застосування флакон 5 г
 
Ціна:

65.70грн.
немає в наявності
Гентаксан порошок для зовнішнього застосування флакон 8 г

Гентаксан - коротка інструкція із застосування

Гентаксан - це протимікробний лікарський засіб місцевого застосування, який показує високу ефективність у процесі лікування гнійних ран, абсцесів і опіків. Купити Гентаксан рекомендують багато фахівців, оскільки даний препарат має виражений антибактеріальний ефект, усуває набряклість м'яких тканин, а також значно прискорює процес відновлення епідермісу.

Склад Гентаксану включає головний діючий компонент гентаміцину сульфат, а також такі допоміжні елементи, як метоксан. Зазначений лікарський засіб представлений у вигляді порошку для зовнішнього застосування.

Показання до застосування Гентаксану

  • Рани, які характеризуються тривалим загоєнням внаслідок виникнення інфікування (флегмони, абсцес, нагноєння, що утворилися після оперативного втручання).

  • Опіки 2-3 ступеня.

  • Трофічні виразки, які утворилися через хронічну венозну недостатність.

  • Рожисті запалення, пролежні.

  • Зниження місцевого імунітету через підвищений рівень глюкози в крові, після променевої чи хіміотерапії.

  • Як профілактичний захід при можливому виникненні сепсису через значне нагноєння в активній фазі.

  • В якості профілактики утворення келоїдних рубців.

Які можуть бути протипоказання до Гентаксану?

Перш за все Гентаксан протипоказаний пацієнтам, які мають індивідуальну непереносимість складових компонентів даного препарату. Якщо на тлі терапії спостерігаються будь-які небажані ефекти у вигляді кропив’янки, набряклості тканин, почервоніння, посилення нагноєння, варто негайно звернутися до лікаря. Тільки фахівець зможе правильно встановити причину такого ефекту і прийняти рішення щодо продовження лікування з використанням Гентаксану.

Що стосується передозування, тут також можуть проявлятися певні алергічні реакції. В цьому випадку необхідно припинити лікування і провести десенсибілізуючу терапію.

Взаємодія Гентаксану з іншими препаратами

Купити Гентаксан можна як для самостійного застосування, так і у складі комплексної терапії. Однак варто звернути увагу на те, що механізм дії даного препарату з антибактеріальними засобами до кінця не вивчений.

Гентаксан: спосіб застосування і дозування

Інформація, як застосовувати Гентаксан, прописана в інструкції до препарату. Порошок наносять місцево і використовують під час усього періоду лікування гнійного процесу до повного загоєння рани та відновлення епідермісу.

Протягом перших п'яти днів рекомендується проводити заміну пов'язки 2 рази на день. Після зниження активності запалення і очищення рани від утвореного гною Гентаксан використовується один раз на два дні.

Перед нанесенням порошку рану рекомендується попередньо обробити антисептичним складом. При нанесенні пов'язки варто стежити, щоб порошок потрапив на всю поверхню рани, а не тільки на частину, де утворилося нагноєння.

Якщо необхідно нанести порошок на велику область (при опіках), разова доза допускається в обсязі 8-12 грамів.

Для більшої ефективності лікування під час перев'язки залишки порошку рекомендується повністю усувати за допомогою антисептичного засобу. У разі неможливості обробки антисептиком Гентаксан наноситься на рану і зверху накладається пов'язка, яку необхідно замінити не пізніше ніж через 24 години.

Уточнити ціну на Гентаксан можна в інтернет-аптеці Apteka.com. Тут до уваги покупців представлена високоякісна продукція медичного призначення, яка має всі необхідні сертифікати відповідності.

Інструкція Гентаксан

Виробник

ТОВ

Загальний опис

ГЕНТАКСАН® - комбінований антимікробний препарат пролонгованої дії для місцевого застосування, що містить аміноглікозид гентаміцину сульфат, кремнійорганічний сорбент поліметилсилоксан (метоксан) і сполуку цинку з триптофаном. Гентаміцину сульфат - антибіотик широкого спектра дії з бактерицидним ефектом, активний відносно патогенних грампозитивних мікроорганізмів:Staphylococcus aureus, streptococcus, Mycobacterium s pp. і грамнегативних мікрорганізмів:Pseudomonas aeruginosa, Aerobacter aeruginosa, Escherichia coli, Proteus spp., Klebsiella spp., Serratia spp., Shigella spp., Salmonella spp., Citrobacter spp., Providenta spp., Yer s inia spp. Поліметилсилоксан забезпечує сорбційно-дезінтоксикаційні властивості та разом з цинктриптофаном потенціює антибактеріальні ефекти антибіотика та підтримує протимікробну концентрацію антибіотика в рані на терапевтичному рівні протягом 8 діб. Аплікаційна терапія препаратом ГЕНТАКСАН® знижує на 2-3-тю добу кількість мікроорганізмів у рані до мінімального рівня (102-103 в 1 г), прискорює перехід фази гідратації у фазу дегідратації, попереджає розвиток можливих гнійно-септичних ускладнень. Завдяки сорбційним властивостям препарат поглинає токсичні продукти життєдіяльності мікроорганізмів, низькомолекулярних токсичних метаболітів тканин (піровиноградна та молочна кислоти, перекисні сполуки, продукти окиснення амінокислот, поліпептиди, ліпіди та ін.), продукти дегідратації фібрину. Механізм дії препарату ГЕНТАКСАН® пов'язаний не тільки з пригніченням синтезу білка мікроорганізмів, але також із порушенням ліпідного шару клітинної стінки внаслідок утворення комплексів. ГЕНТАКСАН® зменшує прояви місцевої та загальної інтоксикації, завдяки антибактеріальним властивостям, дренажній та протинабряковій дії нормалізує мікроциркуляцію, газообмін, рН середовища в рані. Це сприяє очищенню ран від продуктів ексудації та розпаду тканин, зникненню місцевих запальних реакцій, стимуляції росту грануляційної тканини, покращенню процесу загоєння, запобігає утворенню келоїдних рубців. ГЕНТАКСАН® також очищає опікові рани, зменшує запальні реакції при їх лікуванні, скорочує площу глибоких опіків, запобігаючи руйнуванню тканин, прискорює формування грануляційного покриву при глибоких опіках та епітелізацію при поверхневих опіках, сприяє якісній підготовці ран до аутодермопластики.

Форма випуску та упаковка

По 2 г або 5 г, або по 8 г у флаконі або флаконі-крапельниці №1

Лікарська форма

Порошок для нашкірного застосування. Основні фізико-хімічні властивості: аморфний порошок білого або білого зі світло-жовтим відтінком кольору без запаху.

Фармакологічна дія

Антибіотики в комбінації з хіміотерапевтичними препаратами. Код АТС D06С.

Фармокинетика

Не вивчалась, оскільки ГЕНТАКСАН® є препаратом несистемного застосування, діє тільки поверхнево та не має резорбтивного ефекту.

Особливі умови

ГЕНТАКСАН® можна наносити на поверхню ран тільки після ретельної хірургічної обробки. Препарат запобігає прилипанню пов'язок та появі болю при їх зніманні. При місцевому застосуванні препарат не чинить місцевої подразнюючої дії, однак не можна допускати потрапляння лікарського засобу ГЕНТАКСАН® в очі. Тривале застосування препарату може призвести до надмірного росту нечутливих мікроорганізмів. При розвитку подразнення, сенсибілізації або суперінфекції на тлі застосування препарату лікування слід припинити та призначити відповідну терапію. Застосування у період вагітності або годування груддю. Немає даних щодо застосування препарату в період вагітності або годування груддю. При необхідності застосування препарату ГЕНТАКСАН® під час вагітності або в період годування груддю лікар повинен надати рекомендації, враховуючи співвідношення користь/ризик. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Склад

Діючі речовини:гентаміцину сульфат, L-триптофан, цинку сульфат гептагідрат; 1 г порошку містить: ГЕНТАКСАН® субстанцію, що складається з: гентаміцину сульфату (в перерахуванні на гентаміцин і безводну речовину) 0,024 г, L-триптофану 0,014 г, цинку сульфату гептагідрату 0,010 г, Допоміжна речовина: метоксан (достатня кількість для одержання маси 1 г).

Свідчення

Лікування ран, інфікованих збудниками, чутливими до препарату: інфіковані хірургічні рани (післяопераційні нагноєння, флегмони, абсцеси); травматичні інфіковані рани різної локалізації та генезу; трофічні виразки, які виникають на фоні хронічної венозної недостатності, облітеруючого атеросклерозу, тромбофлебітів поверхневих вен нижніх кінцівок; опіки ІІ та ІІІ А - ІІІ Б ступенів; різні форми бешихового запалення; пролежні; рани у пацієнтів з різними захворюваннями, при яких знижуються регенеративні процеси (цукровий діабет, імунодефіцит, променеве ураження); профілактика сепсису при поширених гнійних процесах; попередження утворення келоїдних рубців.

Протипоказання

Підвищена чутливість до гентаміцину сульфату та інших компонентів, які входять до складу препарату ГЕНТАКСАН®.

Способи застосування

ГЕНТАКСАН® застосовувати місцево протягом усього часу лікування ран до їх повного загоєння. На початковій стадії (1–5-й день) пов’язки змінювати 1–2 рази на добу; після зменшення запальних процесів, очищення рани від гнійно-некротичних мас, появи грануляції та епітелізації рани – 1 раз протягом 1–2 діб. ГЕНТАКСАН® наносити на поверхню рани через пробку-крапельницю (отвір у пробці), знявши кришку, після ретельної хірургічної обробки, промивання рани розчинами антисептиків з обов’язковим подальшим підсушуванням, з таким розрахунком, щоб він рівномірним шаром (0,5–1 мм) покривав поверхню рани. При великих ураженнях, наприклад при опіках, можливе одноразове застосування 8–12 г препарату. Після нанесення препарату ГЕНТАКСАН® проводять дренування рани за загальними правилами та накладають пов’язку. При поширених ранових дефектах тканин допускається пухке тампонування марлевими серветками. При частковому відходженні препарату ГЕНТАКСАН® разом з виділеннями з рани та пов’язкою рану підсушити марлевими тупферами та додатково нанести препарат у вищенаведеній разовій дозі без будь-яких інших маніпуляцій у рані. Для лікування опіків ГЕНТАКСАН® наносити на опікову поверхню як у перші 5–6 діб, так і в період секвестрації опікового струпа (до 15 діб). При цьому препарат фіксувати на рані за допомогою асептичної пов’язки. Під час перев’язок ГЕНТАКСАН® треба повністю видалити з поверхні опікових ран за допомогою антисептиків або спеціальних шампунів для ран. Застосування препарату можливе на будь-яких частинах тіла опікового хворого. Якщо хірургічну обробку рани не можна виконати у повному обсязі, препаратом ГЕНТАКСАН® засипати рану у дозі 0,5–4 г, залежно від площі ураження, та накласти пов’язку на час, який не перевищує 24 годин. Діти. Препарат застосовується у дітей з 2-річного віку.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Немає даних щодо застосування препарату в період вагітності або годування груддю. При необхідності застосування препарату ГЕНТАКСАН® під час вагітності або в період годування груддю лікар повинен надати рекомендації, враховуючи співвідношення користь/ризик.

Побічні дії

Можливе виникнення побічних реакцій, зумовлених наявністю гентаміцину сульфату у складі препарату: алергічні реакції, включаючи еритему, кропив'янку, контактний дерматит, свербіж.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія препарату ГЕНТАКСАН® з іншими лікарськими засобами не вивчена, але можливе посилення дії при місцевому застосуванні з антибіотиками, що мають бактерицидний ефект.

Передозування

Можливі алергічні реакції, що потребують відміни препарату та проведення десенсибілізуючої терапії.

Особливі умови зберігання

Термін придатності 4 роки. Препарат не слід застосовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці. Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище +25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Без рецепта.

08004 08004