Гамалате В6

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Форма
Таблетки (2)
Стать
Універсальні (2)
Скинути
Фільтр
Сортування
Ціна:

295.40грн.
Ціна:

632.10грн.

Інструкція Гамалате В6

Виробник

Феррер Інтернаціональ, С.А.

Загальний опис

Гамалате В6 містить комбінацію активних речовин: -аміномасляну кислоту, -аміно-оксимасляну кислоту, вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид), що є природними компонентами тканин головного мозку, та магнію глутамат гідробромід (МГГ). Препарат чинить нейрорегулюючу дію на процеси у головному мозку, спричиняє легкий седативний та церебротонічний ефект. -аміномасляна кислота (ГАМК) утворюється у мозку за рахунок декарбоксилювання глутамінової кислоти. Ця реакція каталізується ферментом глутаміндекарбоксилазою (ГДК) та коензимом - вітаміном В6. У результаті реакції утворюється -аміно-оксимасляна кислота (ГАБОМ). ГАБОМ чинить антиконвульсантну дію, що реалізується через холінергічний механізм та покращує пам'ять і здатність до навчання. Крім того, ГАМК може знову перетворюватися у свій попередник (глутамінову кислоту) через механізм трансамінування, що каталізується ферментом ГАМК-?-кетоглутарат- трансаміназою (ГАМК-Т), коензимом також виступає вітамін В6. Через цей механізм трансамінування ГАМК бере участь в оксигенації головного мозку. ГАМК глутамінова кислота аспарагінова кислота, що утворює у мозку субстрат для циклу Кребса. Таким чином, рівень ГАМК у центральній нервовій системі залежить від балансу ферментів глутаміндекарбоксилази та ГАМК-Т. При порушенні роботи головного мозку виявляється дефіцит гальмування, який пов'язаний зі зменшенням рівня ГАМК - основного гальмуючого нейромедіатора. Прийом Гамалате В6 забезпечує екзогенне надходження ГАМК у нервову систему, а високий рівень ГАМК, у свою чергу, забезпечує наступні ефекти: - виконує нейротрансміттерну функцію і пригнічує процеси збудження; - бере участь у транспортуванні та використанні глюкози у мозку; - бере участь у клітинному диханні та оксидативному фосфорилюванні; - сприяє з'єднанню визначених амінокислот (лейцин, аланін, фенілаланін) у білки; - бере участь у регуляції синтезу протеїнів у головному мозку. МГГ у своїй структурі містить глутамінову кислоту та з'єднання магнію з бромом у формі хелату. Завдяки останньому МГГ діє як частковий (парціальний) агоніст L-глутамату і спричиняє зменшення стимуляції та м'який седативний ефект. Це відрізняє його від транквілізаторів (бензодіазепіни, барбітурати), які мають пряму інгібуючу дію, що пов'язана з високим рівнем побічних ефектів, які не властиві для МГГ. Проведені дослідження показали антиконвульсантну активність МГГ, позитивний ефект при розладах сну, нейровегетативних змінах та поведінкових розладах у дітей. Заспокійлива дія МГГ не пов'язана зі зменшенням уваги та концентрації.

Форма випуску та упаковка

По 10 таблеток, вкритих оболонкою у блістері. По 2 або 6 блістерів в упаковці.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою. Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті цукровою оболонкою, блакитного кольору.

Фармакологічна дія

Психостимулюючі та ноотропні засоби. Код АТХ N06B X.

Фармокинетика

Гамалате В6 містить у своєму складі чотири компоненти, три з яких є фізіологічними продуктами (ГАМК, ГАБОБ та вітамін В6). Класичні фармакокінетичні дослідження у цьому разі провести неможливо через складність кількісного визначення екзогенних та ендогенних компонентів. Така кількість компонентів препарату також унеможливлює проведення аналізу з використанням радіоактивно міченого продукту через велике радіологічне навантаження.

Особливі умови

Оскільки у складі допоміжних речовин препарату міститься цукровий сироп, що слід урахувати хворим на цукровий діабет. Препарат не слід призначати пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, глюкози або галактози, мальабсорбцією чи дефіцитом сахарази-ізомальтази. Застосування у період вагітності або годування груддю. У період вагітності або годування груддю препарат застосовувати тільки під наглядом лікаря та з урахуванням співвідношення користь/ризик. Вітамін В6 екскретується у грудне молоко. Високі концентрації вітаміну В6 можуть пригнічувати продукцію молока. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. В окремих випадках, деякі побічні реакції з боку центральної нервової системи можуть впливати на здатність управляти транспортними засобами або працювати зі складними механіхмами.

Склад

Діючі речовини: 1 таблетка вкрита оболонкою, містить магнію глутамату гідроброміду (безводного) (МГГ) 75 мг; ?-аміномасляної кислоти (ГАМК) 75 мг; ?-аміно-?-оксимасляної кислоти (ГАБОМ) 37 мг; вітаміну В6 (піридоксину гідрохлориду) 37 мг. Допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат, тальк, крохмаль кукурудзяний; оболонка: титану діоксид (Е 171), акація, магнію карбонат легкий, тальк, акрилатний сополімер, пропіленгліколь, цукровий сироп, індигокармін (Е 132), віск карнаубський.

Свідчення

Дорослим як допоміжний засіб при функціональній астенії з проявами: - емоційної лабільності; - порушення концентрації уваги та пам'яті; - депресії та астенії; - низької здатності до адаптації.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату. ?-аміномасляна кислота: гостра ниркова недостатність; піридоксину гідрохлорид: виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки у стадії загострення (у зв'язку із можливістю підвищення кислотності шлункового соку).

Способи застосування

Застосовувати дорослим внутрішньо по 2 таблетки 2-3 рази на добу. Тривалість лікування залежить від стану пацієнта та перебігу захворювання і триває від 1 до 6 місяців (визначається лікарем індивідуально). Діти. У педіатричній практиці застосовувати препарат у формі розчину для перорального застосування.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У період вагітності або годування груддю препарат застосовувати тільки під наглядом лікаря та з урахуванням співвідношення користь/ризик.

Побічні дії

При застосуванні у високих дозах можливі диспептичні розлади, що зникають при корекції дози. Не виключена поява алергічних реакцій. З боку травного тракту: нудота, блювання. Піридоксину гідрохлорид: підвищення кислотності шлункового соку.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При сумісному застосуванні з препаратами бензодіазепінового ряду (транквілізатори, протисудомні засоби), а також із седативними засобами (барбітурати) спостерігається взаємне потенціювання ефекту. При комбінованому застосуванні з препаратами бензодіазепінового ряду кожну із лікарських речовин призначати у мінімальних або середніх ефективних дозах; піридоксину гідрохлорид несумісний з препаратами, що містять леводопу, оскільки при одночасному застосуванні посилюється периферичне декарбоксилування леводопи і таким чином знижується її антипаркінсонічна дія.

Передозування

Препарат має низьку токсичність, тому імовірність інтоксикації не передбачена.

Особливі умови зберігання

Термін придатності 5 років. Зберігати в недоступному для дітей місці. Зберігати при температурі не вище 30 °С. Категорія відпуску. За рецептом.

08004 08004