Екзолік

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Скинути
Фільтр
Сортування
Ціна:

90.60грн.
немає в наявності
Екзолік розчин нашкірний 1% флакон 20мл
Ціна:

 

Зверніть увагу!

Опис препарату Екзолік - це спрощена авторська версія сайту a.com.ua.

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

Інструкція Екзолік

Виробник

ПАТ "ХФЗ "Червона зірка"

Загальний опис

Протигрибкові засоби для застосування у дерматології. Код АТХ D01A E22.

Форма випуску та упаковка

По 10 або 20 мл у флаконах № 1 у пачці.

Лікарська форма

Розчин нашкірний. Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, від безбарвного до світло-жовтого кольору зі специфічним запахом.

Фармакологічна дія

Екзолік — протигрибковий засіб класу аліламінів. Його активним компонентом є нафтифіну гідрохлорид, механізм дії якого пов’язаний з інгібуванням дії ергостеролу. Нафтифін активний щодо дерматофітів, таких як трихофітон, епідермофітон і мікроспорум, дріжджових (Candida), пліснявих (Aspergillus) та інших грибів (наприклад, Sporothrix schenckii). Щодо дерматофітів і аспергіл нафтифін in vitro чинить фунгіцидну дію, щодо дріжджових грибів — проявляє фунгіцидну або фунгістатичну активність залежно від штаму мікроорганізму. Екзолік проявляє також антибактеріальну активність щодо грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, які можуть спричиняти вторинні бактеріальні інфекції поряд з мікотичними ураженнями. Крім того, Екзолік має потужні протизапальні властивості.

Фармокинетика

Нафтифіну гідрохлорид швидко абсорбується та утворює стійкі протигрибкові концентрації у різних шарах шкіри. Приблизно 4% нанесеної на шкіру дози абсорбується, тому системний вплив діючої речовини дуже низький. Тільки слідові кількості нафтифіну виявляються у плазмі крові та сечі. Діюча речовина майже повністю метаболізується; метаболіти не мають протигрибкової активності та виводяться з калом і сечею. Період напіввиведення становить 2–4 доби.

Особливі умови

Препарат застосовувати при захворюваннях нігтів та шкіри лише зовнішньо! Препарат містить етанол, тому слід уникати потрапляння розчину в очі та на відкриті рани. Розчин містить пропіленгліколь, що може спричинити подразнення шкіри. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Склад

діюча речовина: нафтифіну гідрохлорид; 1 мл розчину містить: нафтифіну гідрохлориду 10 мг; допоміжні речовини: пропіленгліколь, етанол 96%, вода очищена.

Свідчення

Місцеве лікування грибкових інфекцій, спричинених чутливими до нафтифіну патогенами: грибкові інфекції шкіри та шкірних складок; міжпальцеві мікози; грибкові інфекції нігтів; шкірні кандидози; висівкоподібний лишай; запальні дерматомікози, що можуть супроводжуватися свербежем.

Протипоказання

Підвищена чутливість до нафтифіну, пропіленгліколю або до інших компонентів препарату. Препарат не можна наносити на ранову поверхню. Не застосовувати для лікування очей.

Способи застосування

Розчин Екзоліку слід наносити на уражену поверхню шкіри та сусідні з нею ділянки 1 раз на добу після її ретельного очищення та висушення, захоплюючи приблизно 1 см здорової ділянки шкіри по краях зони ураження. Тривалість лікування: при дерматомікозах — 2–4 тижні (у разі необхідності — до 8 тижнів); при кандидозах — 4 тижні; при інфекціях нігтів — до 6 місяців. При грибкових захворюваннях нігтів препарат рекомендується застосовувати 2 рази на добу. Перед першим застосуванням необхідно максимально видалити уражену частину нігтя ножицями або пилкою для нігтів (для полегшення цієї процедури за рекомендацією лікаря нігті можна обробити спеціальним розм’якшувальним засобом). Для запобігання рецидивам лікування препаратом слід продовжувати не менше 2 тижнів після зникнення основних симптомів захворювання. Діти. Даних щодо ефективності та безпеки застосування препарату дітям недостатньо, тому не рекомендується призначати Екзолік пацієнтам цієї вікової категорії.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Дані щодо застосування нафтифіну вагітним жінкам відсутні або обмежені. Результати досліджень на тваринах не вказують на існування прямого або опосередкованого шкідливого впливу препарату на репродуктивну функцію. Препарат можна застосовувати у період вагітності або годування груддю лише у разі крайньої необхідності після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик, яке визначає лікар.

Побічні дії

Частота побічних реакцій визначається таким чином: дуже часто (? 1/10), часто (? 1/100, <1/10), нечасто (? 1/1000, < 1/100), рідко (? 1/10000, < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), частота невідома (не може бути розрахована за наявними даними). Загальні порушення: частота невідома — у поодиноких випадках можуть проявлятися місцеві реакції: сухість шкіри, почервоніння та відчуття печіння, еритема, свербіж, місцеве подразнення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Дослідження щодо взаємодії не проводили.

Передозування

Гостре передозування при місцевому застосуванні нафтифіну не спостерігалося. Системна інтоксикація при зовнішньому застосуванні препарату малоймовірна через те, що незначна кількість діючої речовини всмоктується через шкіру. У разі випадкового проковтування препарату слід розпочати симптоматичне лікування.

Особливі умови зберігання

Термін придатності 2 роки. Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Після відкриття флакона розчин зберігати 6 місяців при температурі не вище 25 °С. Не застосовувати після закінчення терміну придатності. Без рецепта.

08004 08004