Альфа-ліпон

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Скинути
Фільтр
Сортування
Ціна:

191.80грн.
Ціна:

376.90грн.

Зверніть увагу!

Опис препарату Альфа-ліпон - це спрощена авторська версія сайту a.com.ua.

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

Інструкція Альфа-ліпон

Виробник

Київський вітамінний завод ПАТ

Загальний опис

Альфа-ліпоєва (тіоктова) кислота - це подібна до вітамінів речовина, яка утворюється ендогенним шляхом. Вона виконує коферментну функцію в окиснювальному декарбоксилюванні кетокислот, бере участь у регулюванні ліпідного, вуглеводного та холестеринового обміну. Покращує функцію печінки завдяки гепатопротекторній та дезінтоксикуючій дії. Суть дії альфа-ліпоєвої кислоти при цукровому діабеті полягає у зменшенні перекисного окиснення ліпідів у периферійних нервах, покращанні ендоневрального кровотоку, що призводить до збільшення швидкості нервового проведення. Крім того, альфа-ліпоєва кислота сприяє утилізації глюкози у м'язах незалежно від дії інсуліну, збільшенню вмісту макроергічних сполук у скелетних м'язах хворих на моторну нейропатію.

Форма випуску та упаковка

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в пачці.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою. 300 мг: таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті плівковою оболонкою, жовтого кольору. 600 мг: таблетки довгастої форми з двоопуклою поверхнею, з рисками з двох сторін, вкриті плівковою оболонкою, жовтого кольору.

Фармакологічна дія

Засоби, що впливають на систему травлення і метаболічні процеси. Код АТС А16А Х01.

Фармокинетика

Альфа-ліпоєва кислота після перорального прийому швидко і майже повністю всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Біотрансформація альфа-ліпоєвої кислоти в організмі відбувається шляхом окиснення бокових ланцюгів та кон'югації. В системній доступності альфа-ліпоєвої кислоти існують суттєві індивідуальні коливання. Вона значною мірою піддається ефекту «першого проходження» в печінці. Виводиться нирками переважно у формі метаболітів. Період дворазового зниження концентрації (Т1/2) в сироватці становить 10-20 хвилин.

Особливі умови

Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування тіоктової кислоти під час вагітності не рекомендується через відсутність відповідних клінічних даних. Даних про проникнення тіоктової кислоти у грудне молоко немає, тому застосовувати її у період годування груддю не рекомендується. Діти. Досвіду клінічного застосування препарату дітям немає, тому препарат не слід призначати цій віковій категорії. Особливості застосування. При лікуванні хворих на цукровий діабет необхідно контролювати рівень цукру в крові. В окремих випадках необхідно відкоригувати дози цукрознижувальних засобів для запобігання гіпоглікемії. Регулярне вживання алкоголю є значним фактором ризику розвитку та прогресування полінейропатії і може перешкоджати успіху у лікуванні. На початку лікування полінейропатії можливе короткочасне посилення парестезії внаслідок регенераційних процесів у нервових волокнах. Препарат містить лактозу, тому його не слід застосовувати хворим із такими рідкісними спадковими захворюваннями як непереносимість галактози, недостатність лактази або синдром недостатності всмоктування глюкози-галактози. Барвник Е 110, що входить до складу оболонки таблетки, може спричиняти алергічні реакції. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Дані відсутні.

Склад

Діюча речовина: thioctic acid. 1 таблетка містить альфа-ліпоєвої (тіоктової) кислоти 300 мг. Допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію стеарат, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, натрію лаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний безводний; оболонка: суміш для плівкового покриття Opadry II Yellow (алюмінієві лаки індиготин (Е 132) та жовтий захід FCF (Е 110), гідроксипропілметилцелюлоза, лактози моногідрат, поліетиленгліколь, хіноліновий жовтий (Е 104), титану діоксид (Е 171), триацетин).

Свідчення

Полінейропатії різного ґенезу (діабетична полінейропатія, алкогольна полінейропатія), при хронічних гепатитах та цирозі печінки.

Протипоказання

Підвищена чутливість до альфа-ліпоєвої кислоти або до інших компонентів лікарського засобу.

Способи застосування

600 мг: Препарат приймають у добовій дозі 600 мг 1 раз на добу. Препарат приймають, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини. Одночасне вживання їжі може вплинути на всмоктування лікарського засобу, тому важливо таблетки приймати за 30 хвилин до сніданку. Рекомендується застосовувати препарат вранці. Лікування триває 2-4 місяці. У разі необхідності курси лікування препаратом можна проводити двічі на рік. Оскільки діабетична полінейропатія - хронічне захворювання, може знадобитися тривала терапія. При тяжкій діабетичній полінейропатії застосуванню таблеток передує інфузійна терапія препаратами тіоктової кислоти протягом 10-20 днів. 300 мг: Препарат приймають у добовій дозі 600 мг (2 таблетки) 1 раз на добу. Препарат приймають, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини. Одночасне вживання їжі може вплинути на всмоктування лікарського засобу, тому важливо таблетки приймати за 30 хвилин до сніданку. Рекомендується застосовувати препарат вранці. Лікування триває 2-4 місяці. У разі необхідності курси лікування препаратом можна проводити двічі на рік. Оскільки діабетична полінейропатія - хронічне захворювання, може знадобитися тривала терапія. При тяжкій діабетичній полінейропатії застосуванню таблеток передує інфузійна терапія препаратами тіоктової кислоти протягом 10-20 днів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування тіоктової кислоти під час вагітності не рекомендується через відсутність відповідних клінічних даних. Даних про проникнення тіоктової кислоти у грудне молоко немає, тому застосовувати її у період годування груддю не рекомендується.

Побічні дії

Побічні реакції класифіковані за частотою їх виникнення: дуже часто (? 1/10), часто (від 1/10 до 1/100), нечасто (від 1/1000 до 1/100), рідко (від 1/10 000 до 1/1000), дуже рідко (<1/10 000). З боку нервової системи: дуже рідко - зміна або порушення смакових відчуттів. З боку травного тракту: дуже рідко - нудота, блювання, біль у животі та гастроінтерстинальний біль, діарея. Порушення метаболізму: дуже рідко - зниження рівня цукру у крові. Були повідомлення про симптоми гіпоглікемічних станів - запаморочення, підвищене потовиділення, головний біль та порушення зору. Порушення з боку імунної системи: дуже рідко - алергічні реакції (шкірний висип, кропив'янка, свербіж). Інші: частота невідома - утруднене дихання, екзема.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Препарат може зменшувати ефективність цисплатину при одночасному застосуванні. Альфа-ліпоєва кислота може зв'язувати метали. Тому її не слід призначати одночасно з препаратами, що містять метали (наприклад, препаратами заліза, магнію, молочними продуктами, оскільки вони містять кальцій). Якщо Альфа-ліпон приймати за 30 хвилин до сніданку, то препарати, які містять залізо або магній, можна приймати в обід або ввечері. Можливе посилення гіпоглікемічного ефекту при застосуванні інсуліну чи пероральних цукрознижувальних засобів. Тому необхідний постійний контроль за рівнем цукру в крові, особливо на початковій стадії призначення альфа-ліпоєвої кислоти. В деяких випадках необхідним є зменшення дози інсуліну чи пероральних цукрознижувальних препаратів.

Передозування

Симптоми Нудота, блювання, головний біль. При передозуванні чи підозрі на тяжку побічну дію необхідно негайно припинити прийом препарату. Після випадкового прийому або при спробі самогубства із пероральним застосуванням тіоктової кислоти у дозах від 10 до 40 г у комбінації з алкоголем спостерігалися значні інтоксикації, у деяких випадках з летальним кінцем. На початковому етапі клінічна картина інтоксикації може проявлятися у психомоторному збудженні або у порушенні свідомості. У подальшому виникають генералізовані судоми та лактатацидоз. Як наслідки інтоксикації високими дозами тіоктової кислоти були описані гіпоглікемія, шок, рабдоміоліз, гемоліз, дисеміноване внутрішньосудинне коагулювання (ДВС-сидром), пригнічення функції кісткового мозку і поліорганна недостатність. Лікування Навіть при підозрі на сильну інтоксикацію препаратом Альфа-ліпон (наприклад, прийом понад 20 таблеток по 300 мг для дорослих або доза понад 50 мг/кг ваги тіла для дитини) рекомендується негайна госпіталізація з проведенням загальнотерапевтичних заходів щодо детоксикації (наприклад, викликання блювання, промивання шлунка, прийом активованого вугілля). Лікування генералізованих судом, лактатацидозу та інших наслідків інтоксикації, що загрожують життю, слід виконувати відповідно з принципами сучасної терапії та має бути симптоматичним. До цього часу не підтверджена ефективність застосування гемодіалізу, гемоперфузії або методів фільтрації з примусовим виведенням тіоктової кислоти.

Особливі умови зберігання

Термін придатності 2 роки. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

08004 08004