Витамин Е капсулы мягкие 0,1 г №60 (39078)

код товара: 39078
товар отсутствует
товар отсутствует
Товар отсутствует
Ваш город
Днепр
Условия доставки
Заказ до 1 000 грн.
Заказ от 1 000 грн.
Самовывоз из аптеки
Заказ до 1 000 грн. Бесплатно
Заказ от 1 000 грн. Бесплатно
В отделение Новой Почты
Заказ до 1 000 грн. По тарифам перевозчика
Заказ от 1 000 грн. Бесплатно
Характеристики
ПроизводительКиївський вітамінний завод ПАТ
Форма выпускаПо 50 капсул в блистере; по 1 блистеру в пачке.
Действующее веществоТОКОФЕРОЛА АЦЕТАТ
Обновлено:
24.01.2023
Проверено

Описание

Простые препараты витаминов. Токоферол (Витамин Е). Код АТС А11Н А03.

Инструкция - Витамин Е капсулы мягкие 0,1 г №60

Производитель

Київський вітамінний завод ПАТ

Страна происхождения

Украина

Состав

діюча речовина: токоферол;
1 капсула містить Вітаміну Е 0,1 г або 0,2 г;
допоміжні речовини: олія соняшникова; склад желатинової оболонки капсули: желатин, гліцерин, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), барвник кармоїзин (Е 122).

Форма выпуска

По 50 капсул в блистере; по 1 блистеру в пачке.

Лекарственная форма

Капсулы мягкие.
Для дозы 0,1 г: капсулы мягкие желатиновые шарообразной или сферической формы со швом, от светло-красного до темно-красного цвета, заполненные маслянистой жидкостью от светло-желтого до темно-желтого цвета.
Для дозы 0,2 г: капсулы мягкие желатиновые цилиндрической формы с полусферическими концами, со швом, от светло-красного до темно-красного цвета, заполненные маслянистой жидкостью от светло-желтого до темно-желтого цвета.

Действующее вещество

ТОКОФЕРОЛА АЦЕТАТ

Фармакодинамика

Вітамін Е - жиророзчинний вітамін, який має високу антиоксидантну і радіопротекторну дію, бере участь у біосинтезі гема і білків, проліферації клітин та інших найважливіших процесах клітинного метаболізму.

Вітамін Е покращує споживання тканинами кисню. Чинить ангіопротекторну дію, впливаючи на тонус і проникність судин, стимулюючи утворення нових капілярів.

Імуномодулюючий ефект вітаміну Е зумовлений стимуляцією Т-клітинного та гуморального імунітету.

Токоферол є незамінним для нормальних репродуктивних процесів: запліднення, розвитку плода, формування та функціонування статевої системи.

При дефіциті вітаміну Е розвиваються гіпотонія та дистрофія скелетних м'язів, міокарда, підвищується проникність та ламкість капілярів, розвивається дегенерація фоторецепторів, яка спричиняє порушення зору. Розвивається зниження статевої функції - у чоловіків та порушення менструального циклу, схильність до викиднів - у жінок.

Дефіцит вітаміну Е може зумовити розвиток гемолітичної жовтяниці у новонароджених, а також синдром мальабсорбції, стеаторею.

Фармакокинетика

Після всмоктування у кишечнику більша частина токоферолу потрапляє у лімфу та кров, швидко розподіляється у тканинах організму з переважним накопиченням у печінці, м'язах, жировій тканині. Найвища концентрація спостерігається у надниркових залозах, гіпофізі, статевих залозах, міокарді. Більша частина препарату виводиться з організму з сечею, частково - з жовчю.

Показания

Гиповитаминоз и авитаминоз витамина Е. В комплексной антиоксидантной терапии, в период реконвалесценции после травм, тяжелых соматических заболеваний, при физических перегрузках, при несбалансированном питании.

В составе комплексной терапии:
- предупреждения патологий эмбрионального развития, врожденных аномалий (пороков развития) плода;
- угрозы прерывания беременности;
- нарушений менструального цикла, краурози вульвы, климактерических расстройств;
- перцептивных расстройств слуха;
- атрофических расстройств в слизистой оболочке дыхательных путей;
- дегенеративных и пролиферативных изменений в суставах и фиброзной ткани позвоночника и крупных суставов; слабости мышц вследствие дискогенных блокад при заболеваниях межпозвонкового диска, склеродермии, красной волчанки, ревматоидного артрита, других системных заболеваний соединительной ткани;
- неврастении с истощением, преимущественно дистрофии мышц и атрофии мышц, вторичной мышечной слабости и миопатии при хроническом артрите;
- вегетативных расстройств;
- некоторых эндокринных расстройств;
- некоторых сердечно-сосудистых болезней;
- атрофических процессов в слизистой оболочке пищеварительной системы, расстройств питания, синдрома мальабсорбции, алиментарной анемии, хронического гепатита;
- некоторых пародонтопатий;
- болезней глаз;
- болезней кожи: дерматитов, трофических язв, псориаза, экзем;
- пластической индурации пениса, баланіта, нарушении либидо, нарушении функции половых желез у мужчин, нарушении сперматогенеза и потенции у мужчин, бесплодия (в сочетании с витамином А).

Гипервитаминоз А и D.

Противопоказания

Повышенная индивидуальная чувствительность к действующему веществу и к другим компонентам препарата, выраженный кардиосклероз, острый инфаркт миокарда, тиреотоксикоз, гипервитаминоз Е, детский возраст до 12 лет.

Способы применения

Вітамін Е призначати внутрішньо після їди, дозу підбирати індивідуально, в залежності від виду захворювання, перебігу хвороби, стану пацієнта. Капсулу слід ковтати цілою, запиваючи достатньою кількістю води.

Дозування для дорослих:

- у комплексній антиоксидантній терапії: по 0,2-0,4 г 1-2 рази в день;

- при патології ембріонального розвитку, вроджених аномаліях (вадах розвитку) плода: по 0,1-0,2 г 1 раз на добу у І триместрі вагітності;

- при загрозі переривання вагітності: по 0,1 г 1-2 рази на добу протягом 14 днів;

- при порушеннях менструального циклу у комплексному лікуванні: 0,3-0,4 г через день починаючи з 17-го дня циклу (повторити 5 циклів);

- при порушеннях менструального циклу у разі використання препарату до початку гормональної терапії: по 0,1 г 1-2 рази на добу протягом 2-3 місяців;

- при ревматоїдному артриті: по 0,1-0,3 г щоденно протягом кількох тижнів;

- при м'язових дистрофіях, хворобах нервово-м'язового та сухожильно-суглобового апарату: по 0,1 г 1-2 рази на добу протягом 30-60 днів, повторний курс - через 2-3 місяці;

- при неврастенії з виснаженням препарат приймати у дозі 0,1 г 1 раз на добу протягом 30-60 днів;

- при деяких ендокринних розладах: по 0,3-0,5 г на добу;

- при деяких серцево-судинних хворобах: по 0,1 г щоденно;

- при аліментарній анемії: по 0,3 г на добу протягом 10 днів;

- при хронічному гепатиті: протягом тривалого часу по 0,3 г на добу;

- при деяких пародонтопатіях: по 0,2-0,3 г на добу;

- при хворобах очей: по 0,1-0,2 г 1-2 рази на добу протягом 1-3 тижнів у комбінації з вітаміном А;

- при хворобах шкіри: по 0,1-0,2 г 1-2 рази на добу протягом 20-40 днів;

- при пластичній індурації пенісу: по 0,3-0,4 г щоденно протягом кількох тижнів, потім за призначенням лікаря;

- при порушеннях сперматогенезу та потенції у чоловіків: по 0,1-0,3 г на добу у поєднанні з гормонотерапією протягом 30 днів.

В інших випадках дози та тривалість лікування визначає лікар.

Для дорослих разова середня доза становить 0,1 г, разова вища доза - 0,4 г; добова середня доза становить 0,2 г, вища добова доза - 1 г.

У педіатрії Вітамін Е у дозі 0,1 г можна призначати дітям віком від 12 років.

Передозировка

При вживанні рекомендованих доз небажані реакції не проявляються. Прийом високих доз вітаміну Е (0,4-0,8 г на добу протягом тривалого часу) може спричинити зорові розлади, діарею, запаморочення, головний біль, нудоту або спазми у животі, дуже сильну втомлюваність або слабкість.

Дуже високі дози (понад 0,8 г на добу протягом тривалого часу) можуть призвести до збільшення ризику кровотеч у пацієнтів з дефіцитом вітаміну К; порушення метаболізму гормонів щитовидної залози та збільшення ризику виникнення тромбофлебіту та тромбоемболії у чутливих пацієнтів, підвищення активності креатинінкінази, збільшення концентрації холестерину, тригліцеридів у сироватці крові, збільшення вмісту естрогенів та андрогенів у сечі.

Лікування: відміна препарату, симптоматична терапія.

Побочные действия

Зазвичай препарат переноситься добре, проте при тривалому застосуванні високих доз у межах від 0,4 г до 0,8 г на добу можливі посилення гіпотромбінемії, зорові розлади, запаморочення, нудота, розвиток шлунково-кишкових кровотеч, діарея, біль у шлунку, збільшення печінки, креатинурія, розлади травлення, підвищена втомлюваність, загальна слабкість, головний біль. Можливі алергічні реакції, включаючи шкірні висипи, свербіж, почервоніння шкіри та підвищення температури.

Взаємодiя з iншими лiкарськими засобами та iншi види взаємодiй.

Вітамін Е не можна застосовувати разом з препаратами заліза, срібла, засобами, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин).

Вітамін Е посилює дію стероїдних та нестероїдних протизапальних препаратів (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон); знижує токсичну дію серцевих глікозидів (дигітоксин, дигоксин), вітамінів А та D. Призначення вітаміну Е у високих дозах може спричинити дефіцит вітаміну А в організмі.

Вiтамiн Е та його метаболiти чинять антагонiстичну дiю вiдносно вiтамiну К.

Вiтамiн Е підвищує ефективність протиепілептичних лікарських засобів у хворих на епілепсію.

Холестирамін, колестипол, мінеральні масла знижують всмоктування вiтамiну Е.

Особые условия

Належнi заходи безпеки при застосуваннi.
З обережністю призначати при атеросклерозі, підвищеному ризику розвитку тромбоемболії.

Рідко спостерігаються креатинурія, підвищення активності креатинкінази, підвищення концентрації холестерину, тромбофлебіт, тромбоемболія легеневої артерії та тромбоз у пацієнтів, схильних до цього. При бульозному епідермолізі у місцях, вражених алопецією, може почати рости волосся білого кольору.

При застосуваннi препарату необхiдно дотримуватися дозування та тривалостi курсу лiкування, призначених лiкарем, для запобiгання передозуванню та виникненню гiпервiтамiнозу Е.

При тривалому застосуваннi високих доз препарату необхiдно контролювати час згортання кровi.

Особливi застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.
Препарат можна застосовувати під контролем лікаря у рекомендованих дозах у період вагітності або годування груддю.

Препарат частково проникає крізь плацентарний бар'єр; вітамін Е потрапляє у організм плода, де його кількість становить 20-30 % від концентрації вітаміну Е у плазмі крові матері.

Вітамін Е також проникає у грудне молоко.

Здатнiсть впливати на швидкість реакцiї при керуваннi автотранспортом або роботі з iншими механiзмами.
При виникненнi запаморочення, затуманення зору слiд утриматись вiд керування автотранспортом або роботи з iншими механiзмами.

Діти.
Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років.

Категорія відпуску.
Без рецепта.

Особые условия хранения

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.

Синоним

ТОКОФЕРОЛА АЦЕТАТ*, DL-АЛЬФА-ТОКОФЕРОЛА АЦЕТАТ, АЛЬФА-ТОКОФЕРОЛА АЦЕТАТ, АЛЬФА-ТОКОФЕРОЛА АЦЕТАТ (ВИТАМИН E), БИОВИТАЛЬ ВИТАМИН E, ВИТАМИН E, ВИТАМИН E 100 МЕ, ВИТАМИН E 200 МЕ, ВИТАМИН E 200-ЗЕНТИВА, ВИТАМИН E 200-СЛОВАКОФАРМА, ВИТАМИН E 400 МЕ, ВИТАМИН E 400-ЗЕНТИВА, ВИТАМИН E 400-СЛОВАКОФАРМА, ВИТАМИН E НАТУРАЛЬНЫЙ 200 МЕ, ВИТАМИН E НАТУРАЛЬНЫЙ 400 МЕ, ВИТАМИН E-400, ВИТАМИН E-ЗЕНТИВА, ВИТАМИН E-СЛОВАКОФАРМА, ВИТАМИН-E-АЦЕТАТ, ВИТРУМ® ВИТАМИН Е, ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ ВИТАМИН Е ФОРТЕ, РАСТВОР АЛЬФА-ТОКОФЕРОЛА АЦЕТАТА (ВИТАМИН Е) В МАСЛЕ, РАСТВОР ТОКОФЕРОЛА АЦЕТАТА (ВИТАМИНА Е) 30% В МАСЛЕ, РАСТВОР ТОКОФЕРОЛА АЦЕТАТА (ВИТАМИНА Е) 5% В МАСЛЕ, САНТ-Е-ГАЛ, СУХОЙ ВИТАМИН E 50%, ТИП SD, ТОКОФАРМ, ТОКОФЕР, ЭНАТ 400, ЭВИТОЛ

Инструкция, размещенная на данной странице, носит информационный характер и предназначена исключительно для ознакомительных целей. Не используйте данную инструкцию в качестве медицинских рекомендаций . Постановка диагноза и выбор методики лечения осуществляется только вашим лечащим врачом. Подробнее об Отказе от ответственности.

08004 08004