Укрлив сусп.орал.250мг/5мл фл.30мл (73959)

код товара: 73959
товар отсутствует
товар отсутствует
Товар отсутствует
Ваш город
Днепр
Условия доставки
Заказ до 150 грн.
Заказ от 150 грн.
Самовывоз из аптеки
Заказ до 150 грн. Бесплатно
Заказ от 150 грн. Бесплатно
Характеристики
Производитель
Кусум Фарм ТОВ, Україна
Форма выпуска
По 30 мл или по 200 мл суспензии во флаконе, каждый флакон в картонной упаковке вместе с мерной ложечкой.
Действующее вещество
УРСОДЕЗОКСИХОЛЕВАЯ КИСЛОТА

Описание

Засоби, що застосовують при захворюваннях печінки та жовчовивідних шляхів. Засоби, що застосовують у разі біліарної патології. Код АТХ А05А А02.

Инструкция - Укрлив сусп.орал.250мг/5мл фл.30мл

Производитель

Кусум Фарм ТОВ, Україна

Страна происхождения

Украина

Состав

Діюча речовина: ursodeоxycholic acid.

5 мл суспензії містить урсодеоксихолієвої кислоти 250 мг.

Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кислота бензойна (E 210), ксиліт, гліцерин, сахарин натрію, натрію хлорид, кислота лимонна, моногідрат; натрію цитрат, смакова добавка лимон, вода очищена.

Форма выпуска

По 30 мл или по 200 мл суспензии во флаконе, каждый флакон в картонной упаковке вместе с мерной ложечкой.

Лекарственная форма

Суспензія оральна.

В'язка суспензія білого кольору з лимонним запахом.

Действующее вещество

УРСОДЕЗОКСИХОЛЕВАЯ КИСЛОТА

Фармакодинамика

Невелика кількість урсодеоксихолієвої кислоти звичайно міститься в людській жовчі.

Після перорального прийому вона знижує насиченість жовчі холестерином, уповільнюючи поглинання холестерину в тонкому кишечнику і зменшуючи секрецію холестерину в жовч. Очевидно, в результаті розсіювання холестерину і утворення рідких кристалів відбувається часткове розчинення жовчних каменів.

Відповідно до сучасних уявлень вважають, що урсодеоксихолієва кислота при захворюваннях печінки і холестатичних захворюваннях спричиняє ефект за рахунок відносної заміни ліпофільних, подібних до детергентів токсичних жовчних кислот на гідрофільну цитопротекторну нетоксичну урсодеоксихолієву кислоту, а також внаслідок поліпшення секреторної здатності гепатоцитів та імунорегуляторних процесів.

Фармакокинетика

При пероральному прийомі урсодеоксихолієва кислота швидко поглинається в тонкій кишці та верхній частині клубової кишки шляхом пасивного перенесення і в кінцевому відділі клубової кишки шляхом активного перенесення. Ступінь поглинання звичайно становить 60-80 %. Після всмоктування жовчна кислота піддається майже повному печінковому кон'югуванню з амінокислотами гліцином і таурином, після чого вона екскретується з жовчю. Кліренс першого проходження через печінку становить до 60 %.

Під впливом кишкових бактерій здійснюється часткова деградація до 7-кетолітохолевої і літохолевої кислот. Літохолева кислота є гепатотоксичною і спричиняє ушкодження печінкової паренхіми у деяких видів тварин. У людини поглинається лише незначна частина, яка сульфатується в печінці і таким чином детоксикується перед тим, як бути виведеною з жовчю та з фекаліями.

Біологічний період напіврозпаду урсодеоксихолієвої кислоти становить 3,5-5,8 доби.

Показания

Симптоматичне лікування первинного біліарного цирозу (ПБЦ) за умови відсутності декомпенсованого цирозу печінки.

Для розчинення рентгеннегативних холестеринових жовчних каменів розміром не більше 15 мм в діаметрі у хворих з функціонуючим жовчним міхуром, незважаючи на наявність у ньому жовчного(их) каменя(нів).

Противопоказания

- Підвищена чутливість до будь-якої речовини, що входить до складу лікарського засобу;
- гостре запалення жовчного міхура або жовчовивідних шляхів;
- непрохідність жовчних проток (загальної жовчної протоки або протоки міхура);
- декомпенсований цироз печінки.

Суспензію Укрлів® не можна призначати хворим з жовчним міхуром, що не візуалізується радіологічними методами, з кальцифікованими каменями, порушеною скоротливістю жовчного міхура або таким, хто має часті жовчні коліки.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами

Суспензію Укрлів® не можна застосовувати одночасно з колестираміном, колестиполом або антацидними препаратами (речовинами, що зв'язують шлункову кислоту), які містять алюмінію гідроксид і (або) смектит (алюмінію оксид), оскільки ці препарати зв'язують урсодеоксихолієву кислоту в кишечнику і таким чином зменшують її поглинання та ефективність. Якщо ж застосування препаратів, що містять одну з цих речовин, все ж необхідне, їх потрібно приймати принаймні за 2 години до прийому суспензії Укрлів®.

Препарат може посилити поглинання циклоспорину з кишечнику. Отже, у хворих, які отримують циклоспорин, лікар повинен перевірити концентрацію циклоспорину в крові і скоректувати дозу циклоспорину в разі необхідності.

В окремих випадках суспензія Укрлів® може знижувати всмоктування ципрофлоксацину.

Урсодеоксихолієва кислота знижує максимальну концентрацію в плазмі (Сmax) і площі під кривою (AUC) кальцієвого антагоніста нітрендипіну. Виходячи з цього, а також з єдиного повідомлення про взаємодію з дапсоном (зменшення терапевтичного ефекту) і з досліджень in vitro, можна припустити, що урсодеоксихолієва кислота індукує активність цитохрому Р450 3А4, який метаболізує препарат.

Отже, при одночасному застосуванні засобів, які метаболізуються за участю цього ферменту, слід бути обережними, оскільки може виникнути потреба в корекції дози.

Способы применения

При різних показаннях рекомендуються нижченаведені добові дози.Для розчинення холестеринових жовчних каменів

Приблизно 10 мг на 1 кг маси тіла щодобово, що відповідає:Маса тіла Мірні ложки * Еквівалент, мл

Від 5 до 7 кг ? 1,25

Від 8 до 12 кг ? 2,50

Від 13 до 18 кг ? (=? + ?) 3,75

Від 19 до 25 кг 1 5,00

Від 26 до 35 кг 1 ? 7,50

Від 36 до 50 кг 2 10,00

Від 51 до 65 кг 2 ? 12,50

Від 66 до 80 кг 3 15,00

Від 81 до 100 кг 4 20,00

Більше 100 кг 5 25,00* 1 мірна ложка (= 5 мл суспензії) містить 250 мг урсодеоксихолієвої кислоти.

Для вимірювання доз можна використовувати пластиковий разовий шприц без голки.Суспензію слід приймати ввечері, перед сном. Її необхідно застосовувати регулярно.

Час, необхідний для розчинення жовчних каменів, звичайно становить від 6 до 24 місяців. Якщо зменшення розмірів жовчних каменів не спостерігається після 12 місяців, терапію слід припинити.

Успіх лікування потрібно перевіряти за допомогою ультразвукового дослідження або холецистографії через кожні 6 місяців. Необхідно проводити додаткові дослідження для виявлення можливої кальцифікації каменів. Якщо це трапилось, лікування слід припинити.Для симптоматичного лікування первинного біліарного цирозу (ПБЦ)

Добова доза залежить від маси тіла та становить приблизно 14 ± 2 мг урсодеоксихолієвої кислоти / кг маси тіла.У перші 3 місяці лікування суспензію Укрлів® потрібно приймати упродовж дня, розподіливши добову дозу на декілька прийомів. При покращенні показників функції печінки добову дозу можна приймати 1 раз на день, увечері.Маса тіла (кг)
Добова доза

(мг/кг м.т.)
Мірні ложки* суспензії Укрлів®, 250 мг/5 мл

перші 3 місяці
у подальшому

ранок
день
вечір
вечір

(1 раз на день)

8-11
12-16
---
?
?
?

12-15
12-16
?
?
?
?

16-19
13-16
?
---
?
1

20-23
13-15
?
?
?
1 ?

24-27
13-16
?
?
?
1 ?

28-31
14-16
?
?
1
1 ?

32-39
12-16
?
?
1
2

40-47
13-16
?
1
1
2 ?

48-62
12-16
1
1
1
3

63-80
12-16
1
1
2
4

81-95
13-16
1
2
2
5

96-115
14-16
2
2
2
6

Більше 115

2
2
3
7
* 1 мірна ложка (= 5 мл суспензії) містить 250 мг урсодеоксихолієвої кислоти.

Для вимірювання доз можна використовувати пластиковий разовий шприц без голки.Суспензію слід приймати регулярно, відповідно до схеми дозування, наведеної вище. Застосування суспензії Укрлів® при первинному біліарному цирозі можна продовжувати без обмежень у часі.

В окремих випадках у хворих на первинний біліарний цироз на початку лікування можуть погіршитись клінічні симптоми, наприклад, може посилитися свербіж. Якщо це трапилось, терапію слід продовжувати із застосуванням нижчої добової дози суспензії Укрлів®, а потім поступово її збільшувати (1 раз на тиждень) до досягнення зазначеної у схемі дозування.Діти.

Дозування потрібно проводити відповідно до маси тіла.

Передозировка

Малоймовірно, що передозування може призвести до серйозних побічних ефектів. Може виникнути діарея, тому рекомендується проводити моніторинг показників функцій печінки. У разі діареї дозу необхідно зменшити, а якщо діарея продовжується, слід припинити застосування препарату.

Ніяких специфічних контрзаходів не потрібно, наслідки діареї слід лікувати симптоматично, із збереженням балансу рідини й електролітів.

Іонообмінна смола може виявитись корисною для зв'язування жовчної кислоти в кишечнику.

Побочные действия

Оцінка побічних реакцій базується на таких даних про їх частоту:

Дуже часті: ті, що спостерігаються більш ніж у 1 хворого, який лікується, з 10
Часті: ті, що спостерігаються більш ніж у 1 хворого, який лікується, із 100
Нечасті: ті, що спостерігаються більш ніж у 1 хворого, який лікується, з 1 000
Рідкі: ті, що спостерігаються більш ніж у 1 хворого, який лікується, з 10 000
Дуже рідкісні: ті, що спостерігаються в 1 випадку з 10 000 хворих, які лікуються, або нечисленні, включаючи окремі випадки

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту
У ході клінічних випробувань частими були повідомлення про рідке випорожнення або діарею під час терапії урсодеоксихолієвою кислотою.
Дуже рідко при лікуванні первинного біліарного цирозу відзначали виражений біль у правій верхній частині черевної порожнини.

Порушення з боку печінки та жовчного міхура
При лікуванні урсодеоксихолієвою кислотою дуже рідко може спостерігатись кальцифікація жовчних каменів.
При терапії розвинених стадій первинного жовчного цирозу в дуже рідкісних випадках спостерігалась декомпенсація печінкового цирозу, яка частково регресувала після припинення лікування.

Реакції гіперчутливості
Дуже рідко можуть спостерігатись висипання (кропив'янка).

Особые условия

Суспензію Укрлів® слід приймати під наглядом лікаря.

Протягом перших трьох місяців лікування необхідно перевіряти параметри функції печінки (AСT (СГOT), AЛT (СГПT) i g-ГT) через кожні 4 тижні, а потім - через кожні 3 місяці.

Щоб оцінити прогрес при лікуванні і виявити завчасно будь-яку кальцифікацію жовчних каменів, залежно від розміру каменю необхідно проводити дослідження загального вигляду жовчного міхура (оральна холецистографія) і можливої непрохідності у положенні стоячи і лежачи на спині (ультразвуковий контроль) через 6-10 місяців від початку лікування.

Бензойна кислота, що міститься в суспензії, може спричинити у чутливих хворих реакцію підвищеної чутливості у вигляді подразнення шкіри, очей і слизових оболонок. Новонароджені мають підвищений ризик жовтяниці.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Жінки репродуктивного віку можуть приймати препарат лише за умов застосування надійних протизаплідних засобів. Перед початком лікування вагітність повинна бути виключена. З міркувань безпеки лікування не можна проводити протягом першого триместру вагітності, за винятком випадків, коли, на думку лікаря, користь перевищує ризик.

Немає жодних клінічних даних щодо безпечного застосування урсодеоксихолієвої кислоти жінкам, які годують груддю. Тому не рекомендується застосовувати препарат пацієнтам цієї групи.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Впливу на здатність керувати автомобілем і користуватись механізмами не спостерігалось.

Особые условия хранения

Термін придатності. 2 роки.

Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Після першого відкриття флакону препарат зберігати не більше 4 місяців.

Категорія відпуску. За рецептом.

Синоним

АКТИГАЛЛ, ВИЗОХОЛ, УКРЛИВ®, УРДОКС, УРСОДЕКС, УРСОКАПС, УРСОКОЛ, УРСОЛИЗИН 300 мг, УРСОМАКС™, УРСОРОМ, УРСОСАН, УРСОФАЛЬК, УРСОХОЛ®, ХОЛУДЕКСАН, пмс-УРСОДИОЛ, УРСОДЕЗОКСИХОЛЕВАЯ КИСЛОТА, УРСОЛИВ, УРСОЛИЗИН, УРСОМАКС, УРСОНОСТ, УРСОФЛОР 300

Инструкция, размещенная на данной странице, носит информационный характер и предназначена исключительно для ознакомительных целей. Не используйте данную инструкцию в качестве медицинских рекомендаций . Постановка диагноза и выбор методики лечения осуществляется только вашим лечащим врачом. Подробнее об Отказе от ответственности.

08004 08004