Спиронолактон Сандоз таблетки 50мг №30 (00360)

код товара: 00360
товар отсутствует
товар отсутствует
Товар отсутствует
Ваш город
Днепр
Условия доставки
Заказ до 1 000 грн.
Заказ от 1 000 грн.
Самовывоз из аптеки
Заказ до 1 000 грн. Бесплатно
Заказ от 1 000 грн. Бесплатно
В отделение Новой Почты
Заказ до 1 000 грн. По тарифам перевозчика
Заказ от 1 000 грн. Бесплатно
Характеристики
БрендSandoz
ПроизводительСАНДОЗ д.д.
Форма выпускаПо 10 таблеток в блистере; по 3 блистера в картонной коробке.
Действующее веществоСПИРОНОЛАКТОН
Торговое названиеСпиронолактон Сандоз
Условия отпускаПо рецепту
Обновлено:
22.06.2022
Проверено

Описание

Калийсберегающие диуретики.

Код АТХ C03D A01.

Инструкция - Спиронолактон Сандоз таблетки 50мг №30

Бренд

Производитель

САНДОЗ д.д.

Страна происхождения

Германия

Состав

діюча речовина:
спіронолактон;

1 таблетка містить 50 мг або 100 мг спіронолактону;

допоміжні речовини:
крохмаль кукурудзяний, кальцію гідрофосфат дигідрат, повідон K 25, натрію лаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Форма выпуска

По 10 таблеток в блистере; по 3 блистера в картонной коробке.

Лекарственная форма

Таблетки.

Основнi фiзико-хiмiчнi властивостi:
круглі, пласкі з обох боків таблетки з гладенькими краями, білого кольору з рискою з одного боку.

Действующее вещество

СПИРОНОЛАКТОН

Фармакодинамика

Спіронолактон є конкурентним антагоністом альдостерону. Він впливає на дистальні канальці нирок.

Через блокаду альдостерону пригнічує затримку води та Na+ та сприяє утриманню K+, що не тільки підвищує екскрецію Na+ та Cl?, та знижує екскрецію K+ з сечею, а й знижує екскрецію H+. У результаті цього сечогінний ефект має також гіпотензивну дію.

Фармакокинетика

Абсорбція

Спіронолактон швидко абсорбується після перорального застосування приблизно на 73 %. Абсорбція спіронолактону підвищується за умови прийому під час їди. Внаслідок цього концентрація основної речовини в сироватці крові підвищується на 50 - 100 %

Розподіл

Зв?язування спіронолактону та канренону з білками плазми крові становить залежно від методу визначення 90 % (метод рівноважного діалізу) або 98 % (метод ультрафільтрації).

Метаболізм

Після перорального застосування спіронолактон має виражений ефект першого проходження та метаболізується переважно у печінці та нирках. Його основними метаболітами є 7-?-тіоспіронолактон, канренон або канреноат, 7-?-тіометилспіронолактон або 6-?-гідрокси-7-?-тіометилспіронолактон. Порівнянно з початковою речовиною три метаболіти, вказані вище, мають відносно низьку антимінералокортикоїдну дію 26,68 та 33 % відповідно.

Після перорального застосування максимальна концентрація спіронолактону у плазмі крові досягається через 1-2 години, а максимальна концентрація його метаболітів - через 2-3 години.

При низьких дозах (50-200 мг) площа під кривою залежності «концентрація-час» канренону підвищується у лінійному співвідношенні з дозою, тоді як вищі дози призводять до нижчих концентрацій, імовірніше, через ферментативне перетворення на метаболіти.

Рівноважна концентрація канренону знаходиться у межах 50-188 нг/мл і досягається приблизно через 3-8 днів після щоденного застосування спіронолактону. У пацієнтів із цирозом печінки та асцитами вона досягається лише через 14 днів.

Виведення з організму

Спіронолактон виводиться в основному з сечею та меншою мірою з жовчю. Співвідношення спіронолактону у незміненому вигляді є незначним. З сечею виводяться лише метаболіти, головним чином канренон та його глюкуроніду ефіру та 6-?-гідрокси-сульфоксид. Після застосування одноразової дози перорального спіронолактону з радіоактивною міткою 47-57% виводиться з сечею та 35-41% - з фекаліями протягом 6 днів.

Після перорального застосування спіронолактону період напіввиведення становить 1-2 години, тоді як метаболіти виводяться більш повільно. Термінальний період напіввиведення для канренону становить приблизно 20 годин, приблизно 3 для 7-?-тіометилуспіронолактону та приблизно 10 годин для 6-?-гідрокси-7-?-тіометилуспіронолактону.

Спіронолактон та його метаболіти проходить через плацентарний бар'єр. Канренон проникає у грудне молоко.

Показания

- Застійна серцева недостатність у пацієнтів, які не відповідають на лікування іншими діуретинами, або у разі необхідності потенціювання їх ефектів.
- Есенціальна артеріальна гіпертензія, головним чином у разі гіпокаліємії (зазвичай у комбінації з іншими антигіпертензивними препаратами).
- Цироз печінки, що супроводжується набряками та/або асцитом.
- Первинний гіперальдостеронізм.
- Набряки, зумовлені нефротичним синдромом.
- Гіпокаліємія, у разі неможливості отримання іншої терапії.

Препарат застосовувати для профілактики гіпокаліємії у пацієнтів, які отримують серцеві глікозиди, у разі якщо інші підходи розглядаються як недоцільні або невідповідні.

Противопоказания

- Гіперчутливість до діючої речовини або будь-яких інших допоміжних речовин.
- Застосовування в комбінації з мітотаном, оскільки він може блокувати дію мітотану.
- Анурія, гостра ниркова недостатність, виражене порушення азотовидільної функції нирок (швидкість клубочкової фільтрації <10 мл/хв).
- Тяжка ниркова недостатність, що супроводжується олігурією або анурією (кліренс креатиніну нижче 30 мл/хв на 1,73 м2 поверхні тіла та/або креатинін сироватки крові вище 1,8 мг/дл).
- Гіперкаліємія (показники рівня калію в крові >5,0ммоль/л).
- Гіпонатріємія.
- Хвороба Аддісона.
- Гіповолемія або зневоднення.
- Одночасне застосування еплеренону або інших калійзберігаючих діуретиків
- Період вагітності або годування груддю.
- Інгібітори АПФ або блокатори рецепторів AT1 у комбінації.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами

Слід уникати одночасного застосування спіронолактону такалійвмісних розчинів (наприклад калію хлориду),інгібіторів АПФ (наприклад каптоприлу, еналаприлу),гепарину танизькомолекулярного гепарину,антагоністів рецепторів ангіотензину-II (наприклад кандесартан, валсартан),блокаторів альдостерону абокалійзберігаючих діуретиків (триамтерен, амілорид), що може призвести до підвищення рівня калію в сироватці крові та розвитку тяжкої, і, імовірно, небезпечної для життя гіперкаліємії.

Одночасне застосуванняінгібіторів АПФ, петльових діуретиків та спіронолактону може призвести до розвитку гострої ниркової недостатності.

Одночасне застосуваннятриметоприму/сульфаметоксазолу (котримоксазолу) та спіронолактону може призвести до клінічно значущої гіперкаліємії.

Спіронолактон не можна застосовувати в комбінації змітотаном, оскільки це може блокувати дію мітотану.

У разі додаткового прийому препаратів для зниження артеріального тиску може спостерігатися значне зниження тиску.

Інші діуретики: підвищений діурез та значне зниження артеріального тиску.

Холестирамін, хлорид амонію: підвищення ризику гіперкаліємії і гіперхлоремічного метаболічного ацидозу).

Імунодепресанти (такролімус і циклоспорин): підвищення ризику гіперкаліємії.

Трициклічні антидепресанти та антипсихотичні препарати можуть посилювати гіпотензивну дію Спіронолактону Сандоз®.

Антигіпертензивні препарати (особливо гангліоблокатори): може розвинутися надмірна гіпотензія. Таким чином, дозу антигіпертензивних препаратів можна зменшити при додаванні до терапевтичної схеми Спіронолактону Сандоз® з подальшим корегуванням у разі необхідності.

Алкоголь, барбітурати або наркотичні препаратиможуть потенціювати ортостатичну гіпотензію, спричинену спіронолактоном.

Пресорні аміни (норадреналін): спіронолактон зменшує їх дію. Це слід враховувати при проведенні місцевої або загальної анестезії із застосуванням цих препаратів.

Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), зокрема ацетилсаліцилова кислота, індометацин та мефенамінова кислота: підвищення ризику гіперкаліємії із супутнім зниженням діуретичної, натрійуретичної та антигіпертензивної дії спіронолактону. У пацієнтів, у яких під час терапії спіронолактоном розвивається гіповолемія або зневоднення, сумісне застосування нестероїдних протизапальних лікарських засобів (НПЗЗ) може спричинити гостру ниркову недостатність.

Глюкокортикостероїди, адренокортикотропний гормон (АКТГ): парадоксальне збільшення екскреції калію).

Дигоксин: спіронолактон може збільшувати період напіввиведення дигоксину, що може призвести до підвищення його вмісту в сироватці крові і розвитку глікозидної інтоксикації.

Препарати літію не слід призначати одночасно з діуретиками, оскільки вони знижують нирковий кліренс літію і можуть підвищити ризик інтоксикації.

Карбеноксолонможе спричиняти затримку натрію і таким чином знижувати ефективність спіронолактону, можливе взаємне зниження ефективності препаратів. Застосування великої кількості лакриці має ефект, аналогічний дії карбеноксолону.

Карбамазепін: при одночасному прийомі зі спіронолактоном може спричинити розвиток клінічно значущої гіпонатріємії.

Терфенадин у разі одночасного застосування зі спіронолактоном збільшує ризик розвитку шлуночкової аритмії через гіпокаліємію і дисбаланс інших електролітів.

Похідні кумарину: їх ефект послаблюється.

Трипторелін, бусерелін, гонадорелін: їх ефекти посилюються.

Неоміцинможе затримувати абсорбцію спіронолактону.

Антипірин: спіронолактон прискорює метаболізм антипірину.

Інгаляційні знеболювальні засоби: може мати місце сильне зниження артеріального тиску.

Вплив на результати лабораторних досліджень: може очікуватися вплив на процес визначення концентрації дигоксину радіоімунологічними методами.

Повідомляли про гіперкаліємічні метаболічні ацидози при прийомі колестираміну.

Одночасне застосування спіронолактону та інгібіторів АПФ (таких як каптоприл, еналаприл) пов?язане з ризиком значного зниження артеріального тиску, що може прогресувати до стану шоку, та з ризиком загострення порушення функції нирок, що у поодиноких випадках може призводити до гострої ниркової недостатності. З метою уникнення можливого розвитку артеріальної гіпотензії на початку лікування застосування діуретиків слід припинити за 2-3 дні до початку терапії інгібіторами АПФ.

Способы применения

Дозу визначати індивідуально, залежно від тяжкості перебігу та ступеня гіперальдостеронізму.

Первинний гіперальдостеронізм
У разі діагностованого первинного гіперальдостеронізму препарат можна призначати при підготовці до операції у добовій дозі 100-400 мг. Пацієнтам, яким операція не планується, препарат можна застосовувати як тривалу підтримуючу терапію у найменшій ефективній дозі, яку визначають індивідуально. В описаній ситуації початкову дозу можна знижувати кожні 14 днів до досягнення мінімальної ефективної дози. У разі тривалого застосування рекомендується застосовувати у комбінації з діуретиками інших груп для зменшення побічних ефектів.

Набряки (застійна серцева недостатність, нефротичний синдром)
Дорослі: початкова добова доза становить 100 мг (25-200 мг) і застосовується за 1 або 2 прийоми. У разі призначення більш високих доз Спіронолактон Сандоз® можна приймати у комбінації з іншими групами діуретиків, що діють у більш проксимальних відділах ниркових канальців. У цьому випадку дозування Спіронолактону Сандоз® слід коригувати.

Цироз печінки, що супроводжується асцитом або набряками

Якщо співвідношення Na+/K+ у сечі більше 1, початкова добова і максимальна добова дози становлять 100 мг. Якщо це співвідношення менше 1, початкова добова доза становить 200 мг, максимальна ? 400 мг/добу.

Підтримуючу дозу слід визначати індивідуально.

Есенціальна артеріальна гіпертензія
Початкова добова доза, що призначається за 1 або 2 прийоми, становить 50-100 мг, її слід приймати у комбінації з іншими антигіпертензивними препаратами. Терапію продовжують протягом щонайменше двох тижнів, оскільки до кінця цього періоду досягається максимальний антигіпертензивний ефект. Потім величину дози слід корегувати індивідуально, залежно від досягнутого ефекту.

Гіпокаліємія

Пацієнтам, яким недостатньо харчових добавок з К+ або інших методів калійзамісної терапії, препарат слід приймати у добовій дозі 25-100 мг.


Діти
Рекомендована початкова доза для дітей становить 1 ? 3 мг спіронолактону на 1 кг маси тіла за 1 або 2 прийоми щодня протягом 5 днів. У разі необхідності застосування препарату дітям до 3 років таблетку необхідно подрібнити, розчинити та дати випити дитині у вигляді суспензії.

За умови продовження лікування дозу слід зменшувати, утримуючи досягнутий ефект від препарату.

Пацієнти літнього віку
Рекомендується розпочинати лікування з нижчих доз з подальшим поступовим збільшенням до досягнення максимального ефекту. Слід брати до уваги наявні печінкові і ниркові порушення, оскільки вони впливають на метаболізм препарату та його екскрецію.

Спіронолактон Сандоз ® 100 мг

У зв?язку з високим вмістом діючої речовини Спіронолактон Сандоз® (100 мг) не підходить для лікування дітей.


Спосіб і тривалість застосування.

Таблетки слід ковтати не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини (наприклад, склянкою води).

Тривалість лікування залежить від типу і тяжкості захворювання. Тривалість лікування має бути якомога коротшою. Необхідність у довготривалому лікуванні спіронолактоном слід час від часу перевіряти.

Діти.
Спіронолактон Сандоз®, таблетки по 50 мг можна застосовувати у педіатричній практиці.

У зв?язку з високим вмістом діючої речовини Спіронолактон Сандоз® (100 мг) не підходить для лікування дітей.

Передозировка

Симптоми
Передозування спіронолактоном може викликати такі стани і симптоми як сонливість/млявість, сплутаність свідомості, нудота, блювання, запаморочення або діарея. У деяких випадках можлива гіпонатріємія, гіпокаліємія або гіперкаліємія, особливо у пацієнтів з порушеннями функції нирок; у пацієнтів з тяжкими захворюваннями печінки може виникнути печінкова кома, однак, малоймовірно, що це пов'язано з гострим передозуванням спіронолактоном. Гіперкаліємія може проявлятися такими симптомами, як парестезія, слабкість, млявий параліч чи спазм м?язів і її важко клінічно відрізнити від гіпокаліємії. Зміни в ЕКГ - перші специфічні симптоми порушення рівня калію

Електролітні порушення, аритмія, порушення провідності серця.

Лікування гіперкаліємії
Cимптоматичне, специфічного антидоту не існує. Слід підтримувати водно-електролітний і кислотно-лужний баланси шляхом призначення діуретиків, що виводять калій; парентерально введення глюкози з інсуліном, у складних випадках ? проведення гемодіалізу.

Лікування гіпонатріємії
Розчин хлориду натрію 1М або, при одночасному ацидозі, розчин гідрокарбонату натрію 1М відповідно вводити як добавку до розчину-носія.

Побочные действия

Побічні реакції є наслідком конкурентного антагонізму альдостерону, що збільшує екскрецію калію та антиандрогенну дію спіронолактону.

Побічні реакції наведено за класами систем органів відповідно до Медичного словника регуляторної діяльності MedDRA з використанням визначень частоти MedDRA:

дуже часті (? 1/10) часті ( ? 1/100 до < 1/10) нечасті ( ? 1/1000 до < 1/100) поодинокі ? (1/10000 до < 1/1000) рідкісні (< 1/10000) невідомої частоти (не можна встановити за наявними даними).



1 У пацієнтів із нирковою недостатністю і тих, хто отримує препарати калію.
2 У пацієнтів літнього віку, діабетиків і таких, хто отримує інгібітори АПФ.
3 У пацієнтів із цирозом печінки.
4 У пацієнтів із нирковою недостатністю і тих, хто отримує препарати калію.
5 У разі використання високих доз (450 мг на добу).
6 В окремих випадках.
7 Дозозалежна.

Метаболізм та порушення травлення
Під час застосування спіронолактону гіперкаліємія, небезпечна для життя, може виникати головним чином у пацієнтів з порушенням функції нирок. Це може спричиняти такі симптоми як параліч м?язів (гіперкаліємічний параліч) та аритмія. У зв?язку з цим слід уникати додаткового прийому препаратів калію, інших калійзберігаючих діуретиків або раціону, збагаченого калієм.

У разі порушення функції нирок, порушення водно-елоктролітного балансу (гіпонатріємія, гіпомагнезіємія, гіперхлоремія, гіперкальціємія) можуть виникати внаслідок підвищеної екскреції води та електролітів.

У результаті надмірного діурезу у пацієнтів може розвиватися гіповолемія та гіпонатріємія. Гіпонатріємія може виникати головним чином після надмірного споживання води під час прийому спіронолактону. Внаслідок порушення балансу електролітів у крові можуть спостерігатися втрата апетиту, сухість у роті, спрага, блювання, головний біль або припливи, астенія, вертиго, сонливість, втомлюваність, розлади зору, апатія, сплутаність свідомості, загальна міастенія, міоспазм (судоми в задній частині гомілок), а також аритмія та розлади кровообігу (див. побічні реакції «Порушення з боку серця»). У зв?язку з цим необхідно врівноважити небажану втрату рідини (наприклад, внаслідок блювання, діареї, гіпергідроз).

У разі нерегулярного пульсу, втомлюваності або міастенії (наприклад, у ногах) слід розглянути можливість виникнення гіперкаліємії. Після прийому високих доз спостерігалися млявість та сплутаність свідомості.

Слід регулярно перевіряти електролітний баланс сироватки крові (особливо калію, натрію та кальцію).

На початку терапії та протягом тривалого застосування спіронолактону слід контролювати рівень калію в сироватці крові через рівні проміжки часу з метою запобігання виникненню надлишкового калію в крові.

Можливі розлади кислотно-лужного балансу. Спіронолактон може спричиняти або загострити гіперхлоремічний метаболічний ацидоз.

Про випадки оборотного підвищення рівня концентрації азотних сполук, що зазвичай виводяться з сечею (сечовина, креатинін) повідомляли нечасто.

Спостерігалися часті випадки гіперурекимії під час терапії спіронолактоном. Це може призвести до розвитку гострої подагри у схильних до неї пацієнтів.

Концентрації сечовини, креатиніну та сечової кислоти в сироватці крові, а також кислотно-лужний баланс та водно-електролітну рівновагу під час терапії спіронолактоном необхідно регулярно перевіряти.

Порушення з боку серця
У результаті надмірного діурезу через гіповолемію можуть виникати головний біль, вертиго, розлади зору, сухість у роті та спрага, а також ортостатична дисрегуляція або раптове зниження артеріального тиску, що прогресує до судинної недостатності.

У разі надмірного діурезу, зневоднення та як результат гіповолемії, можливе зменшення обсягу плазми, у результаті чого у пацієнтів літнього віку може спостерігатись підвищення ризику розвитку тромбозу та емболії.

При застосуванні спіронолактону може підвищитись концентрація креатиніну сироватки крові та сечовини. Підвищене продукування сечі може призвести до погіршення стану або загострення існуючих розладів у пацієнтів з обструкцією сечовивідних шляхів.

Особые условия

Необходимоустановитьтщательныймониторингсостояния:

пациентовснарушениемфункциипочексреднейстепени(клиренскреатинина30-60мл/мини/иликреатининсывороткикровивпределах1,2-1,8мг/дл);
пациентовсдиатезом,ацидозоми/илигиперкалиемией,вызваннойосновнымзаболеванием(например,вслучаесахарногодиабета);
пациентовсартериальнойгипотонией.
Спиронолактонможетповыситьрискразвитиягиперкалиемииупациентовсдиабетическойнефропатией.

Приразвитиигиперкалиемииприменениеспиронолатонаследуетпрекратитьи,принеобходимости,принятьмерыпонормализацииуровнякалиявсывороткекрови.

Гиперкалиемияможетбытьопаснойдляжизни.Упациентовстяжелойсердечнойнедостаточностьюуровенькалиявсывороткекровиследуетконтролировать.Необходимоизбегатьприемакалийсберегающихдиуретиков.Пациентамсуровнемкалиявсывороткекрови,превышающий3,5ммоль/л,следуетизбегатьупотреблениякалиевыхдобавок,предназначенныхдляпероральногоприема.Контрольуровнякалияикреатининарекомендуетсявыполнитьчерезоднунеделюпосленачалалеченияилиповышениядозы,азатемвпервыетримесяцавыполнятьежемесячно,затем-четыреразавгодвтечениеодногогода,апозже-каждыеполгода.Припревышенииуровнякалиявсывороткекровиболее5ммоль/лилиприпревышенииуровнякреатининавсывороткекровиболее4мг/дллечениеследуетпрекратитьилисделатьвнемперерыв.

Терапияспиронолактономможетвызватьтранзиторноеповышениесодержанияазотамочевинысывороткикрови,особенноупациентовсужеимеющимисянарушениямифункциипочекигиперкалиемией.Спиронолактонможетвызватьразвитиеоборотногогиперхлоремическогометаболическогоацидоза.Такимобразом,упациентовснарушениемфункциипочекипечени,атакжеупациентовпожилоговозрастаследуетрегулярноисследоватьбиохимическиепоказателифункциипочек,атакжеэлектролитныйбаланс.

Вовремялеченияспиронолактономзапрещаетсяупотреблениеалкоголя.

Необходимоизбегатьдлительногонеобоснованногопримененияпрепарата,поскольку,поопубликованнымданным,длительноеприменениеспиронолактонаживотнымвмаксимальныхдозахспособствовалоразвитиюкарциномы,миелоиднойлейкемии.

Одновременноеприменениеспиронолактонаикалийсберегающихдиуретиков(например,триамтерена,амилорида),калийсодержащихрастворовилиингибиторовапфможетпривестикгиперкалиемии,опаснойдляжизни.Всвязисэтимприменениевышеуказанныхпрепаратовнерекомендуется.

Вслучаетяжелойпочечнойнедостаточности(скоростьклубочковойфильтрацииниже30мл/мини/иликреатининсывороткикровивыше1,8мл/дл)спиронолактонявляетсянетольконеэффективным,нодажевредным,посколькускоростьклубочковойфильтрациибудетивдальнейшемснижаться.

Вслучаенарушенияфункциипочек(уровеньсывороточногокреатининанаходитсявпределах1,2-1,8мг/дликлиренскреатинина-впределах60-30мл/мин.)иодновременногопримененияпрепаратов,которыемогутповышатьуровенькалиявкрови,терапиюспиронолактономследуетпроводитьприусловиирегулярногомониторингауровнякалиявкрови.

Вовремялеченияспиронолактономэлектролитныйбаланссыворотки(главнымобразомкалий,натрий,кальций,бикарбонат),креатининсывороткикрови,мочевинаимочеваякислота,которыеобычновыводятсясмочой,атакжекислотно-щелочноесостояниеследуетрегулярноконтролировать.

Потерямассытела,вызваннаяповышениеммочевыделения,недолжнапревышать1кг/сутки,независимоотобъемамочеиспускания.

Вследствиехроническогозлоупотреблениядиуретикамиможетпоявлятьсяпсевдосиндромбарттерасотеками.Отекиявляютсявыражениемувеличенияренина,следствиемчегоявляетсявторичныйгиперальдостеронизм.

Спиронолактонможетвлиятьнарезультатынекоторыхдиагностическихтестов(например,определениеконцентрациидигоксинавсывороткекровипутемрадиоиммунногоанализа(RIA),кортизолаплазмыиэпинефрина.

Приинтенсивноммочеиспусканииилиоченьбыстромсниженииартериальногодавлениявначалелечениямогутвозникатьжалобынанарушениекровообращения,такиекаквнутричерепноедавление,головокружение,нарушениезренияиснижениеспособностиконцентрироваться.

Припримененииспиронолактонаненаблюдалосьникакогонегативноговлияниянасостояниеуглеводногообмена.

Вовремялеченияспиронолактономпациентамследуетупотреблятьдостаточноеколичествожидкости.

ПрименениеСпиронолактонаСандоз®можетспровоцироватьложноположительныйрезультатдопинг-контроля.

НеправильноеприменениепрепаратаСпиронолактонсандоз®какдопингаможетнавредитьздоровью.

Детииподростки

Еслиудетейиподростковпоказательуровнякалиявыходитзапределынормы,применениеспирогексаласледуетуменьшитьилипрекратить,авдальнейшемвыполнятьтщательныйконтрользауровнемэлектролитов.

Информациядляпациентов,больныхдиабетом

Однатаблеткасодержитменее0,01хлебнойединицы.

Применениевпериодбеременностииликормлениягрудью
Спиронолактоннеследуетприменятьвпериодбеременностиикормлениягрудью.

Достаточныхданныхотносительнопримененияспиронолактонабеременнымженщинамнет.Вэкспериментахнаживотныхнаблюдаласьфеминизацияполовыхоргановпотомствамужскогополаигормональныерасстройстваупотомствамужскогоиженскогопола.Улюдейнаблюдалисьантиандрогенныеэффекты.Всвязисэтимспиронолактонпротивопоказанвпериодбеременности.

Неизвестно,выделяетсялиспиронолактонсгрудныммолоком.Фармакологическиактивныйметаболитканреноатвыводитсявгрудноемолоко(показательконцентрациивгрудноммолоке-плазмесоставляет0,7).Всвязисэтимспиронолактонпротивопоказанвовремякормлениягрудью.Принеобходимостивлечениикормлениегрудьюследуетпрекратить.

Способностьвлиятьнаскоростьреакцииприуправленииавтотранспортомилидругимимеханизмами
Вначальномпериодепримененияспиронолактона,продолжительностькоторогоиндивидуальная,запрещаетсяуправлятьавтомобилемирабочимимеханизмами,работанакоторыхсвязанасповышеннымрискомтравматизма.

Особые условия хранения

Термін придатності.
2 роки.


Умови зберігання.
Спеціальні умови зберігання не вимагаються.
Зберігати у недоступному для дітей місці.


Категорія відпуску.
За рецептом.

Синоним

СПИРОНОЛАКТОН, АЛЬДАКТОН, АПО-СПИРО, ВЕРОШПИРОН, ПРАКТОН50, СПИРИКС, СПИРО, СПИРОНАКСАН, СПИРОНОБЕНЕ, СПИРОНОЛ, СПИРОНОЛАКТОН 100 мг, СПИРОНОЛАКТОН-ДАРНИЦА, СПИРОНОЛАКТОН-РАТИОФАРМ, СПИРОНОЛАКТОН-ФС

Инструкция, размещенная на данной странице, носит информационный характер и предназначена исключительно для ознакомительных целей. Не используйте данную инструкцию в качестве медицинских рекомендаций . Постановка диагноза и выбор методики лечения осуществляется только вашим лечащим врачом. Подробнее об Отказе от ответственности.

08004 08004