Эгилок таблетки 100мг №60 (05167)

код товара: 05167
товар отсутствует
товар отсутствует
Товар отсутствует
Ваш город
Днепр
Условия доставки
Заказ до 1 000 грн.
Заказ от 1 000 грн.
Самовывоз из аптеки
Заказ до 1 000 грн. Бесплатно
Заказ от 1 000 грн. Бесплатно
В отделение Новой Почты
Заказ до 1 000 грн. По тарифам перевозчика
Заказ от 1 000 грн. Бесплатно
Характеристики
ПроизводительФармацевтический завод Эгис ОАО, Венгрия
Форма выпускаПо 60 таблеток в стеклянном флаконе в картонной коробке.
Действующее веществоМЕТОПРОЛОЛ
Торговое названиеЭгилок
Обновлено:
21.08.2023
Проверено

Описание

Селективные блокаторы ?-адренорецепторов. Код АТХ С07А В02.

Инструкция - Эгилок таблетки 100мг №60

Производитель

Фармацевтический завод Эгис ОАО, Венгрия

Страна происхождения

Венгрия

Состав

Діюча речовина: метопролол;
1 таблетка містить метопрололу тартрату 25 мг або 50 мг, або 100 мг;
допоміжні речовини: магнію стеарат, повідон, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят (тип А), целюлоза мікрокристалічна.

Форма выпуска

По 60 таблеток в стеклянном флаконе в картонной коробке.

Лекарственная форма

Таблетки.

Действующее вещество

МЕТОПРОЛОЛ

Фармакодинамика

Метопролол - кардіоселективний блокатор ?1-адренорецепторів. Не чинить мембраностабілізуючої дії і не має внутрішньої симпатоміметичної активності.

Він пригнічує серцеві ефекти посиленої симпатичної активності, значною мірою зменшує частоту серцевих скорочень, скоротливість серця, серцевий викид і артеріальний тиск.

При артеріальній гіпертензії метопролол знижує артеріальний тиск у пацієнтів як у положенні стоячи, так і в положенні лежачи. Тривалий антигіпертензивний ефект препарату пов'язаний із поступовим зменшенням загального периферичного судинного опору.


У пацієнтів з артеріальною гіпертензією тривале застосування препарату призводить до статистично значущого зменшення маси лівого шлуночка і поліпшення діастолічної функції лівого шлуночка.

У чоловіків з легкою та помірною артеріальною гіпертензією метопролол зменшує летальність, спричинену серцево-судинними захворюваннями (насамперед частоту випадків раптового летального наслідку, інфарктів міокарда з летальним наслідком та інсультів).

Завдяки зниженню системного артеріального тиску, зменшенню частоти серцевих скорочень і скоротливості серця метопролол зменшує потребу міокарда у кисні. Зменшуючи частоту серцевих скорочень і таким чином подовжуючи тривалість діастоли, метопролол поліпшує перфузію в оксигенацію ділянок міокарда з порушеним кровопостачанням.

Крім того, препарат зменшує кількість, тривалість і тяжкість нападів стенокардії, а також безсимптомної ішемії та підвищує переносимість фізичного навантаження.

При інфаркті міокарда метопролол знижує летальність шляхом зменшення ризику раптового летального наслідку. Цей ефект перш за все пов'язаний із запобіганням випадків фібриляції шлуночків. Зменшення летальності спостерігається незалежно від того, чи призначали метопролол на ранній чи на пізній стадії захворювання, а також у випадках підвищеного ризику та у пацієнтів з цукровим діабетом.


При призначенні метопрололу після інфаркту міокарда препарат зменшує можливість повторного інфаркту.

При застійній серцевій недостатності, яка розвинулася на основі дилатаційної кардіоміопатії, метопролол, призначений спочатку у низькій дозі (2 x 5 мг в день), яку потім поступово підвищували, поліпшував роботу серця, якість життя і фізичну працездатність пацієнтів; зменшував кількість повторної госпіталізації внаслідок серцевої недостатності і потребу у трансплантації серця.

При суправентрикулярній тахікардії, фібриляції передсердь і вентрикулярній екстрасистолії метопролол зменшує вентрикулярну частоту і кількість екстравентрикулярних ударів.

У терапевтичних дозах периферичний судино- і бронхозвужувальний ефект метопрололу менш виражений, ніж у неселективних ?-адреноблокаторів.

Порівняно з неселективними ?-адреноблокаторами, метопролол значно меншою мірою впливає на продукування інсуліну і метаболізм вуглеводів. Він лише незначною мірою змінює серцево-судинну реакцію на гіпоглікемію або подовжує тривалість гіпоглікемічного нападу.

У нетривалих клінічних дослідженнях метопролол індукував незначне підвищення рівня тригліцеридів і незначне зниження рівня вільних жирних кислот у сироватці крові. У деяких випадках спостерігалося також незначне зниження рівня Х-ЛПВЩ (холестерину ліпопротеїдів високої щільності), однак воно було меншим, ніж при застосуванні неселективних ?-адреноблокаторів. Однак у тривалому клінічному дослідженні було продемонстровано істотне зниження рівня загального холестерину у сироватці крові через декілька років лікування метопрололом.

Фармакокинетика

Метопролол быстро и почти полностью всасывается в желудочно-кишечном тракте. Фармакокинетические параметры метопролола линейные в диапазоне терапевтических доз.

Максимальная концентрация в плазме крови достигается через 1,5-2 часа после приема. После всасывания метопролол подвергается метаболизму первого прохождения. Биодоступность метопролола составляет почти 50 % после одноразового приема и почти 70 % - после повторного применения.

Одновременный прием пищи может увеличивать биодоступность метопролола на 30-40 %.

Связывание с белками плазмы низкое, около 5-10 %.

Метопролол широко распределяется в тканях и имеет высокий кажущийся объем распределения

(5,6 л/кг).

Метопролол метаболизируется в печени с помощью ферментов цитохрома P450. Метаболиты не способствуют клиническому эффекту.

Период полувыведения (t1/2) - 3,5 часа в среднем (он варьирует в пределах 1-9 часов).

Общий клиренс - примерно 1 л/мин.

Более 95 % принятой дозы может обнаруживаться в моче, 5 % выводится в неизмененном виде. В некоторых случаях последняя величина может увеличиваться до 30 %.

У пациентов пожилого возраста фармакокинетические параметры метопролола существенно не изменяются.

Почечная недостаточность не влияет на системную биодоступность и элиминацию метопролола. Однако в таких случаях экскреция метаболитов уменьшается. Значительное накопление метаболитов наблюдалось у тяжело больных пациентов с почечной недостаточностью (уровень гломерулярной фильтрации - 5 мл/мин). Однако накопление метаболитов не увеличивает степень

?-блокады.

Печеночная недостаточность незначительно влияет на фармакокинетические параметры метопролола. Однако при тяжелом циррозе печени и после операции на портокавальному анастомозі биодоступность метопролола может повышаться, а общий клиренс снижаться. У пациентов после операции на портокавальному анастомозі общий клиренс из организма уменьшался примерно до 0,3 л/мин, а площадь под кривой «концентрация-время» увеличивалась примерно в 6 раз по сравнению со здоровыми лицами.

Показания

Артериальная гипертензия.
Стенокардия (в том числе постінфарктна).
Аритмия (включая суправентрикулярную тахикардию).
Предупреждения сердечного летального исхода и повторного инфаркта после острой фазы инфаркта миокарда.
В составе комплексной терапии при тиреотоксикозе.
Профилактика приступов мигрени.

Противопоказания

Повышенная чувствительность к любому компоненту препарата или к другим
?-блокаторов;

атриовентрикулярная блокада (AV-блокада) II и III степени, синоатриальная блокада;
синдром слабости синусового узла;
декомпенсированная сердечная недостаточность (отек легких, синдром гипоперфузии или артериальной гипотензии); длительная или периодическая изотропна терапия агонистами
?-рецепторов;

выраженная брадикардия (ЧСС ? 50 за 1 мин);
кардиогенный шоковое состояние;
тяжелые нарушения периферического кровообращения с болью или трофическими изменениями;
артериальная гипотензия (систолическое артериальное давление < 100 мм рт.ст.);
метаболический ацидоз;
нелеченная феохромоцитома;
продолжительная или периодическая инотропная терапия агонистами ?-рецепторов;
сопутствующая терапия ингибиторами моноаминооксидазы-А;
тяжелая бронхиальная астма, тяжелая форма хронических обструктивных бронхолегочных заболеваний;
применение метопролола противопоказано больным, которым производится внутривенное введение антагонистов кальция типа верапамила и дилтиазема или других анти ритмических препаратов (таких как дизопирамид).
Метопролол не следует назначать пациентам с подозрением на острый инфаркт миокарда при частоте сердечных сокращений менее 50 уд/мин, интервалом P-Q > 0,24 с или систолическим артериальным давлением < 100 мм рт.ст.

Примечание: Пациентам с декомпенсированной сердечной недостаточностью, которые хорошо переносят другие лекарственные средства, применение метопролола возможно при индивидуальном титровании дозы.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами

Пацієнти повинні знаходитися під ретельним наглядом, якщо вони одночасно з препаратом Егілок® приймають гангліоблокатори, інші ?-блокатори (наприклад, очні краплі) або інгібітори моноаміноксидази (і-МАО).

Одночасного призначення з пропафеноном слід уникати. Пропафенон пригнічує метаболізм метопрололу через цитохром Р450 2D6. Результат такої комбінації непередбачуваний, оскільки пропафенон також має ?-блокуючі властивості.

При раптовій відміні клонідину на тлі лікування ?-блокаторами може підвищитися артеріальний тиск. Якщо необхідно відмінити супутню терапію клонідином, ?-блокатор варто відмінити за кілька днів до відміни клонідину.

У пацієнтів, які одночасно з препаратом Егілок® приймають антагоністи кальцію верапамілового типу або дилтіазем та/або препарати для лікування аритмії, можливі негативні інотропні та хронотропні ефекти. Пацієнтам, які приймають ?-блокатори, не слід призначати внутрішньовенно верапаміл (через загрозу зупинки серця). ?-блокатори можуть підсилювати негативні інотропні та хронотропні ефекти препаратів для лікування аритмії (аналоги хінідину або аміодарон). Взаємодія за аміодароном (виражена синусова брадикардія) може виникати протягом тривалого часу після відміни цього препарату.

У пацієнтів, які одержують лікування ?-блокаторами, інгаляційні анестетики підсилюють кардіодепресивний ефект. Індуктори або інгібітори метаболізму можуть впливати на концентрацію метопрололу у плазмі крові. Концентрація метопрололу у плазмі знижується при прийомі рифампіцину або може підвищуватися при прийомі циметидину, фенітоїну, алкоголю, гідралазину та інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (пароксетин, флуоксетин та сертралін).

При супутньому лікуванні індометацином або іншими препаратами, що пригнічують простагландин-синтетазу, антигіпертензивний ефект ?-блокаторів може зменшуватися.

Кардіоселективні ?-блокатори значно меншою мірою впливають на артеріальний тиск при введенні пацієнтам адреналіну, ніж неселективні ?-блокатори.

Дилтіазем та блокатори ?-рецепторів мають адитивну інгібуючу дію на AV-провідність та функцію синусового вузла. При цьому може спостерігатися виражена брадикардія.

Блокатори ?-рецепторів можуть провокувати парадоксальні гіпертензивні реакції у пацієнтів, які застосовують високі дози фенілпропаноламіну.

При супутньому прийомі ?-блокаторів з інсуліном або пероральними антидіабетичними засобами може посилюватися або пролонгуватися їхня дія. При цьому симптоми гіпоглікемії (особливо тахікардія і тремор) можуть маскуватись або зникати. У таких випадках необхідно проводити регулярний контроль рівня глюкози в крові.

Слід уникати одночасного прийому з барбітуратами, оскільки барбітурати (досліджено на пентобарбіталі) стимулюють метаболізм метопрололу шляхом індукції ферменту. На концентрацію метопрололу у плазмі крові можуть впливати препарати, що інгібують CYP 2D6, наприклад, хінідин, тербінафін, пароксетин, флуоксетин, сертралін, целекоксиб, пропафенон та дифенгідрамін. На початку лікування цими препаратами може виникнути необхідність зменшити дози метопрололу. Одночасне застосування глікозидів наперстянки і блокаторів ?-рецепторів може збільшувати час артріовентрикулярної провідності та спричинити брадикардію. Дифенгідрамін зменшує (у 2,5 раза) кліренс метопрололу до ?-гідроксиметопрололу через систему CYP 2D6 в осіб, які мають швидку гідроксиляцію. Ефекти метропрололу посилюються. Можливо, дифенгідрамін може інгібувати метаболізм інших субстратів CYP 2D6. Рифампіцин може стимулювати метаболізм метопрололу, що призводить до зменшення його рівнів у плазмі крові.

Слід дотримуватися обережності при комбінації з нітратами через ризик артеріальної гіпотензії та/або брадикардії.

Способы применения

Егілок® призначений для щоденного прийому, бажано зранку. Таблетки приймати незалежно від прийому їжі. При необхідності таблетки можна ділити. Таблетку слід приймати не розжовуючи, запивати достатньою кількістю питної води. Дозу слід встановлювати індивідуально, поступово збільшуючи її, щоб уникнути надмірної брадикардії. У період підбору дози слід контролювати частоту серцевих скорочень для попередження брадикардії. Максимальна добова доза - 400 мг.


Артеріальна гіпертензія

Рекомендована доза становить 100 мг (одноразово вранці або розподіляючи на два прийоми - вранці та ввечері). Якщо при цьому дозуванні терапевтичного ефекту не досягнуто, добова доза може бути збільшена до 200 мг (одноразово вранці або розподіляючи на два прийоми - вранці та ввечері) або препарат слід комбінувати з іншими антигіпертензивними препаратами.

Стенокардія
Рекомендована доза препарату становить 50-100 мг 2-3 рази на добу. У разі необхідності препарат можна комбінувати з іншими препаратами для лікування стенокардії.


Аритмія

Рекомендована доза становить 50 мг 2-3 рази на добу. При необхідності добову дозу збільшити до 300 мг, розподілену на 2-3 прийоми.

При інфаркті міокарда (лікування бажано розпочати протягом перших 12 годин після появи болю у грудях)

Рекомендована доза становить 50 мг кожні 6 годин протягом 48 годин, підтримуюча рекомендована добова доза - 200 мг, розподілена на два прийоми. Курс лікування - не менше 3-х місяців.

Гіпертиреоз (териотоксикоз)
Рекомендована доза становить 50 мг 4 рази на добу. При досягненні терапевтичного ефекту дозу слід поступово зменшувати.

Профілактика нападів мігрені
Рекомендована добова доза становить 100-200 мг на добу, розподілена на 2 прийоми.


Пацієнти з порушенням функції нирок
Немає потреби коригувати дозу.


Пацієнти з порушенням функції печінки
Коригування дози (зменшення дози метопрололу) зазвичай необхідне для пацієнтів з обмеженими печінковими функціями (наприклад, для пацієнтів із цирозом печінки).


Пацієнти літнього віку
Немає потреби коригувати дозу.

Артеріальна гіпертензія:при легкій і помірній гіпертензії початкова доза становить 25 мг.


Діти.
Застосування препарат протипоказано дітям.

Передозировка

Токсичность. У взрослого человека прием дозы 7,5 г вызывал летальную интоксикацию. Прием 100 мг препарата 5-летним ребенком не сопровождался симптомами интоксикации после проведения промывания желудка. Умеренную интоксикацию повлекла доза 450 мг в 12-летнего ребенка и доза 1,4 г у взрослого человека, серьезную интоксикацию у взрослого вызывала доза 2,5 г, а 7,5 г - очень серьезную интоксикацию.

Симптомы. Самыми тяжелыми являются сердечно-сосудистые симптомы, однако в некоторых случаях, особенно у детей и лиц молодого возраста, могут преобладать симптомы со стороны ЦНС и угнетение дыхания. Артериальная гипотензия, синусовая брадикардия, АV-блокада i-III степени, удлинение интервала QT (исключительный случай), сердечная недостаточность, кардиогенный шок, асистолия, тошнота, рвота, бронхоспазм, цианоз, гипогликемия, потеря сознания, кома, в некоторых случаях - гипокалиемия. Угнетение дыхания, остановка дыхания.

Прочие: утомляемость, спутанность сознания, дрібнорозмашистий тремор, судороги, потоотделение, парестезии, бронхоспазм, тошнота, рвота, возможен спазм пищевода, гипогликемия (особенно у детей) или гипергликемия, гиперкалиемия. Влияние на почки. Временный миастенический синдром. Первые признаки передозировки могут возникнуть через 20 минут - 2 часа после приема чрезмерной дозы.

Одновременное употребление алкоголя, прием антигипертензивных препаратов, хінідіну или барбитуратов может ухудшить состояние пациента.

Лечение. Необходимы интенсивная терапия и тщательное наблюдение за пациентом (параметры кровообращения и дыхания, функция почек, уровень глюкозы крови, электролиты сыворотки крови). Если препарат принят недавно, его дальнейшее всасывание можно снизить промыванием желудка, стимуляцией рвоты и введением активированного угля.

NB! Атропин (0,25-0,5 мг внутривенно взрослым, 10-20 мкг/кг массы тела - детям) следует ввести до промывания желудка (из-за риска вагусной стимуляции). Могут быть необходимыми потребоваться инкубация и использования аппарата искусственного дыхания; адекватное восстановление объема; инфузия глюкозы; мониторирование ЭКГ; повторное внутривенное введение атропина 1-2 мг (главным образом при вагусных симптомах). В случае угнетения функции миокарда: инфузия добутамина или допамина и кальция глубіонату 9 мг/мл, 10-20 мл.

Можно ввести глюкагон 50-150 мкг/кг массы тела внутривенно в течение 1 минуты, а также амринон. В некоторых случаях было эффективным добавление адреналина (эпинефрина).

Инфузия натрия (хлорида или бикарбоната) в случае удлинения QRS-комплекса и аритмии. Можно использовать кардиостимулятор. В случае остановки кровообращения могут быть нужны меры по реанимации в течение нескольких часов. При бронхоспазме назначают тербуталин (инъекция или ингаляция). Симптоматическая терапия.

Побочные действия

Метопролол добре переноситься пацієнтами, і побічні ефекти, які виникають, зазвичай незначні і скороминущі.

У нижченаведеній таблиці побічні реакції на метопролол згруповані за класифікацією органів MedDRA:


Таблиця
система-орган-клас згідно
з термінологією meddra
небажаний ефект
з боку крові та лімфатичної системитромбоцитопенія, агранулоцитоз, лейкопенія, зниження рівня холестерину ліпопротеїдів високої щільності (лпвщ) і підвищення рівня тригліцеридів при нормальному рівні загального холестерину
метаболічні та аліментарні розладизбільшення маси тіла
з боку психікипорушення сну, сонливість, безсоння, нічні кошмари, депресія, розлад концентрації уваги, розлади пам'яті, амнезія, сплутаність свідомості, галюцинації, нервозність, тривожність
з боку нервової системизапаморочення, головний біль, парестезія, порушення смакових відчуттів
з боку органів зорупорушення зору, сухість в очах або запалення кон'юнктиви*
з боку органів слуху та рівновагипорушення слуху, відчуття шуму/дзвону у вухах
з боку серцяпостуральні порушення (дуже рідко - із запамороченням), холодні кінцівки, брадикардія, атріовентрикулярна блокада і, іі або ііі ступеня, біль у перикарді, біль у грудній клітці, минуще посилення симптоматики серцевої недостатності, посилене серцебиття, аритмії, порушення серцевої провідності, артеріальна гіпотензія, кардіогенний шок у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда
з боку судинортостатична артеріальна гіпотензія (що у дуже рідкісних випадках супроводжується синкопе), синдром рейно, гангрена у пацієнтів з наявними важкими порушеннями периферичного кровообігу
з боку респіраторної системи, грудної клітки та середостіннязадишка при фізичному навантаженні, бронхоспазм, риніт
з боку шлунково-кишкового трактушкірні алергічні реакції, включаючи еритему, свербіж, шкірний висип; нудота, блювання, біль у животі, діарея, запор, сухість у роті, печія, здуття
гепатобіліарні розладигепатит
з боку шкіри та підшкірної клітковини*шкірні алергічні реакції, (включаючи еритему, свербіж, шкірний висип), посилення пітливості, загострення прояв псоріазу, кропив’янки, дистрофічні зміни шкіри, випадання волосся, фотосенсибілізація, псоріаз; порушення жирового обміну
з боку опорно-рухового апарату та сполучної тканиним'язові спазми, артралгія, посилення симптомів переміжної кульгавості, м’язова слабкість
з боку репродуктивної системи та молочних залозімпотенція/статева дисфункція, хвороба пейроні
загальні розлади та реакції у місці введенняпідвищена втомлюваність, периферичний набряк
результати обстеженьвідхилення від норми з боку показників функції печінки, поява антинуклеарних антитіл (не пов’язаних із системним червоним вовчаком), метопролол може маскувати симптоми тиреотоксикозу, прояви латентного цукрового діабету


*Частота виникнення таких небажаних ефектів як шкірні реакції або подразнення очей, є низькою, і симптоми зазвичай зникають після припинення терапії.

Особые условия

При прийомі метопрололу тартрату, як і при прийомі інших ?-блокаторів, необхідно контролювати частоту серцевих скорочень (ЧСС) та артеріальний тиск (АТ) (спочатку щодня, потім 1 раз на місяць).

Пацієнтам, які приймають ?-блокатори, не слід вводити внутрішньовенно антагоністи кальцію верапамілового типу.

Як правило, при лікуванні хворих на астму у якості супутньої терапії призначають ?2-агоністи (у таблетках або аерозолі). У випадках коли ці пацієнти починають приймати препарат, може знадобитися збільшення дози ?2-агоністів. Ризик, що препарат буде впливати на ?2-рецептори, нижчий, ніж у випадку застосування звичайних неселективних ?1-блокаторів у таблетках.

Особливо ретельний лікарський контроль необхідний при лікуванні хворих на цукровий діабет (контроль рівня глюкози в крові), пацієнтів з нестабільним рівнем цукру в крові, при застосуванні суворої дієти з голодуванням. У ході лікування метопрололом існує мінімальний ризик впливу на метаболізм цукру або масковану гіпоглікемію порівняно з лікуванням неселективними ?-блокаторами.

Метропролол може маскувати деякі клінічні прояви тиреотоксикозу (наприклад, тахікардію). Різка відміна препарату для хворих на тиреотоксикоз протипоказана через можливе посилення симптоматики.

Пацієнти, які проходять лікування серцевої недостатності, повинні проходити лікування цієї хвороби до початку застосування метопрололу, а також під час цього лікування.

Дуже рідко вже існуючі легкі форми AV-порушення провідності можуть обтяжуватися та призводити до AV-блокади більш тяжкого ступеня. Пацієнти з AV-блокадою І ступеня повинні проходити лікування цим препаратом дуже обережно.


З обережністю метопролол застосовувати хворим з міастенією.

Метопролол може посилити існуючу брадикардію. У випадку розвитку брадикардії (ЧСС менше 50-55 уд/хв) у ході лікування метопрололом доза має бути зменшена та/або препарат слід поступово відмінити.

Завдяки своїй гіпотензивній дії препарат може посилити прояви симптомів порушень периферичного кровообігу, таких як переміжна кульгавість.

Якщо препарат застосовувати пацієнтам, хворим на феохромоцитому, паралельно слід застосовувати ?-симпатолітичний препарат.

До проведення загальної анестезії лікар-анестезіолог повинен бути поінформований про той факт, що пацієнт застосовує Егілок®. Не рекомендується припиняти лікування під час проведення хірургічного втручання.

Припиняти лікування препаратом слід поступово, скорочуючи дозу протягом 10 днів до 25 мг. Лікування не слід припиняти раптово через можливість розвитку синдрому відміни (посилення нападів стенокардії, підвищення артеріального тиску).

Метопролол може спричинити незначне підвищення рівнів тригліцеридів та зменшення рівнів вільних жирних кислот у крові. У деяких випадках спостерігалося незначне зменшення рівнів ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) і воно було значно меншим порівняно з прийомом неселективних ?2-блокаторів. Тим не менше, в одному довгостроковому дослідженні було показане значне зниження рівню загального холестерину після лікування метопрололом протягом кількох років.

Недостатньо досвіду застосування метопрололу хворим із серцевою недостатністю та такими супутніми факторами: нестабільна серцева недостатність (NYHA IV); гострий інфаркт міокарда або нестабільна стенокардія у попередні 28 днів; порушення функції нірок та печінки; вік пацієнта більше 80 років та менше 40 років; гемодинамічно виражені захворювання клапанів ; гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія; під час або протягом 4 місяців після оперативного втручання на серці. Лікування таких пацієнтів повинні проводити лікарі зі спеціальними навичками та досвідом.

Якщо необхідно припинити лікування та у випадку, коли це можливо, його слід припинити протягом 10-14 днів зі щоденним зниженням дози на 25 мг у день протягом останніх 6 днів. Протягом цього періоду особливу увагу потрібно приділяти пацієнтам з ішемічною хворобою серця. Ризик виникнення серцевих нападів, включаючи раптовий летальний наслідок, може збільшуватися під час припинення лікування ? -блокаторами.

У пацієнтів зі стенокардією Принцметала частота та тяжкість нападів стенокардії може збільшитися внаслідок опосередкованого ?-рецепторами звуження коронарних судин. Тому таким пацієнтам не слід призначати неселективні ?-блокатори, селективні ?1-блокатори слід застосовувати з обережністю.

У пацієнтів, які отримують ?-блокатори, адреналін може підвищити артеріальний тиск і спричинити (рефлекторну) брадикардію; ця реакція менш імовірна при застосуванні селективних ?-блокаторів.

Оскільки перед хірургічною операцією метопролол необхідно відмінити, відміну слід здійснити не пізніше ніж 48 годин до операції, за винятком особливих випадків, наприклад тиреотоксикозу або феохромоцитоми.

Однак у деяких випадках введення ?-блокаторів перед операцією може бути корисним, оскільки вони можуть знижувати аритмогенні ефекти й зменшувати коронарний кровообіг при хірургічному стресі, що спричинює перевагу симпатичного тонусу. Якщо із цих міркувань пацієнту застосовують ?-блокатор, слід вибрати анестетик зі слабкою негативною ізотропною дією щоб знизити ризик пригнічення міокарда.

Дуже рідко можуть посилитися раніше існуючі помірні порушення передсердно-шлуночкової провідності, іноді - з розвитком пересердно-шлуночкової блокади.


Анафілактичний шок тяжко протікає у пацієнтів, які проходять лікування ?-блокаторами.

Пацієнти, в історії хвороби яких були відзначені тяжкі алергічні реакції, повинні проходити лікування метопрололом дуже обережно. Особливу увагу також слід приділяти пацієнтам з алергічними реакціями, які проходять лікування вакцинами (десенсибілізуюча терапія). Ефект від введення звичайних доз адреналіну може бути відсутнім.

Пацієнтам, які користуються контактними лінзами, слід враховувати, що препарат може зменшувати секрецію слізної рідини.

Пацієнти з псоріазом або депресивними захворюваннями в історії хвороби повинні проходити лікування метапрололом тільки після ретельного вивчення відношення позитивного ефекту до ризику.


Біодоступність метопрололу може підвищуватися при цирозі печінки.

Пацієнтам із тяжкими порушеннями функції нирок, із серйозними гострими станами, що супроводжуються метаболічним ацидозом та пацієнтам, які отримують комбіноване лікування препаратами наперстянки, слід приділити особливу увагу. Препарат містить лактозу, тому його не слід призначати хворим зі спадковим дефіцитом лактази, непереносимістю галактози або порушенням метаболізму глюкози/галактози.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Егілок®, як і інші лікарські засоби, не слід застосовувати у період вагітності або годування груддю без крайньої потреби. Як і інші ?-адреноблокатори, метопролол може спричинити побічні ефекти, такі як брадикардія та гіпоглікемія, у плода та новонародженого або у немовляти у період грудного годування.

Як правило, ?-блокатори пригнічують плацентарний кровотік, що може стати причиною затримки росту плода. Метопролол може спричинити розвиток брадикардії, артеріальної гіпотензії, гіпоглікемії та пригнічення дихання у новонароджених, тому його прийом слід припинити за 48-72 години до очікуваного початку пологів. Якщо це неможливо, необхідно ретельно контролювати стан немовляти протягом 48-72 годин після народження.

З іншого боку, кількість метопрололу, яку немовля отримує разом з грудним молоком, для реалізації потенційного ефекту блокування ?-адренорецепторів є незначною за умов, якщо дози метопрололу, які отримує мати, знаходяться в межах нормального терапевтичного діапазону. Необхідно ретельно контролювати стан немовлят на грудному годуванні для виявлення потенційних ефектів ?-блокади.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Застосування метопрололу може впливати на діяльність, що вимагає високої швидкості психічних і фізичних реакцій, прийняття швидкого рішення (наприклад, керування транспортними засобами, обслуговування машин і механізмів, робота на висоті), тому на період лікування слід утримуватись від керування транспортними засобами, обслуговування машин і механізмів, роботі на висоті.

Особые условия хранения

Термін придатності.
5 років.


Умови зберігання.
Зберігати при температурі не вище 25 ?С у недоступному для дітей місці.


Несумісність.
Невідома.


Категорія відпуску.
За рецептом.

Синоним

МЕТОПРОЛОЛ, АЗОПРОЛ РЕТАРД, АНЕПРО, БЕЛОК, БЕТАЛОК, ВАЗОКАРДИН, ВАЗОКАРДИН CP 200, ВАЗОКАРДИН®, КОРВИТОЛ® 100, КОРВИТОЛ® 50, МЕТОГЕКСАЛ, МЕТОКОР, МЕТОПРОЛ 50 РЕТАРД, МЕТОПРОЛОЛ XL САНДОЗ, МЕТОПРОЛОЛ СТАДА® 200 мг РЕТАРД, МЕТОПРОЛОЛ-КМП, МЕТОПРОЛОЛ-РАТИОФАРМ, МЕТОПРОЛОЛА ТАРТРАТ, НОРКАРД, ПРЕСОЛОЛ, РЕВЕЛОЛ-XL, СПЕСИКОР, ТОПРОЛ-ХL, ЭГИЛОК®, ЭГИЛОК® РЕТАРД, ЭГИЛОК® СР, ЭМЗОК, ЛОПРЕСОР, МЕТОБЛОК, МЕТОЛОК, БЕТАЛОК ДУРИЛЕС, БЕТАЛОК ЗОК, МЕТОПРОЛ 100 РЕТАРД

Инструкция, размещенная на данной странице, носит информационный характер и предназначена исключительно для ознакомительных целей. Не используйте данную инструкцию в качестве медицинских рекомендаций . Постановка диагноза и выбор методики лечения осуществляется только вашим лечащим врачом. Подробнее об Отказе от ответственности.

08004 08004