Аргинин-Дарница раствор для инъекций 40мг/мл ампулы 5мл №10 (81148)

код товара: 81148
товар отсутствует
товар отсутствует
Товар отсутствует
Ваш город
Днепр
Условия доставки
Заказ до 150 грн.
Заказ от 150 грн.
Самовывоз из аптеки
Заказ до 150 грн. Бесплатно
Заказ от 150 грн. Бесплатно
Характеристики
Бренд
Производитель
Дарница
Действующее вещество
АРГИНИН

Описание

Препарати, що застосовуються при захворюваннях печінки, ліпотропні речовини. Аргініну глутамат. Код АТХ А05В А01.

Инструкция - Аргинин-Дарница раствор для инъекций 40мг/мл ампулы 5мл №10

Бренд

Производитель

Дарница

Страна происхождения

Украина

Состав

діюча речовина: arginine glutamate;
1 мл розчину містить аргініну глутамату 40 мг;
допоміжна речовина: вода для ін'єкцій.

Лекарственная форма

Розчин для ін'єкцій.
Безбарвна прозора рідина.

Действующее вещество

АРГИНИН

Фармакодинамика

Діюча речовина препарату - аргініну глутамат - відіграє важливу роль у забезпеченні біохімічних процесів нейтралізації і виведення з організму високотоксичного метаболіту обміну азотистих речовин - аміаку. Гіпоамоніємічні ефекти препарату реалізуються шляхом активації знешкодження аміаку в орнітиновому циклі синтезу сечовини, зв'язування аміаку у нетоксичний глутамін, а також підсилення виведення аміаку з центральної нервової системи і його екскреції з організму. Завдяки цим властивостям знижуються загальнотоксичні, у тому числі нейротоксичні ефекти аміаку.

Препарат позитивно впливає на процеси енергозабезпечення у гепатоцитах.

Препарат стимулює утилізацію алкоголю у монооксигеназній системі печінки, попереджає пригнічення ключового ферменту утилізації етанолу - алкогольдегідрогенази; прискорює інактивацію і виведення продуктів метаболізму етанолу у результаті збільшення утворення та окиснення бурштинової кислоти; знижує пригнічувальний вплив алкоголю на центральну нервову систему за рахунок нейромедіаторних властивостей збуджувальної глутамінової кислоти. Завдяки цим властивостям виявляє витверезний ефект.

При патології вагітності завдяки ендотелійпротективній дії аргініну глутамат зменшує порушену проникність і тромборезистентність судин, попереджує гіперкоагуляцію, знижує чутливість судин до судинозвужувальних агентів (ендотелін, ангіотензин, тромбоксан), що викликають генералізований вазоспазм. Аргінін після попередньої біотрансформації в оксид азоту виявляє судинорозширювальну дію, позитивно впливає на згортання крові і функціональні властивості циркулюючих елементів крові. У результаті судинорозширювальних і антигіпоксичних ефектів поліпшується материнсько-плодова гемодинаміка, знижується внутрішньоутробна гіпоксія плода. При патології вагітності препарат виступає як неспецифічний метаболічний регулятор обмінних процесів. Завдяки цим властивостям у період вагітності знижується рівень циркулюючих у крові імунних комплексів, підвищуються компенсаторно-пристосувальні реакції організму.

Препарат не виявляє ембріотоксичних, гонадотоксичних, мутагенних і тератогенних ефектів, не викликає алергічних та імунотоксичних реакцій.

Фармакокинетика

Не досліджувалась.

Показания

- Печінкова енцефалопатія, прекома і кома, що супроводжуються гіперамоніємією.
- Стан гострого алкогольного отруєння середнього і тяжкого ступеня, у тому числі алкогольна енцефалопатія і кома. Постінтоксікаційні розлади, що спричинені вживанням алкоголю.
- Ускладнення у III триместрі вагітності: пізній гестоз, включаючи тяжкі його форми - прееклампсію і еклампсію, фетоплацентарна недостатність, хронічні патології гепатобіліарної системи у вагітних, у тому числі стани, що супроводжуються гіперамоніемією.
- У комплексній терапії гострих і хронічних гепатитів різної етіології, у тому числі при отруєнні гепатотропними отрутами (блідою поганкою, хімічними та лікарськими речовинами), цирозі печінки, лептоспірозі, у тому числі стани, що супроводжуються гіперамоніемією.

Противопоказания

- Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату.
- Пропасниця.
Відносні протипоказання.
- Підвищена збудливість та психотичні реакції з бурхливими перебігом.
- Тяжке порушення фільтраційної (азотовидільної) функції нирок.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами

При одночасному застосуванні препарату з іншими лікарськими засобами можливі наступні взаємодії:
з амінофіліном - посилення ефекту аргініну глутамату на секрецію інсуліну;
з антиагрегантними засобами - посилення ефекту останніх;
з вінбластином - послаблення ефекту останнього;
з ізоніазидом - попередження та послаблення нейротоксичних явищ ізоніазиду.

Способы применения

Препарат призначають дорослим внутрішньовенно. Перед введенням слід оглянути ампули на предмет наявності часток чи зміни кольору розчину.

Гепатити, гіперамоніємія. Внутрішньовенно вводять краплинно 2 рази на добу по 50 мл (2 г) на 150-250 мл 0,9 % розчину натрію хлориду зі швидкістю 60-70 крапель за хвилину. У тяжких випадках добову дозу препарату підвищують до 150-200 мл (6-8 г). Курс лікування - 5-10 діб. Вища добова доза - 200 мл (8 г).

Алкогольне отруєння. Призначають по 20 мл (0,8 г) і вводять краплинно на 150-250 мл 0,9 % розчину натрію хлориду зі швидкістю 60-70 крапель за хвилину 2 рази на добу протягом 2-3 днів, потім дозу зменшують до 10 мл (0,4 г) 2 рази на добу протягом 10 днів. У тяжких випадках (алкогольна кома) добову дозу підвищують до 50 мл (2 г) 2 рази на добу.

Патологія вагітності (ІІІ триместр). Вводять 1-2 рази на добу по 50 мл (по 2 г). Курс лікування - 5-7 діб. Вища добова доза - 100 мл (4 г).

Діти.
Ефективність та безпека застосування препарату дітям не досліджувались.

Передозировка

Симптоми: посилення проявів побічних реакцій, біль у грудній клітці, атріовентрикулярна блокада.
Лікування: симптоматична терапія, внутрішньовенне введення глюкокортикостероїдів.

Побочные действия

У рідких випадках можливий розвиток таких побічних реакцій.

Загальні порушення: задишка, біль за грудниною, підвищення температури тіла, озноб, зміни у місці введення, флебіт.

З боку серцево-судинної системи: миготлива аритмія, зниження артеріального тиску, тахікардія.

З боку травної системи: нудота, біль в епігастральній ділянці.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, тремор, слабкість.

З боку імунної системи, шкіри та підшкірної клітковини: реакції гіперчутливості, у тому числі шкірні висипання, свербіж, гіперемія, кропив'янка, ангіоневротичний набряк.

Особые условия

При призначенні пацієнтам з порушеннями функцій ендокринних залоз слід враховувати, що препарат стимулює секрецію інсуліну і гормона росту.

Аргініну глутамат активує зв'язування аміаку у сечовину, що закономірно може супроводжуватися короткочасним підвищенням її рівня у крові.

Застосування у період вагітності або годування груддю.
Безпека клінічного застосування препарату у I і II триместрах вагітності та у період годування груддю не досліджувалась.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Оскільки під час лікування препаратом можуть виникати побічні реакції з боку центральної нервової системи (головний біль, запаморочення, тремор) слід дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Несумісність.
Дані відсутні. Використовувати тільки рекомендовані розчинники.

Категорія відпуску.
За рецептом.

Особые условия хранения

Термін придатності. 1,5 року.

Умови зберігання.
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.
Зберігати у недоступному для дітей місці.

Синоним

АРГИНИН, L-АРГИНИН, L-АРГИНИН-ДАРНИЦА, АРГИНИНА ГЛУТАМАТ, ГЛУТАРГИН, ГЛУТАРГИН АЛКОКЛИН, САРЖЕНОР, ТИВОРТИН®, АРГИНИН-ДАРНИЦА, ТИВОМАКС-ДАРНИЦА

Инструкция, размещенная на данной странице, носит информационный характер и предназначена исключительно для ознакомительных целей. Не используйте данную инструкцию в качестве медицинских рекомендаций . Постановка диагноза и выбор методики лечения осуществляется только вашим лечащим врачом. Подробнее об Отказе от ответственности.

08004 08004