Парафузив розчин для інфузій 10мг / мл флакон 100мл №10 (80269)

код товару: 80269
товар відсутній
товар відсутній
Товар відсутній
Ваше місто
Дніпро
Умови доставки
Замовлення до 1 000 грн.
Замовлення від 1 000 грн.
Самовивіз з аптеки
Замовлення до 1 000 грн. Безкоштовно
Замовлення від 1 000 грн. Безкоштовно
У відділення Нової Пошти
Замовлення до 1 000 грн. За тарифами перевізника
Замовлення від 1 000 грн. Безкоштовно
Характеристики
ВиробникФарма Баварія Інтернаціонал Португалія Юніп.Лда
Форма випускуПо 100 мл розчину у флаконі. По 10 флаконів у картонній упаковці.
Діюча речовинаПАРАЦЕТАМОЛ
Оновлено:
20.02.2024
Перевірено

Опис

Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02B E01.

Інструкція - Парафузив розчин для інфузій 10мг / мл флакон 100мл №10

Виробник

Фарма Баварія Інтернаціонал Португалія Юніп.Лда

Країна походження

Італія

Склад

Діюча речовина:
парацетамол;

1 мл розчину містить парацетамолу 10 мг;

Допоміжні речовини:
маніт (E 421), натрію гідрофосфат дигідрат, цистеїну гідрохлориду моногідрат, кислота хлористоводнева, натрію гідроксид,вода для ін'єкцій.

Форма випуску

По 100 мл розчину у флаконі. По 10 флаконів у картонній упаковці.

Лікарська форма

Розчин для інфузій.

Основні фізико-хімічні властивості:
прозорий розчин.

Діюча речовина

ПАРАЦЕТАМОЛ

Фармакодинаміка

Препарат чинить болезаспокійливу та жарознижувальну дію. Парацетамол блокує циклооксигеназу (ЦОГ) I і II тільки в центральній нервовій системі, впливаючи на центри болю і терморегуляції. У збуджених тканинах клітинні пероксидази нейтралізують вплив парацетамолу на ЦОГ, що пояснює практично повну відсутність протизапального ефекту. Відсутність впливу на синтез простагландинів у периферичних тканинах зумовлює відсутність у препарату негативного впливу на водно-сольовий обмін (затримка натрію і води) і слизову оболонку травного тракту.

Фармакокінетика

Парафузів забезпечує полегшення болю через 5?10 хвилин після введення. Пік знеболювального ефекту досягається протягом 1 години, а тривалість цього ефекту, як правило, становить 4?6 годин.

Препарат знижує температуру тіла протягом 30 хвилин після введення, жарознижувальний ефект триває протягом щонайменше 6 годин.

Дорослі

Всмоктування

Після одноразового застосування до 2 г препарату та після повторного застосування упродовж 24 годин фармакокінетика парацетамолу лінійна.

Біодоступність після внутрішньовенної інфузії 500 мг та 1 г парацетамолу така ж сама, як і після введення 1 г та 2 г пропацетамолу (що містить 500 мг та 1 г парацетамолу відповідно). Максимальна концентрація (Cmax) у плазмі крові досягається наприкінці інфузійного введення тривалістю 15 хвилин 500 мг або 1 г парацетамолу і становить 15 мкг/мл або 30 мкг/мл відповідно.

Розподіл

Об'єм розподілу парацетамолу становить близько 1 л/кг. Парацетамол слабко зв'язується з білками плазми крові. Після введення 1 г парацетамолу значний рівень концентрації (близько 1,5 мкг/мл) був встановлений у спинномозковій рідині через 20 хвилин після інфузії.

Метаболізм

Парацетамол значною мірою метаболізується у печінці, проходячи два основних шляхи: кон'югація глюкуронової кислоти та кон'югація сірчаної кислоти. Останній шлях швидко насичується при дозах, які перевищують терапевтичні. Незначна частина (менше 4 %) метаболізується цитохромом Р450 з утворенням проміжного метаболіту (N-ацетилбензохіноніміну), який у нормальних умовах швидко нейтралізується відновленим глютатіоном і виводиться із сечею після зв'язування з цистеїном і меркаптопуриновою кислотою. Однак при масивному отруєнні кількість цього токсичного метаболіту зростає.

Виведення

Метаболіти парацетамолу виводяться головним чином із сечею. 90 % прийнятої дози виводиться протягом 24 годин, переважно у вигляді глюкуроніду (60?80%) і сульфату (20?30 %). Менше 5 % виводиться у незміненому стані. Період напіввиведення становить 2,7 години, загальний кліренс - 18 л/год.

Діти

Фармакокінетика парацетамолу у дітей практично не відрізняється від такої у дорослих, за винятком коротшого періоду напіввиведення з плазми крові (1,5?2 години). У новонароджених період напіввиведення довший, ніж у немовлят ? близько 3,5 години. Порівняно з дорослими у дітей віком до 10 років суттєво знижена кон'югація з глюкуроновою кислотою та підвищена - із сульфатами.

При тяжкій нирковій недостатності (кліренс креатиніну 10?30мл/хв) виведення парацетамолу дещо уповільнене, а період напіввиведення становить від 2 до 5,3 години. Швидкість виведення глюкуронідів та сульфатів у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю втричі повільніша, ніж у здорових добровольців. Таким чином, пацієнтам з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну ? 30 мл/хв) мінімальний інтервал між введеннями слід збільшити до 6 годин.

Пацієнти літнього віку

Фармакокінетика та метаболізм парацетамолу у пацієнтів літнього віку не змінені. Коригування дози не потрібне.

Показання

Короткочасне лікування помірного болю, особливо у післяопераційний період, та короткочасне лікування гіпертермічних реакцій, коли внутрішньовенне застосування є клінічно обґрунтованим або інші способи застосування неприйнятні.

Протипоказання

Підвищена чутливість до парацетамолу, пропацетамолу гідрохлориду (попередника парацетамолу) або інших компонентів препарату. Тяжка гепатоцелюлярна недостатність.

Особливі заходи безпеки

Необхідно бути обережним при призначенні та застосуванні препарату, щоб уникнути помилок у дозуванні через плутанину між міліграмами (мг) і мілілітрами (мл), що може призвести до випадкового передозування та летального наслідку. При призначенні необхідно вказати загальну дозу в міліграмах і об'єм загальної дози в мілілітрах.

Для уникнення передозування необхідно впевнитися, що інші призначені лікарські засоби не містять парацетамол.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Пробенецид вдвічі знижує кліренс парацетамолу шляхом блокування його зв'язування з глюкуроновою кислотою, тому при комбінованій терапії з пробенецидом дозу парацетамолу потрібно зменшити.

Саліцилати можуть збільшувати період напіввиведення парацетамолу з організму.

Індуктори мікросомального окиснювання у печінці (фенітоїн, етанол, барбітурати, рифампіцин, фенілбутазон, трициклічні антидепресанти) можуть сприяти розвитку тяжких інтоксикацій навіть при невеликому передозуванні.

Одночасне застосування парацетамолу (4 г на добу протягом щонайменше 4 діб) з пероральними антикоагулянтами може призвести до незначних змін міжнародного нормалізованого відношення (МНВ). У цьому разі слід контролювати МНВ під час лікування та протягом 1 тижня після завершення лікування препаратом.

Способи застосування

Препарат застосовують внутрішньовенно.

Для дорослих, підлітків та дітей з масою тіла більше 33 кг застосовують розчин у флаконах по 100 мл.

Для дітей з масою тіла менше 33 кг застосовують розчин у флаконах по 50 мл.

Дозування залежить від маси тіла пацієнта.

* Недоношені новонароджені: дані про безпеку та ефективність для недоношених новонароджених відсутні.

** Пацієнти з нижчою масою тіла потребують менших об'ємів.

Мінімальний інтервал між введеннями повинен становити 4 години. Курс лікування зазвичай не перевищує 4 інфузій протягом 1 доби.

Мінімальний інтервал між прийомами у пацієнтів з нирковою недостатністю тяжкого ступеня має становити щонайменше 6 годин.

*** Максимальна добова доза: максимальна добова доза призначена для пацієнтів, які не отримують інші лікарські засоби, що містять парацетамол, і має бути відповідним чином скоригована у разі прийому таких препаратів.

Пацієнти з нирковою недостатністю тяжкого ступеня

Призначаючи парацетамол пацієнтам з нирковою недостатністю тяжкого ступеня (кліренс креатиніну ? 30 мл/хв), рекомендується збільшити мінімальний інтервал між прийомами до 6 годин.

Пацієнти з гепатоцелюлярною недостатністю, хронічним алкоголізмом, пацієнти, які хронічно недоїдають (низькі запаси печінкового глутатіону), пацієнти з дегідратацією

Максимальна добова доза не повинна перевищувати 3 г.

Розчин парацетамолу застосовувати у вигляді 15-хвилинної внутрішньовенної інфузії.

Пацієнти з масою тіла ? 10 кг

• Флакон з препаратом не підвищувати для інфузії через невеликий об'єм лікарського засобу, який необхідно застосувати.

• Необхідний об'єм препарату набирати з флакона за допомогою шприца і застосовувати нерозведеним або розводити у 0,9 % розчині натрію хлориду або 5 % розчині глюкози у співвідношенні одна частина препарату до дев'яти частин розчину для розведення та вводити пацієнту протягом 15 хвилин.

Потрібно використати розведений розчин протягом 1 години після його приготування (включаючи час проведення інфузії).

• Шприц 5 мл або 10 мл слід застосовувати для вимірювання необхідної дози відповідно до маси дитини. Однак ця доза не має перевищувати 7,5 мл.

• Обов'язково слід дотримуватися рекомендацій щодо дозування.

Діти.

Застосовувати з перших днів життя. Не застосовувати недоношеним новонародженим.

Передозування

Ризик ураження печінки (включаючи блискавичний гепатит, печінкову недостатність, холестатичний гепатит, цитолітичний гепатит) зростає в осіб літнього віку, маленьких дітей, пацієнтів із захворюванням печінки, у випадках хронічного алкоголізму, при наявності аліментарної дистрофії та в осіб зі зниженою ферментативною активністю. У зазначених випадках передозування може бути летальним.

Симптоми з'являються протягом перших 24 годин та проявляються нудотою, блюванням, анорексією, блідістю, болем у животі.

Передозування у дорослих може бути при одноразовому введенні в дозі 7,5 г та більше, у дітей -у дозі 140 мг/кг маси тіла. При цьому розвивається цитоліз печінки, печінкова недостатність, метаболічний ацидоз, енцефалопатія, що може призвести до коми та летального наслідку пацієнта. Протягом 12?48 годин зростає рівень печінкових трансаміназ (аланінамінотранс-ферази, аспартатамінотрансферази), лактатдегідрогенази, білірубіну та зменшується рівень протромбіну.

Клінічні симптоми ушкодження печінки проявляються через 2 доби та досягають максимуму через 4?6 днів.

Невідкладні заходи

- негайна госпіталізація;

- визначення концентрації парацетамолу у плазмі крові якомога швидше після передозування до початку лікування;

- внутрішньовенне або пероральне застосування антидоту, N-ацетилцистеїну (NAC), у разі можливості не пізніше ніж через 10 годин після передозування. NAC можна застосовувати і пізніше, ніж через 10 годин після передозування, однак лікування має тривати довше;

- симптоматичне лікування.

Перед початком лікування необхідно провести печінкові тести та повторювати їх кожні 24 години. У більшості випадків рівні печінкових трансаміназ повертаються до нормальних показників за один-два тижні з повним відновленням функції печінки. В окремих випадках може бути потрібна трансплантація печінки.

Побічні дії

Як і у разі застосування інших засобів, що містять парацетамол, побічні реакції виникали рідко (> 1/10000 ? < 1/1000) або дуже рідко (< 1/10 000), див. табл. 3.

Таблиця 3

Системи органів

Рідко

Дуже рідко

Загальні розлади

Нездужання

Реакції гіперчутливості

З боку серця

Артеріальна гіпотензія

З боку гепатобіліарної системи

Зростання рівня печінкових трансаміназ

З боку системи крові та лімфатичної системи

Тромбоцитопенія, лейкопенія, нейтропенія

У клінічних дослідженнях повідомлялося про часті побічні реакції у пацієнтів у місці введення (біль та печіння).

Дуже рідко спостерігалися реакції підвищеної чутливості: від простого висипу або кропив'янки до анафілактичного шоку, що потребувало припинення лікування.

Також повідомлялося про випадки еритеми, почервоніння, свербежу і тахікардії.

Особливі умови

Ризик розвитку ушкоджень печінки при лікуванні препаратом зростає у хворих з алкогольним гепатозом.

Застосування Парафузіву може негативно впливати на результати лабораторних досліджень при кількісному визначенні вмісту глюкози та сечової кислоти у плазмі крові.

Під час тривалого лікування потрібен контроль картини периферичної крові та функціонального стану печінки.

Необхідно уникати помилок у дозуванні через плутанину між міліграмами (мг) і мілілітрами (мл), що може призвести до випадкового передозування та летального наслідку.

Рекомендується використовувати пероральний парацетамол, якщо можливий такий спосіб застосування.

Для уникнення ризику передозування необхідно бути впевненим у тому, що інші призначені лікарські засоби не містять парацетамол або пропацетамол.

Ризик ураження печінки зростає при призначенні Парафузіву в дозах, вищих від рекомендованих. Клінічні симптоми ушкодження печінки (у тому числі блискавичний гепатит, печінкова недостатність, холестатичний гепатит, цитолітичний гепатит), як правило, вперше спостерігаються через два дні після застосування препарату з досягненням піка через 4?6 днів. Застосування антидоту має бути призначене якнайшвидше.

З обережністю застосовують препарат при наявності у пацієнта:

- гепатоцелюлярної недостатності;

- тяжкої ниркової недостатності (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв);

- хронічного алкоголізму;

- аліментарного виснаження (зниження резерву глютатіону в печінці);

- зневоднення.

Цей лікарський засіб містить натрію гідроксид, слід бути обережними при призначенні препарату пацієнтам, які застосовують натрій-контрольовану дієту.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Значна кількість даних щодо застосування препарату вагітним жінкам підтверджує відсутність мальформативного ефекту чи фетальної/неонатальної токсичності.

Епідеміологічні дослідження розвитку нервової системи у дітей, які піддавалися внутрішньоутробному впливу парацетамолу, не дають переконливих результатів. У випадку клінічної необхідності, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини, парацетамол можна застосовувати під час вагітності, однак його необхідно використовувати у найнижчій ефективній дозі, протягом найкоротшого періоду часу і при найменшій частоті застосування.

Репродуктивних досліджень внутрішньовенної форми парацетамолу на тваринах не проводили. Дослідження перорального способу застосування не продемонстрували фетотоксичних ефектів.

Годування груддю

Після перорального застосування парацетамол екскретується у грудне молоко в невеликих кількостях. Не було відзначено жодних побічних ефектів у дітей при застосуванні парацетамолу в період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Особливі умови зберігання

Термін придатності 2 роки.

Зберігати при температурі не вище 30 °С в оригінальній упаковці. Не охолоджувати.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Синонім

ПАРАЦЕТАМОЛ, АКАМОЛ-ТЕВА, АЛЬДОЛОР, АМИНАДОЛ, АПАНОЛ, АЦЕТАМІНОФЕН, БИНДАРД, ДАЛЕРОН®, ДАФАЛЬГАН, ДЕМИНОФЕН, ДЕПОН, ДИТЯЧИЙ РІДКИЙ НОН-АСПІРИН, ДИГНОЦЕТАМОЛ, ДОЛИПРАН, ДОЛОМОЛ, ИНФУЛГАН, ИФИМОЛ, КАЛПОЛ, КАЛПОЛ™, КОЛАДОЛ, ЛЕКАДОЛ, ЛУПОЦЕТ, МЕДИПИРИН, МЕКСАЛЕН, МІЛІСТАН, МІЛІСТАН ДИТЯЧИЙ, МІЛІСТАН ДЛЯ НЕМОВЛЯТ, МИРАЛГИН, НАПА, НЕО-КАЛМОЛ, НОВО-ДЖЕСИК, НЬЮ МЕД ДИТЯЧИЙ НЕАСПИРИН, ОПРАДОЛ, ПАЙРЕМОЛ, ПАНАДОЛ АКТИВ, ПАРАЛГЕТ, ПАРАЛЕН, ПАРАМАКС, ПАРАМОЛ, ПАРАЦЕМОЛ, ПАРАЦЕТ, ПАРАЦЕТАМОЛ (RHODAPAP), ПАРАЦЕТАМОЛ (АРС 154), ПАРА, ПАРАМОЛАН, БЕРЕШ® ФЕБРИЛИН, АПАП ЛАЙТ, АЦЕТАМІНОФЕН (КАНАДОЛ), ГРИППОСТАД® ГАРЯЧИЙ НАПІЙ, ДИТЯЧИЙ ТАЙЛЕНОЛ (фруктовий), ДИТЯЧИЙ ТАЙЛЕНОЛ З ВИШНЕВИМ СМАКОМ, ДОЛОМОЛ 120, ДОЛОМОЛ 325, КАЛПОЛ 6 ПЛЮС, ПАНАДОЛ ЮНІОР, ПАНАДОЛ® СОЛЮБЛ, ПАРАЛЕН® 500, ПАРАЛЕН® БЕЙБІ, ПАРАЦЕТ ДЛЯ ДІТЕЙ, ПАРАЦЕТ ДЛЯ НЕМОВЛЯТ, ПАНАДОЛ, АНАПИРОН, БЕРЕШ® ФЕБРИЛИН 750 мг, БЛИМОЛ, ПАРАФУЗИВ, АКСАПАРА, ГРИПОМЕД®, АРЦЕТАМ, ЛЕКАДОЛ ФОРТЕ, ЛЕНІОЛ, ПАНАДОЛ БЕБІ, ПАНАДОЛ ЕДВАНС, ПАРАДИН, ПАРАФАСТ, ПАРАЦЕТАМОЛ 120 БЕР

Інструкція, розміщена на даній сторінці, носить інформаційний характер і призначена виключно для ознайомлювальних цілей. Не використовуйте дану інструкцію в якості медичних рекомендацій . Постановка діагнозу і вибір методики лікування здійснюється тільки вашим лікуючим лікарем. Детальніше про Відмову від відповідальності.

08004 08004