Дротаверин-Дарниця

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Скинути
Фільтр
Сортування
Дротаверин-Дарниця ампули 2% 2 мл №5
Дарниця
Ціна:

35.40грн.
Дротаверин-Дарниця таблетки 0,04 г №30
Дарниця
Ціна:

41.30грн.

Інструкція Дротаверин-Дарниця

Виробник

Дарница

Країна походження

Україна

Загальний опис

Міотропний спазмолітик. За хімічною структурою та фармакологічними властивостями близький до папаверину, але чинить більш сильну і більш тривалу дію. Є інгібітором фосфодіестерази, збільшує внутрішньоклітинний цАМФ, внаслідок чого зменшує надходження Ca2+ у клітини гладких м'язів. Знижує тонус гладких м'язів

внутрішніх органів і перистальтику кишечнику, розширює кровоносні судини. Не впливає на вегетативну нервову систему, не проникає в центральну нервову систему.

Наявність безпосереднього впливу на гладку мускулатуру дозволяє застосовувати спазмолітик у випадках, коли протипоказані лікарські засоби із групи м-холіноблокаторів.

Форма випуску та упаковка

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 2 контурні чарункові упаковці в пачці.

Лікарська форма

Таблетки.

Таблетки світло-жовтого або темно-жовтого кольору із вкрапленнями, плоскоциліндричної форми, з фаскою та рискою або без риски.

Фармакологічна дія

Засоби, що застосовуються при функціональних розладах шлунково-кишкового тракту. Дротаверин. Код АТС. А03А D02.

Фармокинетика

При прийманні внутрішньо абсорбція висока. Біодоступність - 100 %. Рівномірно розподіляється в тканинах, проникає в клітини гладких м'язів. Час досягнення

максимальної концентрації в крові (TCmax) - 2 години. Зв'язок з білками плазми - 95 - 98 %. Період напіввиведення (T1/2) - від 2 до 3 годин. Виводиться переважно

нирками, меншою мірою - з жовчю. Не проникає через гематоенцефалічний бар'єр.

Особливі умови

 
 

Препарат застосовують із обережністю хворим із вираженим атеросклерозом коронарних артерій, закритокутовую глаукомою, гіперплазією передміхурової залози.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Можливе застосування у період вагітності у випадках, коли користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. У період застосування препарату годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

У період лікування необхідно утримуватися від керування автотранспортом та занять іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної концентрації уваги й швидкості психомоторних реакцій.

Діти. Препарат застосовують дітям віком від 1 року.

Склад

Діюча речовина: 1 таблетка містить дротаверину гідрохлориду в перерахуванні на 100 % суху речовину 40 мг.

Допоміжні речовини: лактози моногідрат, кукурудзяний крохмаль, целюлоза мікрокристалічна, діоксид кремнію колоїдний безводний, магнію стеарат.

Свідчення

Спазм гладких м'язів внутрішніх органів: ниркова коліка, жовчна коліка, кишкова коліка, дискінезія жовчовивідних шляхів і жовчного міхура за гіперкінетичним

типом, холецистит, постхолецистектомічний синдром. Спастичний коліт, проктит, тенезми. Пілороспазм, гастродуоденіт, виразкова хвороба шлунка та

дванадцятипалої кишки (у фазі загострення, у складі комплексної терапії - для зняття больового синдрому спастичного характеру).

Альгодисменорея, загроза викидня, загроза передчасних пологів, післяпологові перейми.

Протипоказання

Гіперчутливість до компонентів препарату. Виражена печінкова та ниркова недостатність. Хронічна серцева недостатність. AV-блокада II-III ступеня. Кардіогенний

шок, артеріальна гіпотензія.

Способи застосування

Дротаверин застосовують внутрішньо, середня щоденна доза становить 120-240 мг (3-6 таблеток) 2-3 рази на добу.

Дітям віком від 1 до 6 років рекомендована добова доза становить 40-120 мг (1/2-3 таблетки) в 2-3 прийоми. Віком після 6 років - 80-200 мг (2-5 таблеток) в 2-5

прийомів. За необхідності приймання 1/2 таблетки, слід застосовувати таблетки з рискою.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Можливе застосування у період вагітності у випадках, коли користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. У період застосування препарату годування груддю слід припинити.

Побічні дії

Запаморочення, відчуття серцебиття, відчуття жару, підвищена пітливість, зниження артеріального тиску. Алергійні шкірні реакції, частіше у вигляді макульозно-папульозного висипу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При одночасному застосуванні Дротаверин-Дарниця може послабити антипаркінсонічний ефект леводопи.

Підсилює дію папаверину, бендазолу та інших спазмолітиків, у тому числі й м-холіноблокаторів. Підсилює зниження артеріального тиску, спричинене трициклічними антидепресантами, хінідином і прокаїнамідом.

Фенобарбітал підвищує виразність спазмолітичної дії дротаверину.

Зменшує спазмогенну активність морфіну.

Передозування

Симптоми: у великих дозах препарат порушує передсердношлуночкову провідність, знижує збудливість серцевого м'яза, може викликати зупинку серця та параліч дихального центру.

Лікування: промивання шлунка для видалення залишків лікарської форми, що не всмокталася, сольове проносне, суспензія активованого вугілля внутрішньо. Подальше лікування симптоматичне.

Особливі умови зберігання

Термін придатності. 3 роки.

Препарат необхідно зберігати в недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Категорія відпуску. Без рецепта.

08004 08004