Дицинон

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Скинути
Фільтр
Сортування
Дицинон таблетки 250 мг №100
 
Ціна:

627.50грн.
немає в наявності
Дицинон розчин 250 мг ампули 2 мл №50
Ціна:

 

Зверніть увагу!

Опис препарату Дицинон - це спрощена авторська версія сайту a.com.ua.

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

Інструкція Дицинон

Виробник

Лек фармацевтическая компания д.д., Словения, пред

Загальний опис

Етамзилат є засобом для запобігання та зупинки кровотечі. Він впливає на першу стадію механізму гемостазу (взаємодія між ендотелієм та тромбоцитами). Дицинон підвищує адгезивність тромбоцитів, нормалізує стійкість стінок капілярів, знижуючи таким чином їх проникність, інгібує біосинтез простагландинів, які спричиняють дезагрегацію тромбоцитів, вазодилатацію та підвищену проникність капілярів. У результаті цього час кровотечі значно зменшується, крововтрата знижується.

Форма випуску та упаковка

По 2 мл розчину в ампулі; по 50 ампул у картонній коробці.

Лікарська форма

Розчин для ін'єкцій. Основні фізико-хімічні властивості: безбарвний прозорий розчин, практично без видимих часточок.

Фармакологічна дія

Антигеморагічні засоби. Інші гемостатичні засоби для системного застосування. Код АТС B02B X01.

Фармокинетика

Після внутрішньовенного введення препарату гемостатичний ефект відзначається через 5-15 хв, максимальний досягається протягом 1 години. Піковий рівень етамзилату у плазмі крові досягається через 1 годину після внутрішньовенного або внутрішньом'язового введення 500 мг Дицинону і становить 30-50 мкг/мл. З білками плазми крові зв'язується приблизно 90 % препарату. Приблизно 72 % введеної дози виводиться протягом перших 24 годин із сечею у незміненому стані. Період напіввиведення етамзилату з плазми - приблизно 2 години. Етамзилат проникає через плацентарний бар'єр. Невідомо, чи проникає етамзилат у грудне молоко.

Особливі умови

Несумісність. Розчин етамзилату несумісний з розчинами натрію гідрокарбонату та натрію лактату. Фармацевтично несумісний (в одному шприці) з іншими лікарськими засобами. Перед початком лікування слід виключити інші причини кровотечі. Якщо Дицинон застосовується для зменшення надмірної та/або тривалої менструальної кровотечі і покращення не спостерігається, слід виключити можливі патологічні причини (наприклад наявність фіброзних утворень матки). З обережністю застосовувати пацієнтам з тромбозами або тромбоемболіями в анамнезі. З огляду на ризик падіння артеріального тиску під час парентерального введення препарату його слід з обережністю застосовувати пацієнтам з нестабільним артеріальним тиском або гіпотензією. Якщо пацієнту необхідна інфузія декстранів, етамзилат слід застосовувати до інфузії останніх. Препарат неефективний при зниженій кількості тромбоцитів. При геморагічних ускладненнях, пов'язаних із передозуванням антикоагулянтів, рекомендується застосовувати специфічні антидоти. Застосування етамзилату хворим із порушеними показниками згортальної системи крові можливо, але воно має бути доповнене введенням лікарських засобів, що знімають виявлений дефіцит або дефект чинників згортальної системи. Забороняється застосовувати препарат у разі зміни кольору ін'єкційного розчину. Розчин Дицинону містить в якості антиоксиданту допоміжну речовину натрію метабісульфіт (E 223). У чутливих пацієнтів сульфіти можуть викликати алергічні реакції, нудоту, діарею. Повідомлялося про окремі випадки виникнення анафілактичного шоку та небезпечних для життя нападів астми. Підвищена чутливість до сульфітів частіше спостерігається у хворих на бронхіальну астму. При виникненні алергічних реакцій або високої температури лікування слід негайно припинити і повідомити лікаря, оскільки це може бути ознакою гіперчутливості. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає, але при застосуванні препарату можливе виникнення запаморочення, що слід враховувати при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Застосування у період вагітності або годування груддю. Відсутні достовірні дані про вплив препарату на плід у період вагітності. Препарат протипоказаний у 1 триместрі вагітності. У 2 та 3 триместрі вагітності застосування препарату можливе, якщо користь для матері перевищує ризик для плода. При застосуванні препарату годування груддю слід припинити. Діти. Препарат протипоказаний дітям з гемобластозом (лімфатична і мієлоїдна лейкемія, остеосаркома).

Склад

Діюча речовина: етамзилат. 1 ампула (2 мл розчину) містить етамзилату 250 мг. Допоміжні речовини: натрію метабісульфіт (E 223), натрію гідрокарбонат, вода для ін'єкцій.

Свідчення

Профілактика і контроль крововиливів у поверхневих і внутрішніх капілярах різної етіології, особливо якщо кровотеча зумовлена ураженням ендотелію, зокрема: - профілактика та лікування кровотеч під час та після хірургічних операцій в отоларингології, гінекології, акушерстві, урології, стоматології, офтальмології та пластичній хірургії; - профілактика і лікування капілярних кровотеч різної етіології і локалізації: гематурія, метрорагія, первинна гіперменорея, гіперменорея у жінок з внутрішньоматковими протизаплідними засобами, носова кровотеча, кровотеча ясен; - неонатологія: профілактика перивентрикулярної кровотечі у недоношених немовлят.

Протипоказання

Підвищена чутливість до етамзилату або до будь-якого іншого інгредієнта препарату (особливо до натрію метабісульфіту); бронхіальна астма; гостра порфірія; підвищене згортання крові, тромбози, тромбоемболії; гемобластоз (лімфатична і мієлоїдна лейкемія, остеосаркома) у дітей.

Способи застосування

Препарат застосовувати внутрішньовенно (повільно) або внутрішньом'язово. Оптимальна добова доза для дорослих становить 10-20 мг/кг маси тіла, яка вводиться за 3-4 прийоми (у більшості випадків вводять вміст 1-2 ампул 3-4 рази на добу). Добова доза для дітей становить половину дози для дорослих. Оперативні втручання: за 1 годину до оперативного втручання вводити внутрішньовенно або внутрішньом'язово вміст 1-2 ампул. Під час операції вводити внутрішньовенно вміст 1-2 ампул; введення цієї дози можна повторити. Після операції вводити вміст 1-2 ампул кожні 4-6 годин до зникнення ризику кровотечі. Неонатологія: препарат вводити внутрішньом'язово у дозі 10 мг/кг маси тіла (0,1 мл = 12,5 мг). Лікування необхідно розпочати протягом перших 2-х годин після народження. Вводити препарат кожні 6 годин протягом 4 діб до сукупної дози 200 мг/кг. Дицинон можна застосовувати місцево (шкірний трансплантат, видалення зуба) за допомогою стерильної марлевої серветки, змоченої препаратом. Можливе комбіноване застосування пероральної форми препарату з парентеральним введенням. Порушення функції печінки та нирок. Клінічних даних щодо рекомендацій з дозування недостатньо, тому таким пацієнтам препарат слід застосовувати з обережністю.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Відсутні достовірні дані про вплив препарату на плід у період вагітності. Препарат протипоказаний у 1 триместрі вагітності. У 2 та 3 триместрі вагітності застосування препарату можливе, якщо користь для матері перевищує ризик для плода. При застосуванні препарату годування груддю слід припинити.

Побічні дії

Нервова система: головний біль, запаморочення, припливи, парестезії нижніх кінцівок. Серцево-судинна система: тромбоемболія, артеріальна гіпотензія, зниження перфузії тканин, що самостійно відновлюється через деякий час. Травний тракт: нудота, блювання, діарея, абдомінальний біль. Імунна система: алергічні реакції, висипи на шкірі, кропив'янка, свербіж, анафілактичний шок, загострення перебігу бронхіальної астми, описано випадок ангіоневротичного набряку. Кров та лімфатична система: агранулоцитоз, нейтропенія, тромбоцитопенія. Кістково-м'язова система: артралгія. Інші: астенія, підвищена температура, бронхоспазм, гостра порфірія. Порушення у місці введення: свербіж, почервоніння. Усі побочні ефекти слабкі і транзиторні. У дітей, які лікувалися етамзилатом для запобігання кровотечі при гострій лімфатичній і мієлоїдній лейкемії, частіше відзначали тяжку лейкопенію.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Тіамін (вітамін В1) інактивується сульфітом, що міститься у розчині Дицинону. Застосування етамзилату за 1 годину до введення декстранів (наприклад реополіглюкіну) запобігає їх антиагрегантній дії, після введення останніх - не чинить гемостатичної дії. Препарат можна застосовувати разом з іншими гемостатичними засобами. Якщо розчин етамзилату змішувати з 0,9 % розчином натрію хлориду, його необхідно застосувати негайно.

Передозування

Дані відсутні. У разі передозування лікування симптоматичне.

Особливі умови зберігання

Термін придатності.5 років. Зберігати при температурі не вище 25 °С у захищеному від світла місці. Зберігати у недоступному для дітей місці. Категорія відпуску.За рецептом.

08004 08004