Дибазол

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Діюча речовина
БЕНДАЗОЛ (2)
Стать
Універсальні (3)
Скинути
Фільтр
Сортування
Ціна:

37.10грн.
Ціна:

83.40грн.
Дибазол-Дарниця таблетки 0,02 г №10
Дарниця
Ціна:

17.40грн.

Інструкція Дибазол

Виробник

Дарница

Загальний опис

Вазодилатуючий і спазмолітичний засіб. Має гіпотензивну, судинорозширювальну дію, стимулює функцію спинного мозку, має помірну імуностимулюючу активність. Чинить безпосередню спазмолітичну дію на гладенькі м'язи кровоносних судин і внутрішніх органів. Препарат зумовлює нетривалий (2-3 години) і помірний гіпотензивний ефект, добре переноситься. Спричиняє нетривале розширення мозкових судин при хронічній гіпоксії мозку, спричиненій місцевим порушенням кровообігу (склероз церебральних артерій). Полегшує синаптичну передачу у спинному мозку. Має імуномодулюючу активність. За рахунок регуляції співвідношення концентрацій цГМФ і цАМФ в імунних клітинах підвищує вміст цГМФ, що призводить до проліферації зрілих сенсибілізованих T- і B-лімфоцитів, секреції ними факторів взаємного регулювання, кооперативної реакції та активації кінцевої ефекторної функції клітин. Препарат стимулює продукцію антитіл, підсилює фагоцитарну активність лейкоцитів, макрофагів, поліпшує синтез інтерферону, але імуномодулюючий ефект розвивається повільно.

Форма випуску та упаковка

По 1 мл або 5 мл в ампулі; по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці; по 2 контурні чарункові упаковки в пачці; по 10 ампул у коробці.

Лікарська форма

Розчин для ін'єкцій. Прозора безбарвна або зі злегка жовтуватим або зеленуватим відтінком рідина.

Фармакологічна дія

Периферичні вазодилататори. Код АТС С04А Х.

Фармокинетика

При внутрішньом'язовому введенні препарат швидко проникає у системний кровотік. Максимальна концентрація в крові спостерігається через 15-30 хвилин з моменту введення. Тривалість дії - 2-3 години. Метаболізується в печінці. Продуктами біотрансформації дибазолу є два кон'югати, що утворюються внаслідок метилювання і карбоетоксилювання іміногрупи імідазольного кільця дибазолу: 1-метил-2-бензилбензімідазол і 1-карбоетокси-2-бензилбензімідазол. Продукти метаболізму екскретуються переважно із сечею.

Особливі умови

Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! Дибазол у формі ін'єкцій є допоміжним засобом, який використовують при артеріальній гіпертензії за умови чутливості до інших гіпотензивних засобів. При лікуванні артеріальної гіпертензії рекомендується поєднувати з іншими гіпотензивними препаратами. Недоцільно тривале застосування Дибазолу-Дарниця як антигіпертензивного засобу у хворих літнього віку через можливість погіршення показників ЕКГ, зменшення серцевого викиду. Не рекомендується застосовувати для тривалого лікування артеріальної гіпертензії, особливо пацієнтам літнього віку. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Під час лікування слід дотримуватися обережності при керуванні транспортними засобами та роботі зі складними механізмами, а у разі виникнення запаморочення утриматися від потенційно небезпечних видів діяльності, які вимагають підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій. Несумісність. Дибазол несумісний із саліцилатами і бензоатами, оскільки відбувається випадання в осад саліцилату або бензоату дибазола. Застосування у період вагітності або годування груддю. Не застосовувати препарат у період вагітності або годування груддю. Діти. Препарат не призначають дітям віком до 12 років.

Склад

Діюча речовина: bendazol. 1 мл розчину містить бендазолу гідрохлориду 10 мг. Допоміжні речовини: етанол 96 %, гліцерин, хлористоводнева кислота, вода для ін'єкцій.

Свідчення

Як додатковий засіб при спазмах кровоносних судин (загострення гіпертонічної хвороби, гіпертонічні кризи) і гладких м'язів внутрішніх органів (спазми пілоруса шлунка, кишечнику); при лікуванні нервових захворювань (головним чином, залишкових явищ поліомієліту, периферичного паралічу лицьового нерва, поліневриту).

Протипоказання

Підвищена чутливість до препарату. Захворювання, що протікають зі зниженням м'язового тонусу, судомним синдромом, тяжкою серцевою недостатністю. Гіпотензія. Хронічний нефрит з набряками і порушенням азотовидільної функції нирок. Виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, яка кровоточить. Цукровий діабет.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не застосовувати препарат у період вагітності або годування груддю.

Побічні дії

- з боку центральної та периферичної нервової системи: запаморочення, головний біль; - з боку серцево-судинної системи: відчуття серцебиття, біль у ділянці серця, при тривалому застосуванні - погіршення показників ЕКГ у зв'язку зі зменшенням серцевого викиду; зниження артеріального тиску; - з боку дихальної системи: сухий кашель, нежить, утруднене дихання; - з боку травної системи: нудота, печіння у горлі; - з боку імунної системи: свербіж, гіперемія, висипання, кропив'янка; - загальні порушення: відчуття жару, підвищене потовиділення, почервоніння обличчя. Реакції у місці введення: локальна болючість.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування препарату. Папаверину гідрохлорид, теобромін, сальсолін - при комбінованому застосуванні з дибазолом розширюється спектр фармакологічної дії папаверину гідрохлориду, теоброміну, сальсоліну. Барбітурати - при комбінованому застосуванні з дибазолом посилюється ефективність барбітуратів тривалої дії, зокрема фенобарбіталу. Фентоламін, гіпотензивні препарати (засоби, що впливають на ренін-ангіотензинову систему тощо), салуретики - при комбінованому застосуванні з дибазолом посилюється гіпотензивний ефект. Бета-блокатори - при комбінованому застосуванні з дибазолом гіпотензивний ефект останнього не змінюється, але при тривалому застосуванні дибазол запобігає підвищенню загального периферичного опору, спричиненого бета-блокаторами.

Передозування

Симптоми: гіпотензія, пітливість, відчуття жару, запаморочення, нудота, легкий головний біль, що швидко минають при відміні препарату. Лікування. Відмінити препарат. При вираженій гіпотензії під контролем АТ призначають трансфузійну терапію, судинозвужувальні засоби, серцеві глікозиди. Подальше лікування симптоматичне.

Особливі умови зберігання

Термін придатності 4 роки. Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати. Категорія відпуску. За рецептом.

08004 08004