Діаліпон

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Скинути
Фільтр
Сортування
Діаліпон-Фармак капсули 300 мг №30
Фармак
Ціна:

195.40грн.
Діаліпон розчин 3% ампулы 20 мл №5
Фармак
Ціна:

547.80грн.
Діаліпон Турбо розчин для інфузій 1,2% флакон 50 мл №10
Фармак
Ціна:

993.90грн.
немає в наявності
Діаліпон розчин 3% ампула 10 мл №5
Діаліпон розчин 3% ампула 10 мл №5
Фармак
Ціна:

 

Зверніть увагу!

Опис препарату Діаліпон - це спрощена авторська версія сайту a.com.ua.

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

Інструкція Діаліпон

Виробник

Фармак ПАО

Загальний опис

Альфа-ліпоєва кислота синтезується в організмі і виступає як коензим в окислювальному декарбоксилюванні a-кетокислот; відіграє важливу роль в енергетичному обміні клітини. В амідній формі (ліпоамід) є есенціальним кофактором мультиензимних комплексів, що каталізують декарбоксилювання a-кетокислот циклу Кребса. Альфа-ліпоєвій кислоті притаманні антитоксичні та антиоксидантні властивості, вона також здатна відновлювати інші антиоксиданти, зокрема при цукровому діабеті. У хворих на діабет альфа-ліпоєва кислота знижує резистентність до інсуліну та гальмує розвиток периферичної нейропатії. Сприяє зниженню вмісту глюкози у крові та накопиченню глікогену у печінці. Альфа-ліпоєва кислота впливає на обмін холестерину, бере участь у регулюванні ліпідного та вуглеводного обміну, поліпшує функцію печінки (внаслідок гепатопротекторної, антиоксидантної, дезінтоксикаційної дії).

Форма випуску та упаковка

По 10 капсул у блістер. По 3 або 6 блістерів, вкладених в пачку.

Лікарська форма

Капсули. Тверді желатинові капсули; корпус і кришечка капсули кольору слонової кістки, вміст капсули - порошкоподібна гранульована суміш жовтого кольору.

Фармакологічна дія

Засоби, що впливають на травну систему та метаболічні процеси. Код АТС А16А Х01.

Фармокинетика

При пероральному прийомі альфа-ліпоєва кислота швидко і майже повністю абсорбується з шлунково-кишкового тракту, метаболізується в основному в печінці шляхом окислювання бічних ланцюгів і кон'югації. Препарат виводиться через нирки (93-97 %), головним чином у формі метаболітів. Період напіввиведення - 10-20 хв.

Особливі умови

Застосування у період вагітності або годування груддю. Оскільки немає достатнього клінічного досвіду застосування препарату при вагітності та у період годування груддю, не рекомендується його призначати цій категорії пацієнтів. Діти. Діаліпон® не рекомендується призначати дітям до 18 років через відсутність клінічного досвіду застосування препарату у даної категорії пацієнтів. Особливості застосування. При лікуванні хворих на цукровий діабет необхідний частий контроль рівня глюкози в крові. В окремих випадках необхідно скоригувати дози цукрознижувальних засобів для запобігання гіпоглікемії. Під час лікування полінейропатії, завдяки регенераційним процесам, можливе короткочасне посилення чутливості, що супроводжується парестезією з відчуттям «повзання мурашок». Постійне вживання алкоголю є фактором ризику полінейропатії та може знизити ефективність Діаліпону®. Тіоктова кислота зв'язує іони металів, тому рекомендується утриматися від вживання алкоголю під час лікування препаратом. Не слід призначати Діаліпон® одночасно з препаратами, що містять метали (препаратами заліза, магнію, кальцію), а також з молочними продуктами. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами, але у разі появи ознак побічної дії препарату (див. «Побічні реакції») необхідно утриматися від керування автотранспортом та роботи з іншими механізмами.

Склад

Діюча речовина: thioctic acid. 1 капсула містить альфа-ліпоєвої кислоти 0,300 г. Допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза) Е 15, кремнію діоксид колоїдний безводний (аеросил), магнію стеарат.

Свідчення

У складі комплексної терапії діабетичної полінейропатії, захворювання печінки (гепатит, цироз), при хронічних інтоксикаціях (наприклад, солями важких металів, грибами).

Протипоказання

Гіперчутливість до алфа-ліпоєвої кислоти або інших компонентів препарату. Спадкова непереносимість галактози, дефіцит лактази, синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції. Вагітність або період годування груддю. Дитячий вік (до 18 років).

Способи застосування

Препарат застосовують перорально у дозі 600 мг 1 раз на добу. Препарат приймають не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю рідини, вранці за 30-45 хв до прийому їжі. У випадках тяжких порушень чутливості, пов'язаних з діабетичною полінейропатією, лікування бажано починати з парентерального введення альфа-ліпоєвої кислоти (Діаліпон® розчин для ін'єкцій) протягом 2-4 тижнів. Надалі слід продовжити пероральний прийом препарату у дозі 600 мг 1 раз на добу. Тривалість лікування залежить від характеру та перебігу захворювання і визначає лікар.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Оскільки немає достатнього клінічного досвіду застосування препарату при вагітності та у період годування груддю, не рекомендується його призначати цій категорії пацієнтів.

Побічні дії

Загальні реакції організма: гарячі припливи, пітливість, утруднене дихання. З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, зміни або порушення смакового сприйняття, порушення зору. З боку травної системи: в окремих випадках можливі диспептичні явища (печія, нудота, блювання, помірні болі в животі, діарея), які минають, якщо приймати препарат під час або після їди. Порушення обміну речовин: гіпоглікемія (внаслідок поліпшення утилізації глюкози). Алергічні реакції: шкірний свербіж, еритема, кропив'янка, петехіальні висипання, дерматити, екзема, рідко - системні алергічні реакції, майже до анафілактичного шоку.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Можливе посилення гіпоглікемічного ефекту при прийомі інсуліну чи пероральних цукрознижувальних засобів. Реагує з іонними комплексами металів, наприклад цисплатином, може знижувати його ефективність і призвести до втрати активності цисплатину. З молекулою цукру утворює важкорозчинні сполуки. Є хелатором металу тому не можна застосовувати разом з препаратами заліза.

Передозування

Про випадки специфічної інтоксикації альфа-ліпоєвої кислоти не повідомлялося, крім того, враховуючи фармакологічну дію речовини її не слід очікувати. При передозуванні можливі нудота, блювання, головний біль. При застосуванні дуже високих доз альфа-ліпоєвої кислоти (від 10 до 40 г) у поєднанні з алкоголем, спостерігається тяжка інтоксикація, що може призвести до смерті. Клінічні прояви інтоксикації виявлялися у вигляді психомоторного порушення або запаморочення з наступними генералізованими судомами та розвитком лактат-ацидозу. Як наслідки інтоксикації альфа-ліпоєвою кислотою є гіпоглікемія, шок, рабдоміоліз, гемоліз, дисемінована внутрішньосудинна коагуляція, пригнічення кісткового мозку і органна недостатність. При гострому отруєнні альфа-ліпоєвою кислотою показана негайна госпіталізація з проведенням загальнотерапевтичних заходів детоксикації організму (штучне дихання, блювання, промивання шлунка, активоване вугілля та ін.). Для лікування генералізованих судом, лактат-ацидозу та інших наслідків інтоксикації треба керуватися засобами сучасної інтенсивної терапії та симптоматичного підходу для прискорення виведення альфа-ліпоєвої кислоти. Подальше лікування симптоматичне.

Особливі умови зберігання

Термін придатності 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці. Зберігати в захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °C. Категорія відпуску. За рецептом.

08004 08004