Бісопрол-Фармак

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Діюча речовина
БІСОПРОЛОЛ (3)
Скинути
Фільтр
Сортування
Бісопрол-Фармак таблетки 5 мг №50
Фармак
Ціна:

17.04грн.
Бісопрол-Фармак таблетки 10 мг №50
Фармак
Ціна:

33.46грн.
Бісопрол-Фармак таблетки 2,5 мг №50
Фармак
Ціна:

52.60грн.

Інструкція Бісопрол-Фармак

Виробник

ВАТ Фармак

Загальний опис

Селективный 1-адреноблокатор. При применении в терапевтических дозах не имеет внутренней симпатомиметической активности и клинически выраженных мембраностабілізуючих свойств. Оказывает антиангинальное действие: уменьшает потребность миокарда в кислороде благодаря уменьшению ЧСС и сердечного выброса и снижению артериального давления, увеличивает снабжение миокарда кислородом за счет уменьшения диастолического давления и удлинения диастолы. Оказывает гипотензивное действие благодаря уменьшению сердечного выброса, торможения секреции ренина почками, а также влиянию на барорецепторы дуги аорты и каротидного синуса. При длительном применении Бісопролу снижается, в первую очередь, повышенное периферическое сосудистое сопротивление. При хронической сердечной недостаточности средство подавляет активированную симпатоадреналову и ренин-ангиотензин-альдостеронову систему. Бісопрол имеет очень низкое сродство к 2-рецепторами гладкой мускулатуры бронхов и сосудов, а также с 2-рецепторами эндокринной системы. Препарат только в единичных случаях может влиять на гладкую мускулатуру бронхов и периферических артерий, а также на метаболизм глюкозы. При однократном применении действие Бісопролу сохраняется в течение 24 часов.

Форма випуску та упаковка

Таблетки по 5 мг. По 10 таблеток у блістері. По 5 блістерів, вкладених у пачку

Лікарська форма

Таблетки. Таблетки по 5 мг круглої форми з двоопуклою поверхнею, блідо-рожевого кольору, з рискою або без риски. На поверхні таблеток допускаються вкраплення.

Фармакологічна дія

Селективні блокатори ?-адренорецепторів. Код АТС С07А В07.

Фармокинетика

Після прийому внутрішньо Бісопрол добре адсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Біодоступність становить близько 90 % і не залежить від прийому їжі. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 1-3 години після прийому. Зв'язування з білками плазми крові становить близько 30 %. Ефект «першого проходження» через печінку незначний (менше 10 %). У печінці біотрансформується близько 50 % дози з утворенням неактивних метаболітів. Близько 98 % виводиться з організму нирками, 50 % - у незміненому вигляді, інше - у вигляді метаболітів, приблизно 2 % дози - через кишечник. Час напіввиведення становить 10-12 годин.

Особливі умови

Застосування у період вагітності або годування груддю. Не рекомендується застосовувати препарат у період вагітності та годування груддю. Діти. Препарат не застосовують для лікування дітей через відсутність даних щодо ефективності і безпеки застосування препарату. Особливості застосування. Не можна припиняти лікування раптово, курс слід закінчувати повільно, з поступовим зниженням дози. Препарат слід застосовувати з обережністю при: - цукровому діабеті з різкими коливаннями рівня глюкози в крові, враховуючи, що симптоми гіпоглікемії можуть бути приховані (наприклад, тахікардія, відчуття серцебиття, підвищене потовиділення); - суворій дієті; - під час десенсибілізуючої терапії; - атріовентрикулярній блокаді I ступеня; - стенокардії Принцметала; - порушеннях периферичного кровообігу (можливе збільшення скарг, особливо на початку терапії). Перед початком лікування рекомендується проводити дослідження функцій зовнішнього дихання хворим на бронхіальну астму в анамнезі. Якщо планується хірургічне втручання із застосуванням загальної анестезії необхідно обов'язково попередити лікаря-анестезіолога про прийом блокаторів ?-адренорецепторів. Не рекомендується застосовувати блокатори ?-адренорецепторів під час хірургічних втручань, це може підвищити ризик виникнення аритмій та ішемії міокарда. Дозу слід поступово знизити та припинити прийом препарату приблизно за 48 годин до загальної анестезії. Не застосовувати препарат хворим на феохромоцитому, якщо попередньо не досягнута ефективна ?-адреноблокада. Симптоми тиреотоксикозу можуть бути замасковані на фоні прийому препарату. Під час лікування препаратом не можна вживати алкоголь. Препарат містить лактозу, тому пацієнти з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не повинні застосовувати препарат. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботу з іншими механізмами. В індивідуальних випадках на початку лікування та при заміні препарату може бути знижена здатність керувати автомобілем або складними механізмами.

Склад

Діюча речовина: bisoprolol. 1 таблетка містить бісопрололу фумарату в перерахуванні на 100 % речовину 2,5 мг, 5 мг, 10 мг. Допоміжні речовини (таблетки по 5 мг і 10 мг): лактоза, моногідрат, целюлоза мікрокристалічна (102), кальцію гідрофосфат безводний, кросповідон, кремнію діоксид колоїдний безводний (аеросил), жовтий захід FCF (спектракол FD & C барвник жовтий №6 LK) (E 110), магнію стеарат.

Свідчення

- Артеріальна гіпертензія; - ішемічна хвороба серця (стенокардія); - хронічна серцева недостатність.

Протипоказання

- Серцева недостатність у стані декомпенсації; - кардіогенний шок; - атріовентрикулярна блокада II і III ступеня; - синдром слабкості синусового вузла; - виражена синоатріальна блокада; - симптоматична брадикардія (частота серцевих скорочень (ЧСС) менше 50 ударів за хвилину); - симптоматична артеріальна гіпотензія (систолічний артеріальний тиск нижче 90 мм рт.ст.); - тяжкий перебіг бронхіальної астми та інших обструктивних захворювань дихальних шляхів; - пізні стадії порушення периферичного кровообігу, хвороба Рейно; - феохромоцитома, що не лікувалася; - метаболічний ацидоз; - одночасний прийом інгібіторів МАО (за винятком інгібіторів МАО типу В); - псоріаз (в т.ч. в сімейному анамнезі); - вагітність та період годування груддю; - дитячий вік; - підвищена чутливість до компонентів препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не рекомендується застосовувати препарат у період вагітності та годування груддю.

Побічні дії

Небажані ефекти за частотою виникнення класифікують за такими категоріями: дуже часто (> 1/10), часто (> 1/100 і < 1/10), іноді (> 1/1000 і < 1/100), рідко (> 1/10000 і < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000). З боку нервової системи: часто - запаморочення, головний біль (особливо на початку лікування, зазвичай слабко виражені і проходять протягом 1-2 тижнів); іноді - порушення сну, депресія; рідко - галюцинації, парестезії. З боку органу зору: рідко - порушення зору, зниження сльозовиділення (треба враховувати при носінні контактних лінз); дуже рідко - кон'юнктивіт. З боку органа слуху: рідко - порушення слуху. З боку серцево-судинної системи: дуже часто - брадикардія (у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю); часто - відчуття холоду або оніміння кінцівок, ознаки погіршання перебігу серцевої недостатності на початку лікування (у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю); іноді - порушення атріовентрикулярної провідності (у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та ішемічною хворобою серця), ортостатична гіпотензія. З боку дихальної системи: іноді - бронхоспазм у пацієнтів з бронхіальною астмою в анамнезі та хронічними обструктивними захворюваннями дихальних шляхів; рідко - алергічний риніт. З боку шлунково-кишкового тракту: часто - нудота, блювання, діарея, запор. З боку гепатобіліарної системи: підвищення активності печінкових ферментів у плазмі крові (АСТ, АЛТ), гепатит. З боку шкіри та кістково-м'язової системи: іноді - м'язова слабкість, судоми; рідко - реакції гіперчутливості (свербіж, підвищена пітливість, висипання); дуже рідко - випадіння волосся, при лікуванні блокаторами ?-рецепторів може спостерігатись погіршення стану хворих на псоріаз у вигляді псоріатичного висипу. З боку ендокринної системи: рідко - порушення метаболізму (підвищення рівня тригліцеридів у крові). З боку сечостатевої системи: рідко - порушення потенції. Загальні розлади: часто - астенія (у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю), підвищена втомлюваність (особливо на початку лікування, зазвичай слабко виражені і проходять протягом 1-2 тижнів); іноді - астенія (у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та ішемічною хворобою серця).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Блокатори кальцієвих каналів (похідних дигідропіридину) потенціюють гіпотензивну дію Бісопролу. При одночасному застосуванні з блокаторами ?-рецепторів симптоми гіпоглікемії можуть бути приховані. Одночасне застосування з верапамілом, дилтіаземом, клонідином, метилдопою, моксинідином, резерпіном може призвести до розвитку або погіршання брадикардії, атріовентрикулярної блокади, серцевої недостатності, зниження артеріального тиску. При застосуванні Бісопролу разом з антиаритмічними засобами (фенітоїн, дизопірамід, лідокаїн, флекаїнід, аміодарон) може виникнути порушення провідності та негативний інотропний ефект. При одночасному застосуванні з парасимпатоміметичними препаратами може збільшуватися час атріовентрикулярної провідності та підвищується ризик виникнення брадикардії. При одночасному застосуванні Бісопролу і ?-блокаторів (тих, які містяться в очних краплях для лікування глаукоми) дія бісопрололу може підсилюватися. При одночасному застосуванні з інсуліном та антидіабетичними препаратами для перорального застосування підвищується ризик розвитку гіпоглікемії. При одночасному застосуванні із засобами для анестезії може підвищуватися ризик виникнення аритмій та ішемії міокарда. Застосування із серцевими глікозидами (препарати наперстянки) може призвести до зниження частоти серцевих скорочень, порушення атріовентрикулярної провідності. Гіпотензивний ефект бісопрололу послаблюється при одночасному застосуванні з нестероїдними протизапальними засобами. При одночасному застосуванні з ?-симпатоміметиками (добутамін, орципреналін) знижується ефект обох засобів. Симпатоміметики, які активують ?- і ?-адренорецептори (адреналін, норадреналін), підвищують артеріальний тиск та підсилюють явища переміжної кульгавості. Трициклічні антидепресанти, барбітурати, фенотіазин підсилюють гіпотензивний ефект. При одночасному застосуванні з інгібіторами МАО (за винятком інгібіторів МАО типу В) підвищується гіпотензивний ефект препарату (див. розділ «Протипоказання»).

Передозування

Симптоми: брадикардія, артеріальна гіпотензія, серцева недостатність, бронхоспазм, гіпоглікемія. Лікування: відмінити препарат, промити шлунок та прийняти активоване вугілля. При необхідності - симптоматичне лікування. При брадикардії: внутрішньовенне введення атропіну. При артеріальній гіпотензії: прийом судинозвужувальних препаратів, внутрішньовенне введення глюкагону. При атріовентрикулярній блокаді II і III ступеня: інфузійне введення орципреналіну; при необхідності - кардіостимуляція. Погіршення стану при серцевій недостатності: внутрішньовенне введення діуретичних засобів. При бронхоспазмі: бронхолітичні препарати (наприклад, орципреналін), ?2-адреноміметики та/або еуфілін. При гіпоглікемії: внутрішньовенне введення глюкози.

Особливі умови зберігання

Срок годности. 2 года (таблетки по 2,5 мг). 3 года (таблетки по 5 мг и 10 мг). Не применять препарат после окончания срока годности, указанного на упаковке. Хранить в защищенном от света и недоступном для детей месте при температуре не выше 25 °С. Категория отпуска. По рецепту.

08004 08004