Аскорутин

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Скинути
Фільтр
Сортування
Аскорутин таблетки №50
 
Ціна:

28.10грн.

Зверніть увагу!

Опис препарату Аскорутин - це спрощена авторська версія сайту a.com.ua.

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

Інструкція Аскорутин

Виробник

Київський вітамінний завод ПАТ Технолог ПрАТ

Загальний опис

Комбінований лікарський засіб, дія якого зумовлена ефектами компонентів, що входять до його складу. Рутозид (вітамін Р) сприяє перетворенню аскорбінової кислоти у дегідроаскорбінову та запобігає подальшій трансформації останньої у дикетугулонову кислоту. Тому більшість ефектів рутозиду опосередковані аскорбіновою кислотою. Рутозид у поєднанні з аскорбіновою кислотою знижує проникність та ламкість капілярів, зміцнює клітинну стінку, зменшує агрегацію тромбоцитів, має протизапальний ефект (у тому числі за рахунок пригнічення активності гіалуронідази), антиоксидантні властивості, бере участь в окисно-відновних процесах. Крім того, рутозиду властиві такі ефекти як зменшення ексудації рідкої частини плазми крові та діапедезу клітин крові через судинну стінку; жовчогінний та легкий антигіпертензивний ефекти. У хворих із хронічною венозною недостатністю рутозид призводить до зменшення набряклого і больового синдромів, трофічних порушень, зменшення або зникнення парестезій та судом. Сприяє зменшенню вираженості побічних ефектів променевої терапії (цистит, ентеропроктит, дисфагія, шкірна еритема), а також сповільнює прогресування діабетичної ретинопатії.

Форма випуску та упаковка

По 10 таблеток у блістерах. По 10 таблеток у блістері; по 5 блістерів у пачці.

Лікарська форма

Таблетки. Таблетки круглої форми з плоскою поверхнею зі скошеними краями і рискою, світлого зеленувато-жовтого кольору з вкрапленнями.

Фармакологічна дія

Капіляростабілізуючі засоби. Рутозид, комбінації. Код АТС С05С А51

Фармокинетика

Кожен вітамін, що входить до складу препарату, зазнає властивих йому перетворень. Аскорбінова кислота швидко всмоктується переважно у дванадцятипалій кишці і тонкому кишечнику. Через 30 хвилин після прийому вміст аскорбінової кислоти у крові помітно зростає, розпочинається захоплення її тканинами, при цьому вона спочатку перетворюється у дегідроаскорбінову кислоту, що проникає крізь клітинні мембрани без енергетичних втрат і швидко відновлюється у клітині. Аскорбінова кислота у тканинах міститься майже винятково внутрішньоклітинно, визначається у трьох формах - аскорбіновій, дегідроаскорбіновій кислотах та аскорбігену (зв’язаної аскорбінової кислоти). Розподіляється між органами нерівномірно. Багато її міститься у залозах внутрішньої секреції, особливо у надниркових залозах, менше - у головному мозку, нирках, печінці, у серцевому і скелетних м’язах. Вміст аскорбінової кислоти у лейкоцитах і тромбоцитах вищий, ніж у плазмі крові. Вона метаболізується і екскретується до 90 % нирками у формі оксалату, частково - у вільній формі. Рутозид, всмоктуючись у травному тракті, сприяє транспортуванню та депонуванню аскорбату. Виводиться у незміненому вигляді метаболітів, переважно з жовчю і меншою мірою - із сечею. Період напіввиведення становить 10-25 годин.

Особливі умови

Належні заходи безпеки при застосуванні. Лікування у великих дозах не проводять у хворих зі схильністю до рецидивуючої сечокам'яної хвороби. При застосуванні у великих дозах необхідний контроль функції нирок та артеріального тиску, а також функції підшлункової залози. Всмоктування препарату може порушуватися при кишкових дискінезіях, ентеритах та ахілії. Кислота аскорбінова може впливати на результати лабораторних досліджень при визначенні вмісту у крові білірубіну, активності трансаміназ, лактатдегідрогенази тощо. Особливі застереження. Застосування у період вагітності або годування груддю. Через вміст у препараті рутину його не слід застосовувати у І триместрі вагітності. Вагітним та жінкам у період годування груддю перед застосуванням препарату слід звернутися до лікаря. Рекомендована доза аскорбінової кислоти у період вагітності становить 60-80 мг на добу. Призначення надмірних доз аскорбінової кислоти у період вагітності може призвести до симптомів її дефіциту у новонароджених. У ІІ та ІІІ триместрах вагітності або у період годування груддю препарат застосовують за рекомендацією лікаря, враховуючи співвідношення користь-ризик. Необхідно ретельно дотримуватися рекомендованих доз і тривалості лікування та не перевищувати їх. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Даних щодо здатності препарату впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами немає. Діти. Препарат застосовують дітям віком старше 3 років. Категорія відпуску. Без рецепта.

Склад

Діючі речовини: кислота аскорбінова, рутин; 1 таблетка містить кислоти аскорбінової (вітаміну С) - 50 мг, рутину - 50 мг; Допоміжні речовини: цукор, крохмаль картопляний, кальцію стеарат, тальк.

Свідчення

Дефіцит рутину та аскорбінової кислоти. У складі комплексної терапії захворювань, що супроводжуються підвищенням проникності судин. Профілактика застудних захворювань та зменшення симптомів грипу. Для підвищення імунітету.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, підвищене згортання крові, гіпокаліємія, гіперкальціємія, оксалатурія, схильність до тромбозів, тромбофлебіти, подагра, сечокам'яна хвороба з утворенням уратних каменів (при застосуванні у високих дозах), цистинурія, цукровий діабет, тяжкі захворювання нирок, непереносимість фруктози.

Способи застосування

Препарат призначати внутрішньо після їди. Таблетки слід проковтувати цілими, запиваючи невеликою кількістю води. З лікувальною метою призначати дорослим по 1 таблетці 2-3 рази на добу; дітям віком від 3 років - по 1 таблетці 2 рази на добу. Як профілактичний засіб рекомендований прийом препарату: для дорослих - по 1 таблетці 2 рази на добу, дітям віком від 3 років - по 1 таблетці на добу. Тривалість курсу лікування - 3-4 тижні (залежно від характеру захворювання та ефективності лікування).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У період вагітності препарат можна застосовувати лише після консультації лікаря. Препарат протипоказано призначати у І триместрі вагітності. У ІІ-ІІІ триместрах вагітності або у період годування груддю препарат призначати з урахуванням співвідношення користь/ризик для жінки та плода/дитини за умови чіткого дотримання рекомендованих доз та тривалості лікування. За наявними клінічними даними щодо застосування вагітними рутину та вітаміну С у формі окремих лікарських засобів ніяких суттєвих ризиків для плода виявлено не було. Однак відповідних та добре контрольованих клінічних досліджень безпеки застосування комбінованих препаратів, що містять вітамін С та рутин, вагітним не проводили. Повідомлень про ембріотоксичність рутину або його проникнення в грудне молоко немає. Вітамін С виводиться з грудним молоком, проте дози, що навіть у 10 разів перевищують рекомендовану добову дозу, не призводили до значного підвищення його концентрації у грудному молоці.

Побічні дії

З боку травного тракту: при тривалому застосуванні у високих дозах - подразнення слизової оболонки травного тракту, печія, нудота, блювання, діарея; з боку сечовидільної системи: гіпероксалатурія; при тривалому застосуванні високих доз - пошкодження гломерулярного апарату нирок, утворення ниркових каменів з оксалату кальцію; алергічні реакції: дуже рідко - шкірні висипи, свербіж, набряк Квінке, кропив'янка, анафілактичний шок; з боку нервової системи: головний біль, відчуття втоми; при тривалому застосуванні великих доз - підвищене збудження, порушення сну; з боку серцево-судинної системи: погіршення трофіки тканин; при тривалому застосуванні у високих дозах - підвищення артеріального тиску, дистрофія міокарда, розвиток мікроангіопатій; з боку крові та лімфатичної системи: при тривалому застосуванні високих доз - тромбоцитоз, гіперпротромбінемія, еритроцитопенія, тромбоутворення, нейтрофільний лейкоцитоз; з боку обміну речовин: при тривалому застосуванні у високих дозах - пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози (гіперглікемія, глюкозурія), затримка натрію і рідини, порушення обміну цинку і міді.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Абсорбція препарату знижується при одночасному застосуванні з ацетилсаліциловою кислотою, пероральними контрацептивними засобами, при вживанні свіжих фруктових або овочевих соків, лужних напоїв (мінеральні води). Аскорбінова кислота підвищує всмоктування пеніциліну, заліза, зменшує ефективність гепарину, непрямих антикоагулянтів, сульфаніламідних препаратів, антибіотиків з групи аміноглікозидів. При одночасному застосуванні з вітамінами групи В відзначається взаємне посилення терапевтичної дії. Препарат підвищує концентрацію у крові ацетилсаліцилової кислоти, посилюючи побічну дію саліцилатів (ризик виникнення кристалурії), бензилпеніциліну, етинілестрадіолу, тетрацикліну. При тривалому застосуванні (більше 4 тижнів) препарат не слід призначати разом із серцевими глікозидами, антигіпертензивними препаратами або нестероїдними протизапальними засобами, оскільки він може посилювати їх дію.

Передозування

Симптоми: біль у ділянці епігастрію, нудота, блювання, діарея, свербіж та шкірні висипи, підвищена збудливість нервової системи, головний біль, підвищення артеріального тиску, тромбоутворення, гіпервітаміноз С. При тривалому застосуванні у великих дозах можливе пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози, порушення функції нирок. Лікування: промивання шлунка, застосування сорбентів, симптоматичне лікування.

Особливі умови зберігання

Термін придатності 4 роки. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C. Зберігати у недоступному для дітей місці.

08004 08004