Асиброкс

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Скинути
Фільтр
Сортування
Ціна:

117.40грн.
Ціна:

133.81грн.
Ціна:

149.20грн.
немає в наявності
Асіброкс таблетки шипучі 600мг №12
Ціна:

 

Інструкція Асиброкс

Виробник

Ротафарм Лимитед

Загальний опис

N-ацетилцистеїн чинить муколітичну дію. Наявність у структурі ацетилцистеїну сульфгідрильних груп сприяє розриву дисульфідних зв’язків кислих мукополісахаридів мокротиння, що призводить до деполяризації мукопротеїнів та до зменшення в’язкості слизу. Зберігає активність при наявності гнійного мокротиння. Більше того, ацетилцистеїн чинить пряму антиоксидантну дію, обумовлену наявністю вільної тіолової (-SH) нуклеофільної групи, яка легко взаємодіє з електрофільними групами окисних радикалів. Зокрема, становлять інтерес сучасні дані про те, що ацетилцистеїн захищає ?-антитрипсин - білок, який інгібує еластазу, від руйнування під дією хлорної кислоти, вираженого окисного агента, що продукується білком мієлопероксидазою активованих фагоцитів. Тому ацетилцистеїн можна застосовувати для лікування гострих та хронічних захворювань респіраторної системи, що супроводжуються густою та в’язкою секрецією. Завдяки своїй молекулярній структурі ацетилцистеїн може легко проникати через клітинні мембрани. Усередині клітини ацетилцистеїн деацетилюється до L-цистеїну - амінокислоти, яка потрібна для синтезу глютатіону. Глютатіон - це високореактивний трипептид, що є вираженим фактором внутрішньоклітинного захисту не тільки від окисних токсинів як екзогенного, так і ендогенного походження, але й від ряду цитотоксичних речовин.

Форма випуску та упаковка

Таблетки шипучі по 200 мг: по 20 або 24 таблетки у пеналі, по 1 пеналу в картонній коробці; по 2 таблетки у стрипі, по 5 або 10 стрипів у картонній коробці. Таблетки шипучі по 600 мг: по 10 або 12 таблеток у пеналі, по 1 пеналу в картонній коробці; по 2 таблетки у стрипі, по 5 або 10 стрипів у картонній коробці.

Лікарська форма

Таблетки шипучі. Основні фізико-хімічні властивості: плоскоциліндричні таблетки білого кольору з фаскою, допускається легка мармуровість, з характерним запахом.

Фармакологічна дія

Муколітичні засоби. Код АТХ R05C B01.

Фармокинетика

Ацетилцистеїн повністю абсорбується у разі перорального прийому. Через метаболізм у стінках кишечнику та ефект «першого проходження» біодоступність ацетилцистеїну при пероральному прийомі дуже низька (приблизно 10 %). Максимальна концентрація в плазмі досягається через 1-3 години після прийому і залишається високою протягом 24 годин. Ацетилцистеїн розповсюджується як у незміненому вигляді (20 %), так і у вигляді метаболітів (80 %), переважно розподіляється в печінці, нирках, легенях і бронхіальному секреті. Об'єм розподілу ацетилцистеїну - від 0,33 до 0,47 л/кг. Зв'язування з білками становить близько 50 % через 4 години після прийому і зменшується до 20 % через 12 годин. Ацетилцистеїн після перорального прийому швидко метаболізується в стінках кишечнику і печінки. Близько 30 % виводиться нирками. Т1/2 NAC становить 6,25 години.

Особливі умови

Несумісність. При розчиненні ацетилцистеїну слід користуватися скляним посудом, уникати контакту з металевими та гумовими поверхнями. Не рекомендується розчинення в одній склянці ацетилцистеїну з iншими засобами. Особливості застосування. Пацієнти, хворі на бронхіальну астму, повинні знаходитися під суворим контролем під час лікування через можливий розвиток бронхоспазму. У разі виникнення бронхоспазму застосування препарату слід негайно припинити. Муколітичні засоби можуть викликати бронхіальну обструкцію у дітей віком до 2 років. Внаслідок фізіологічних особливостей дихальної системи у дітей цієї вікової групи здатність очищення секреції дихальних шляхів обмежена. Тому муколітичні засоби не слід застосовувати дітям віком до 2 років. Застосування препарату, головним чином на початку лікування, може спричинити розрідження бронхіального секрету і збільшити його об'єм. Якщо пацієнт не здатний ефективно відкашлювати мокротиння, необхідні постуральний дренаж і бронхоаспірація. Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам із виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, особливо у разі супутнього прийому інших лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку шлунка. Препарат застосовувати з обережністю пацієнтам із захворюваннями печінки або нирок для уникнення накопичення азотовмісних речовин в організмі. Ацетилцистеїн впливає на метаболізм гістаміну, тому препарат не слід призначати довготривалу терапію пацієнтам з непереносимістю гістаміну, оскільки це може призвести до появи симптомів непереносимості (головний біль, вазомоторний риніт, свербіж). Можливий сірчаний запах не є ознакою зміни препарату, а є специфічним для дiючої речовини. Препарат містить сорбіт. У разі встановленої непереносимості деяких цукрів, слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж застосовувати цей препарат. Препарат Асиброкс 200 мг містить 403,1 мг натрію. Препарат Асиброкс 600 мг містить 356,8 мг натрію. Кількість натрію слід врахувати при застосуванні пацієнтам з порушенням функції нирок або перебувають на дієті з низьким вмістом натрію. Застосування у період вагітності або годування груддю. Клінічні дані про застосування ацетилцистеїну вагітним жінкам обмежені. Дослідження на тваринах не виявили прямих чи непрямих негативних впливів на вагітність, ембріо-фетальний розвиток, пологи та постнатальний розвиток. Інформація про проникнення ацетилцистеїну в грудне молоко відсутня. У період вагітності та годування груддю застосовувати препарат слід тільки після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Немає підтвердження, що ацетилцистеїн впливає на швидкість реакції та на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами. Діти. Таблетки шипучі по 200 мг застосовувати дітям віком від 2 років. Таблетки шипучі по 600 мг застосовувати дітям віком від 12 років.

Склад

Діюча речовина: acetylcysteine. 1 таблетка шипуча містить ацетилцистеїну 200 мг або 600 мг. Допоміжні речовини: кислота аскорбінова, натрію карбонат безводний, натрію гідрокарбонат, кислота лимонна безводна, сорбіт (Е 420), макрогол 600, натрію цитрат, сахарин натрію, ароматизатор «Лимон».

Свідчення

Лікування гострих та хронiчних захворювань бронхолегеневої системи, що супроводжуються пiдвищеним утворенням мокротиння. Передозування парацетамолом.

Протипоказання

Підвищена чутливість до ацетилцистеїну, до інших препаратів з подібною хімічною будовою або до інших компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча. Дитячий вік до 2 років.

Способи застосування

Лікарський засіб призначений для перорального застосування. Таблетку шипучу слід розчинити у 1/3склянці води та випити якнайшвидше. Рекомендується приймати після їди. Для посилення муколітичного ефекту ацетилцистеїну рекомендується додаткове вживання рідини. Таблетки шипучі по 200 мг Дорослі та діти віком від 12 років. Лікарський засіб застосовувати у дозі 400-600 мг на добу, розподiленi на 1-3 прийоми. Дiти віком 6-12 рокiв. Лікарський засіб застосовувати у дозі 400-600 мг на добу, розподiленi на 1-3 прийоми. Дiти віком 2-6 рокiв. Лікарський засіб застосовувати у дозі 200-400 мг на добу, розподiленi на 1-3 прийоми. Таблетки шипучі по 600 мг Дорослі та діти віком від 12 років. Препарат застосовувати у дозі 600 мг 1 раз на добу. Тривалість курсу лікування лікар визначає індивідуально залежно від характеру захворювання (гостре або хронічне). Передозування парацетамолом. У перші 10 годин після прийому токсичної речовини слід якнайшвидше застосувати ацетилцистеїн з розрахунку 140 мг/кг, далі з розрахунку 70 мг/кг кожні 4 години протягом 1-3 діб. Лікарський засіб слід прийняти без зволікання, відразу ж після приготування розчину. Діти. Таблетки шипучі по 200 мг застосовувати дітям віком від 2 років. Таблетки шипучі по 600 мг застосовувати дітям віком від 12 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування у період вагітності або годування груддю. Клінічні дані про застосування ацетилцистеїну вагітним жінкам обмежені. Дослідження на тваринах не виявили прямих чи непрямих негативних впливів на вагітність, ембріо-фетальний розвиток, пологи та постнатальний розвиток. Інформація про проникнення ацетилцистеїну в грудне молоко відсутня. У період вагітності та годування груддю застосовувати препарат слід тільки після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик.

Побічні дії

Під час застосування ацетилцистеїну повідомлялося про побічні реакції з наступною частотою: дуже часто (? 1/10); часто (? 1/100 < 1/10); нечасто (? 1/1000 < 1/100); рідко (? 1/10000 < 1/1000); дуже рідко (<1/10000); невідомо (частоту не можна визначити за наявними даними). З боку крові та лімфатичної системи: невідомо - анемія. З боку імунної системи: нечасто - гіперчутливість; дуже рідко - анафілактичний шок, анафілактичні/анафілактоїдні реакції. З боку нервової системи: нечасто - головний біль. З боку органів слуху та лабіринту: нечасто - дзвін у вухах. З боку серця: нечасто - тахікардія. З боку судин: дуже рідко - геморагії. З боку органів дихання, грудної клітки та середостіння: рідко - диспное, бронхоспазм; невідомо - бронхіальна обструкція, ринорея. З боку травного тракта: нечасто - блювання, діарея, стоматит, абдомінальний біль, нудота; рідко - диспепсія; невідомо - неприємний запах з рота. З боку шкіри та підшкірних тканин: нечасто - кропив'янка, висипання, набряк Квінке, свербіж; невідомо - екзема. Загальні розлади та порушення у місці введення: нечасто - гіпертермія; невідомо - набряк обличчя. Вплив на результати лабораторних та інструментальних досліджень: нечасто - знижений артеріальний тиск. У дуже рідкісних випадках у зв'язку з прийомом ацетилцистеїну повідомлялося про тяжкі шкірні реакції, такі як, наприклад, синдром Стівенса-Джонсона і синдром Лайєлла. У більшості випадків як мінімум ще один лікарський засіб може з більшою імовірністю бути причиною появи шкірно-слизового синдрому. Тому при появі будь-яких нових змін на шкірі або слизових оболонках потрібно звернутися до лікаря та негайно припинити застосування препарату. Відзначалися випадки зниження агрегації тромбоцитів, але клінічне значення цього не визначено. Повідомлення про підозрювані побічні реакції. Повідомлення про підозрювані побічні реакції, що виникли після реєстрації лікарського засобу, є надзвичайно важливими. Це дає змогу постійно спостерігати за балансом користь/ризик лікарського засобу. Працівників системи охорони здоров'я просять повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції через національну систему повідомлень.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Дослідження взаємодії ацетилцистеїну з іншими лікарськими засобами проводили тільки за участю дорослих. Не слід одночасно застосовувати ацетилцистеїн з протикашльовими засобами, так як зниження кашльового рефлексу може призвести до скупчення секрету. Активоване вугілля може зменшити ефект ацетилцистеїну. При одночасному застосуванні з такими антибіотиками, як тетрацикліни (за винятком доксицикліну), ампіцилін, амфотерицин В, цефалоспорини, аміноглікозиди, можлива їх взаємодія з тіоловою групою ацетилцистеїну, що призводить до зниження активності обох препаратів. Тому інтервал між застосуванням цих засобів має становити не менше 2-х годин. Це не стосується цефіксиму та лоракарбефу. При одночасному прийомі нітрогліцерину та ацетилцистеїну виявлені значна гіпотензія і розширення скроневої артерії з можливим нападом головного болю. При необхідності одночасного застосування препарату з нітрогліцерином у пацієнтів слід контролювати гіпотензію, яка може мати важкий характер, і слід попередити їх про можливість виникнення головного болю. Ацетилцистеїн може бути донором цистеїну та підвищувати рівень глутатіону, який сприяє детоксикації вільних радикалів кисню та певних токсичних речовин в організмі. Вплив на лабораторні дослідження. Ацетилцистеїн може впливати на результати колориметричного дослідження саліцилатів та на визначення кетонових тіл в сечі.

Особливі умови зберігання

Термін придатності 3 роки. Умови зберігання. Для таблеток у стрипі: Зберігати при температурі не вище 25 °С у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Для таблеток у пеналі: Зберігати при температурі не вище 25 °С у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Зберігати у щільно закритому пеналі. Несумісність. При розчиненні ацетилцистеїну слід користуватися скляним посудом, уникати контакту з металевими та гумовими поверхнями. Не рекомендується розчинення в одній склянці ацетилцистеїну з iншими засобами.

08004 08004