Амлодипін - Дарниця

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Діюча речовина
АМЛОДИПІН (2)
Умови відпуску
По рецепту (2)
Скинути
Фільтр
Сортування
Амлодипін- Дарниця таблетки 5мг №20
Дарниця
Ціна:

10.35грн.
Амлодипін - Дарниця таблетки 10мг №20
Дарниця
Ціна:

20.76грн.

Інструкція Амлодипін - Дарниця

Виробник

Дарница

Загальний опис

Амлодипін - антагоніст іонів кальцію (блокатор повільних кальцієвих каналів), який блокує надходження іонів кальцію через мембрани до клітин гладеньких м’язів міокарда та судин. Механізм гіпотензивної дії амлодипіну зумовлений безпосереднім релаксуючим впливом на гладенькі м’язи судин. Природа антиангінального ефекту амлодипіну вивчена ще недостатньо, однак можна стверджувати, що лікарський засіб зменшує загальні ішемічні розлади у такі два способи: - розширює периферичні артеріоли і таким чином знижує загальний периферичний опір (постнавантаження). Оскільки частота серцевих скорочень майже не змінюється, зниження навантаження на серце призводить до зниження споживання енергії та потреби міокарда в кисні; - сприяє розширенню крупних коронарних артерій і коронарних артеріол як у незмінених, так і в ішемізованих зонах міокарда. Така дилатація збільшує надходження кисню до міокарда у хворих на вазоспастичну стенокардію (стенокардія Принцметала або варіантна стенокардія) і запобігає розвитку коронарної вазоконстрикції. У хворих на артеріальну гіпертензію разова доза амлодипіну забезпечує клінічно значуще зниження артеріального тиску протягом 24 годин у положенні як лежачи, так і стоячи. Завдяки повільному початку дії амлодипін не спричиняє гострої гіпотензії. У хворих на стенокардію амлодипін сприяє підвищенню фізичної працездатності (подовжує час виконання фізичного навантаження, затримує розвиток нападу стенокардії та час депресії сегмента ST на 1 мм при навантаженнях), знижує частоту нападів стенокардії та зменшує потребу у застосуванні таблеток нітрогліцерину. Гемодинамічні дослідження та контрольовані клінічні випробування у хворих на серцеву недостатність ІІ-ІІІ функціонального класу (за класифікацією NYHA) показали, що амлодипін не викликає погіршення їх стану за такими критеріями як толерантність до фізичного навантаження, фракція викиду лівого шлуночка та клінічна симптоматика.

Форма випуску та упаковка

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, по дві контурні чарункові упаковки в пачці.

Лікарська форма

Таблетки. Таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору, плоскоциліндричної форми з фаскою.

Фармакологічна дія

Селективні антагоністи кальцію з переважною дією на судини. Похідні дигідропіридину. Код АТС. C08С А01.

Фармокинетика

Після перорального прийому Амлоприл®-Дарниця повільно абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Середня абсолютна біодоступність становить 64 %, максимальна концентрація в сироватці крові спостерігається через 6-9 годин. Концентрація стабільної рівноваги досягається після 7 днів терапії. Їжа не впливає на абсорбцію Амлоприл®-Дарниця. Середній об'єм розподілу становить 21 л/кг маси тіла, що вказує на те, що більша частина препарату перебуває в тканинах, а відносно менша - у крові. Більша частина препарату, що перебуває в крові (95 %), зв'язується з білками плазми крові. Амлоприл®-Дарниця піддається повільному, але екстенсивному метаболізму (90 %) у печінці з утворенням неактивних метаболітів, має ефект «першого проходження» через печінку. Метаболіти не мають значимої фармакологічної активності. Після одноразового перорального прийому період напіввиведення (Т1/2) варіює від 31 до 48 годин, при повторному призначенні Т1/2 становить приблизно 45 годин. Близько 60 % прийнятої внутрішньо дози екскретується із сечею переважно у вигляді метаболітів, 10 % у незмінному виді, а 20-25 % з калом, а також із грудним молоком. Загальний кліренс Амлоприл®-Дарниця становить 0,116 мл/с/кг (7 мл/хв/кг, 0,42 л/год/кг). У літніх пацієнтів (старше 65 років) виведення Амлоприл®-Дарниця вповільнена (T1/2 65 год) у порівнянні з молодими пацієнтами, однак ця різниця не має клінічного значення. У пацієнтів з печіночною недостатністю передбачається подовження T1/2, і при тривалому призначенні акумуляція препарату в організмі буде вище (T1/2 до 60 год). Ниркова недостатність не чинить істотного впливу на кінетику Амлоприл®-Дарниця. Препарат проникає через гематоенцефалічний бар'єр. При гемодіалізі не виділяється.

Особливі умови

Застосування у період вагітності або годування груддю. Безпека застосування Амлоприлу®-Дарниця у період вагітності та годування груддю не встановлена. Призначення препарату вагітним можливо тільки у випадку, якщо очікуваний терапевтичний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода. У період лікування слід припинити годування груддю. Діти. Амлоприл®-Дарниця протипоказаний дітям віком до 18 років. Особливості застосування. У період лікування необхідний контроль за масою тіла та вживанням натрію, призначення відповідної дієти, а також щоденній контроль артеріального тиску. Необхідна підтримка гігієни зубів і часте відвідування стоматолога (для запобігання захворювання, кровоточивості та гіперплазії ясен). Режим дозування для літніх пацієнтів такий самий, як і для пацієнтів інших вікових груп, але при збільшенні дози необхідно ретельне спостереження за такими пацієнтами. Незважаючи на відсутність у блокаторів «повільних» кальцієвих каналів синдрому «відміни», перед припиненням лікування рекомендується поступове зменшення доз. З обережністю застосовують при порушенні функції печінки. Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Під час лікування слід утримуватися від керування автотранспортом та від занять потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної уваги та швидкості психічних і рухових реакцій.

Склад

Діюча речовина: amlodipine; 1 таблетка містить амлодипіну бесилату (у перерахуванні на 100 % суху речовину) - 6,9 мг або 13,9 мг; у перерахуванні на амлодипін - 5 мг або 10 мг. Допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, кукурудзяний крохмаль, діоксид кремнію колоїдний безводний (аеросил), магнію стеарат, повідон (полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний).

Свідчення

Артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця: стабільна стенокардія та вазоспастична стенокардія (стенокардія Принцметала або варіантна стенокардія).

Протипоказання

Артеріальна гіпотензія. Гіперчутливість до похідних дигідропіридину. Період годування груддю. Дитячий вік.

Способи застосування

Дорослі.Зазвичай для лікування артеріальної гіпертензії та стенокардії рекомендована початкова доза лікарського засобу становить 5 мг амлодипіну 1 раз на добу. Залежно від реакції пацієнта на терапію дозу можна збільшити до максимальної дози, що становить 10мг 1 раз на добу. Діти віком від 6 років з артеріальною гіпертензією.Рекомендована початкова доза амлодипіну для цієї категорії пацієнтів становить 2,5 мг 1 раз на добу. Таблетки по 5 мг Амлодипін ? Дарниця не призначені для розподілу навпіл для отримання дози 2,5 мг, тому необхідно застосовувати таблетки амлодипіну відповідного дозування. Якщо необхідного рівня артеріального тиску не буде досягнуто протягом 4 тижнів, дозу можна збільшити до 5 мг на добу. Застосування лікарського засобу у дозах понад 5 мг для даної категорії пацієнтів не досліджували. Пацієнти літнього віку.Немає необхідності у підборі дози для даної категорії пацієнтів. Підвищення дози слід проводити з обережністю. Пацієнти із порушеннями функції нирок.Немає необхідності у підборі дози для даної категорії пацієнтів. Пацієнти із печінковою недостатністю.Дози лікарського засобу для застосування пацієнтам даної категорії не встановлені (див. розділ «Особливості застосування»). Пацієнти з порушеннями функції печінки. Дози препарату для застосування пацієнтам із порушеннями функції печінки від легкого до помірного ступеня не встановлені, тому підбір дози слід проводити з обережністю та починати застосування препарату з найменшої дози в діапазоні доз (див. розділ «Особливості застосування»). Фармакокінетику амлодипіну не досліджували у пацієнтів із порушеннями функції печінки тяжкого ступеня. Для пацієнтів із порушеннями функції печінки тяжкого ступеня застосування амлодипіну слід починати з найменшої дози та поступово її збільшувати. Діти Амлодипін ? Дарниця застосовувати дітям віком від 6 років. Вплив амлодипіну на артеріальний тиск пацієнтів віком до 6 років невідомий.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Безпека застосування Амлоприлу®-Дарниця у період вагітності та годування груддю не встановлена. Призначення препарату вагітним можливо тільки у випадку, якщо очікуваний терапевтичний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода. У період лікування слід припинити годування груддю.

Побічні дії

В окремих випадках спостерігаються: периферичні набряки, головний біль, підвищена стомлюваність, сонливість, нудота, припливи крові, серцебиття та запаморочення. Рідше - свербіж шкіри, висипання, ядуха, астенія, судоми, диспепсія, гіперплазія ясен, поліморфна еритема. У деяких випадках можливі алопеція, запор, алтралгія, біль у спині, гінекомастія, гіперглікемія, артеріальна гіпотензія, підвищена частота сечовиділення, зміна настрою, міалгія, періодична нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія. Дуже рідко спостерігається жовтяниця та підвищення активності печінкових ферментів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Інгібітори мікросомального окиснення підвищують концентрацію Амлоприл®-Дарниця в плазмі крові, підсилюючи ризик розвитку побічних ефектів, а індуктори мікросомальних ферментів печінки зменшують. Гіпотензивний ефект послаблює нестероїдні протизапальні препарати, особливо індометацин (затримка натрію та блокада синтезу простагландинів нирками), альфа-адреностимулятори, естрогени (затримка натрію), симпатоміметики. Тиазидні та «петльові» діуретики, бета-адреноблокатори, верапаміл, інгібітори АПФ і нітрати підсилюють антиангінальний і гіпотензивний ефекти. Аміодарон, хінидин, альфа1-адреноблокатори, антипсихотичні лікарські засоби (нейролептики) і блокатори «повільних» кальцієвих каналів можуть підсилювати гіпотензивну дію. Не чинить впливу на фармакокінетичні параметри дигоксину та варфарину. Циметидин не впливає на фармакокінетику амлодипіну. При спільному застосуванні із препаратами літію можливе посилення проявів їх нейротоксичності (нудота, блювання, діарея, атаксія, тремор, шум у вухах). Препарати кальцію можуть зменшити ефект блокаторів «повільних» кальцієвих каналів. Прокаїнамід, хінидин і інші лікарські засоби, що викликають подовження інтервалу QT, підсилюють негативний інотропний ефект і можуть підвищувати ризик значного подовження інтервалу QT. Грейпфрутовий сік може підвищувати концентрацію Амлоприл®-Дарниця в плазмі крові, однак це підвищення настільки мало, що значимо не змінює дію Амлоприл®-Дарниця.

Передозування

Симптоми інтоксикації, ймовірно, обумовлені пролонгованою системною гіпотензією та порушенням перфузії життєво важливих органів. У тяжких випадках можливі тахікардія, гіпоксія, колапс із втратою свідомості, кардіогенний шок. Лікування: заходи невідкладної допомоги, в першу чергу, повинні бути спрямовані на відновлення стабільної гемодинаміки. У хворих необхідно постійно контролювати функції серцево-судинної та дихальної систем, діурез. Можливе введення препаратів кальцію. Якщо введення кальцію недостатньо ефективне, доцільним є застосування симпатоміметиків (допамін або норадреналін) для стабілізації артеріального тиску. Дози цих препаратів підбирають з урахуванням досягнутого лікувального ефекту. Брадикардію можна усунути симпатоміметиками. При уповільненні серцевого ритму, що загрожує життю, рекомендується застосування штучного водія ритму. До додаткового введення рідини слід підходити дуже обережно, оскільки при цьому підвищується небезпека перевантаження серця. Зважаючи на те, що Амлоприл®-Дарниця значною мірою зв'язується з білками плазми, застосування гемодіалізу недоцільне.

Особливі умови зберігання

Термін придатності 3 роки. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

08004 08004