Амлодипін-Астрафарм

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Скинути
Фільтр
Сортування
Ціна:

15.10грн.
Ціна:

12.30грн.
Ціна:

30грн.
Ціна:

7.45грн.
Ціна:

14.87грн.

Інструкція Амлодипін-Астрафарм

Виробник

Астрафарм ООО

Загальний опис

Амлодипін - антагоніст кальцію (похідна дигідропіридину), що блокує надходження іонів кальцію до міокарда та до клітин гладеньких м’язів. Механізм гіпотензивної дії амлодипіну зумовлений безпосередньою розслаблюючою дією на гладенькі м’язи судин. Точний механізм антиангінального ефекту амлодипіну встановлений недостатньо, однак нижченазвані ефекти відіграють певну роль: - амлодипін розширює периферичні артеріоли і таким чином знижує периферичний опір (постнавантаження). Зниження навантаження на серце призводить до зниження споживання енергії та потреби міокарда у кисні; - розширення головних коронарних артерій та коронарних артеріол (нормальних та ішемізованих), можливо, також відіграє роль у механізмі дії амлодипіну. Таке розширення підвищує насиченість міокарда киснем у пацієнтів зі спазмом коронарної артерії (стенокардія Принцметала або варіантна стенокардія). У пацієнтів з артеріальною гіпертензією застосування препарату 1 раз на добу забезпечує клінічно значуще зниження артеріального тиску протягом 24 годин у положенні як лежачи, так і стоячи. Через повільний початок дії амлодипіну гостра артеріальна гіпотензія зазвичай не спостерігається. У пацієнтів зі стенокардією при застосуванні однієї добової дози препарату підвищується загальний час фізичного навантаження, час до початку стенокардії і час до 1 мм депресії сегмента ST. Препарат знижує частоту нападів стенокардії та зменшує потребу у застосуванні нітрогліцерину. Амлодипін не асоціюється з будь-якими побічними метаболічними діями чи змінами рівня ліпідів у плазмі крові і може застосовуватися пацієнтам із астмою, цукровим діабетом та подагрою.

Форма випуску та упаковка

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у коробці.

Лікарська форма

Таблетки. Таблетки білого кольору плоско-циліндричноїформи з фаскою, рискою.

Фармакологічна дія

Антагоністи кальцію. Селективні антагоністи кальціюз переважною дією на судини. Похідні дигідропіридину. Амлодипін. Код АТСС08СА01.

Фармокинетика

Після прийому внутрішньо у терапевтичних дозахпрепарат добре всмоктується, досягаючи максимальної концентрації у крові через6-12 годин, час прояву клінічного ефекту - 2-4 години, тривалість - 24 години. Абсолютна біодоступність становить 64-80 %. Вживання їжі не впливає навсмоктування препарату. З білками плазми зв'язується 90-97 % препарату. Об'єм розподілустановить приблизно 21 л/кг. Амлодипін-Астрафарм трансформується в печінці зутворенням неактивних метаболітів; 10 % незміненого препарату та 60 %метаболітів виводиться з сечею. Період напіввиведення з плазми складає приблизно 35-50 годин, щовідповідає призначенню препарату один раз на добу. Рівноважна концентрація уплазмі крові досягається через 7-8 днів регулярного застосування препарату. У пацієнтів літнього віку час, необхідний для досягнення максимальноїконцентрації у плазмі крові такий же, як у осіб молодшого віку. У людей літньоговіку помічена тенденція до зниження кліренсу Амлодипіну-Астрафарм, щопризводить до збільшення площі під кривою "концентрація/час" та періодунапіввиведення. Було зареєстровано збільшення площі під фармакокінетичноюкривою та періоду напіввиведення препарату у хворих із застійною серцевоюнедостатністю.

Особливі умови

З обережністю слід застосовувати препарат у хворих зпорушенням функції печінки, оскільки період напіввиведення Амлодипіну-Астрафарму них збільшується. У хворих на ниркову недостатність Амлодипін-Астрафармзастосовують у звичайних дозах. Обережно застосовують препарат у хворих звираженим аортальним та мітральним стенозами, обструктивною гіпертрофічноюкардіоміопатією. Хворим літнього віку рекомендуються звичайні режими дозування.Безпечність застосування при вагітності та лактації не встановлена. Малоймовірно, що Амлодипін-Астрафарм може впливати на здатністькерувати автомобілем та користуватися технікою.

Склад

1 таблетка містить амлодипіну бесилату (зі змістом амлодипіну 5 мгабо 10 мг); допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, дикальцію фосфат(безводний), крохмаль картопляний або кукурудзяний, магнію стеарат.

Свідчення

Артеріальна гіпертензія (у тому числі у складі комбінованої терапії); стабільна стенокардія напруження; вазоспастична стенокардія (у тому числі і стенокардія Принцметала);

Протипоказання

Підвищена чутливість до дигідропіридинів, амлодипінута будь-яких допоміжних речовин, що входять до складу таблетки. Вториннаартеріальна гіпотензія (АД<90 мм рт.ст.), вагітність, лактація, дитячий вік.

Способи застосування

Дорослі. Зазвичай для лікування артеріальної гіпертензії та стенокардії рекомендована початкова доза лікарського засобу становить 5 мг амлодипіну 1 раз на добу. Залежно від реакції пацієнта на терапію дозу можна збільшити до максимальної дози, що становить 10 мг 1 раз на добу. Пацієнтам зі стенокардією препарат можна застосовувати як монотерапію чи у комбінації з іншими антиангінальними лікарськими засобами при резистентності до нітратів та/або адекватних доз ?-блокаторів. Є досвід застосування препарату у комбінації з тіазидними діуретиками, ?-блокаторами, ?-блокаторами або інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту пацієнтам з артеріальною гіпертензією. Немає необхідності у підборі дози препарату при одночасному застосуванні з тіазидними діуретиками, ?-блокаторами та інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту. Діти віком від 6 років з артеріальною гіпертензією. Рекомендована початкова доза препарату для цієї категорії пацієнтів становить 2,5 мг 1 раз на добу. Якщо необхідний рівень артеріального тиску не буде досягнутий протягом 4 тижнів, дозу можна збільшити до 5 мг на добу. Застосування препарату у дозах вище 5 мг для даної категорії пацієнтів не досліджувались. Пацієнти літнього віку. Немає необхідності у підборі дози для даної категорії пацієнтів. Підвищення дози слід проводити з обережністю. Пацієнти з порушенням функцій нирок. Рекомендується застосовувати звичайні дози препарату, оскільки зміни концентрації амлодипіну у плазмі крові не пов’язані зі ступенем тяжкості ниркової недостатності. Амлодипін не виводиться шляхом діалізу. Пацієнти з порушенням функцій печінки. Дози препарату для застосування пацієнтам з печінковою недостатністю від легкого до помірного ступеня тяжкості не встановлені, тому підбір дози слід проводити з обережністю та починати застосування із найнижчої дози (див. розділи «Особливості застосування» і «Фармакологічні властивості. Фармакокінетика»). Діти. Препарат можна застосовувати дітям віком від 6 років. Вплив амлодипіну на артеріальний тиск пацієнтів віком до 6 років невідомий.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Безпечність застосування при вагітності та лактації не встановлена.

Побічні дії

Амлодипін-Астрафарм добре переноситься. З побічнихефектів найчастіше відзначалися головний біль, набряки, втома, сонливість,нудота, біль у шлунку, припливи, серцебиття та запаморочення. Значно рідше зустрічалися алопеція, зміна режиму дефекації, артралгія,астенія, біль у спині, диспепсія, задишка, гіперплазія ясен, гінекомастія,гіперглікемія, імпотенція, збільшення частоти сечовипускання, лейкопенія,нездужання, зміна настрою, сухість у роті, судоми м'язів, міалгія, периферійнанейропатія, панкреатит, пітливість, непритомність, тромбоцитопенія, васкуліт тазорові порушення. Рідко відзначались алергічні реакції (свербіж шкіри, висипання,алергічний набряк та мультиформна еритема). Дуже рідко при застосуванні препарату відмічались гепатит, жовтяниця тапідвищення рівня печінкових ферментів (у більшості випадків пов'язане зхолестазом). Описані також поодинокі небажані явища, які неможливо відділити віднаслідків природного перебігу основного захворювання: інфаркт міокарда, аритмія(включаючи шлуночкову тахікардію та мерехтіння передсердь), а також біль загрудиною.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Амлодипін-Астрафармможна застосовувати одночасно з діуретиками, альфа-адреноблокаторами,бета-адреноблокаторами, інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту,нітратами тривалої дії, нітрогліцерином, що застосовувався сублінгвально, знестероїдними протизапальними препаратами, антибіотиками та пероральнимигіпоглікемічними препаратами. Одночаснезастосування Амлодипін-Астрафарм та дигоксину у здорових добровольців незмінювало рівня останнього у сироватці крові та його нирковий кліренс; суміснийприйом циметидину не змінює фармакокінетику Амлодипіну-Астрафарм. Амлодипін-Астрафармin vitro не впливав на зв'язування з білками крові дигоксину, фенітоїну, варфарину та індометацину. У здорових чоловіків-добровольців одночаснезастосування Амлодипіну-Астрафарм не змінювало впливу варфарину напротромбіновий час. За данимифармакокінетичних досліджень Амлодипін-Астрафарм суттєво не впливав нафармакокінетику циклоспорину.

Передозування

Досвід лікування навмисногопередозування Амлодипіну-Астрафарм у людей обмежений. Симптоми: надмірна периферичнавазодилатація з наступним тривалим зниженням артеріального тиску, тахікардія. Лікування: у деяких випадках може бути корисним промивання шлунка;підтримка функцій серцево-судинної системи, включаючи моніторинг роботи серця талегенів, підійняте положення кінцівок, контроль за об'ємом циркулюючої крові тадіурезом. Для відновлення тонусу судин і нормального рівня артеріального тискупоказане призначення судинозвужувальних засобів. З метою усунення наслідківблокади кальцієвих каналів внутрішньовенно вводять глюконат кальцію. Оскільки препарат значною мірою зв'язується з білками, діалізмалоефективний.

Особливі умови зберігання

Термін придатності 3 роки. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C. Зберігати у недоступному для дітей місці.

08004 08004