Аген

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Скинути
Фільтр
Сортування
Аген 5 таблетки 5 мг №30
 
Ціна:

69.30грн.

Зверніть увагу!

Опис препарату Аген - це спрощена авторська версія сайту a.com.ua.

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

Інструкція Аген

Виробник

Зентива АО Чеська Республiка

Загальний опис

Амлодипін - інгібітор притоку іонів кальцію, що належить до групи дигідропіридинів (блокатори повільних каналів або антагоністи іонів кальцію) та інгібує трансмембранний приток іонів кальцію у гладенькі м’язи серця та судин. Механізм антигіпертензивної дії амлодипіну зумовлений безпосереднім релаксуючим впливом на гладенькі м’язи судинної стінки. Точний механізм, за рахунок якого амлодипін усуває стенокардію, повністю не встановлений, але амлодипін зменшує загальне ішемічне навантаження шляхом наступних двох дій: 1) амлодипін розширює периферичні артеріоли і таким чином зменшує загальний периферичний опір (постнавантаження), проти якого працює серце. Оскільки частота серцевих скорочень не змінюється, таке розвантаження серця знижує споживання енергії міокардом та потребу у кисні; 2) механізм дії амлодипіну, імовірно, також включає розширення основних коронарних артерій та коронарних артеріол як у нормальних, та і в ішемізованих ділянках. За рахунок такого розширення збільшується постачання міокарду киснем у пацієнтів зі спазмованими коронарними артеріями (стенокардія Принцметала або варіантна стенокардія). У пацієнтів з артеріальною гіпертензією прийом препарату 1 раз на добу забезпечує клінічно значуще зниження артеріального тиску як у положенні лежачи, так і стоячи, що зберігається протягом 24-годинного інтервалу. Завдяки повільному початку дії після прийому амлодипіну не виникає гострої артеріальної гіпотензії. У пацієнтів зі стенокардією прийом амлодипіну 1 раз на добу збільшує загальний час працездатності, час до появи приступу стенокардії та час до зниження сегмента ST на 1 мм, а також зменшує частоту нападів стенокардії та споживання нітрогліцерину. Амлодипін не асоціювався з жодними небажаними метаболічними ефектами чи змінами з боку ліпідів плазми крові, тому підходить для застосування пацієнтам з бронхіальною астмою, цукровим діабетом та подагрою.

Форма випуску та упаковка

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в упаковці.

Лікарська форма

Таблетки. Аген® 5: білі або майже білі довгасті таблетки, які мають на одному боці розподільчу риску та штамповане маркування «A» і «5»; Аген® 10: білі або майже білі довгасті таблетки, які мають на одному боці розподільчу риску та штамповане маркування «A» і «10».

Фармакологічна дія

Селективні антагоністи кальцію з переважаючою дією на судини. Похідні дигідропіридину. Код АТС C08С А01.

Фармокинетика

Під час перорального прийому терапевтичної дози амлодипін добре всмоктується; максимальні плазматичні концентрації досягаються приблизно через 6 - 12 год після прийому препарату. Абсолютна біологічна доступність досягає 64 - 80 %. Об'єм розподілу становить приблизно 21 л/кг. Час вживання і характер їжі не мають впливу на абсорбцію амлодипіну. Дослідження in vitro показали, що близько 97,5 % циркулюючого амлодипіну зв'язано з плазматичними білками. Період напіввиведення становить 35 - 50 год, стабільні плазматичні концентрації досягаються після 7 - 8 діб безперервного прийому препарату. У значній мірі амлодипін біотрансформується в печінці, перетворюється в неактивні метаболіти. Амлодипін виводиться з організму із сечею: 10 % дози - у незміненому вигляді, 60 % - у вигляді неактивних метаболітів. Амлодипін не піддається діалізу.

Особливі умови

Аналогічно до інших блокаторів кальцієвих каналів період напіввиведення амлодипіну подовжується у хворих із зниженою функцією печінки. В цих випадках ліки необхідно застосовувати із надзвичайною обережністю (до 2,5 мг на добу). Підвищеної обережності необхідно дотримуватися хворим на гіпотензію, гіпертрофічну обструкційну кардіоміопатію, нестабільну стенокардію. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат може викликати головний біль, стомлюваність, сонливість, тому його застосування може впливати на діяльність, що вимагає високої швидкості психічних і фізичних реакцій, прийняття швидкого рішення (наприклад, керування транспортними засобами, обслуговування машин і механізмів, робота на висоті тощо). Категорія відпуску. За рецептом.

Склад

діюча речовина: amlodipine; 1 таблетка містить амлодипіну 5 мг або 10 мг; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), кальцію гідрофосфат безводний, магнію стеарат.

Свідчення

Артеріальна гіпертензія, стабільна стенокардія та стенокардія Принцметала.

Протипоказання

· Підвищена чутливість до амлодипіну або до будь-якого компонента препарату; · артеріальна гіпотензія; · вагітність і період годування груддю; · дитячий вік (до 18 років).

Способи застосування

Дорослим.Звичайна початкова доза при лікуванні артеріальної гіпертензії та стенокардії становить 5 мг амлодипіну 1 раз на добу; залежно від індивідуальної реакції пацієнта, дозу можна збільшити до максимальної дози, що становить 10 мг 1 раз на добу. Є досвід застосування амлодипіну у комбінації з тіазидними діуретиками, альфа-блокаторами, бета-блокаторами або інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту пацієнтам з артеріальною гіпертензією. При стенокардії амлодипін можна застосовувати як монотерапію або у комбінації з іншими антиангінальними лікарськими препаратами для лікування пацієнтів зі стенокардією, рефрактерною до нітратів та/або адекватних доз бета-блокаторів. Немає необхідності у коригуванні дози у випадку одночасного застосування тіазидних діуретиків, бета-блокаторів та інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту. Діти віком від 6 років з артеріальною гіпертензією.Рекомендована початкова доза препарату становить 2,5 мг 1 раз на добу. Якщо необхідний рівень артеріального тиску не буде досягнутий протягом 4 тижнів, дозу можна збільшити до 5 мг на добу. Застосування препарату у дозах, що перевищують 5 мг, для даної категорії пацієнтів не досліджувались. Дозу препарату 2,5 мг можна отримати з таблетки Аген® 5, розділивши її навпіл по розподільчій рисці. Пацієнти літнього віку.Немає необхідності у підборі дози для даної категорії пацієнтів. Підвищення дози слід проводити з обережністю. Пацієнти з порушенням функції нирок.Таким пацієнтам можна застосовувати звичайне дозування. Зміни концентрації амлодипіну у плазмі крові не корелюють зі ступенем зниження функції нирок. Амлодипін не виводиться шляхом діалізу. Застосування пацієнтам з порушенням функції печінки.Рекомендації щодо дозування для пацієнтів з легким або помірним порушенням функції печінки не встановлені, тому вибір дози вимагає обережності, а розпочинати лікування слід з найнижчої дози в діапазоні доз (див. розділ «Особливості застосування» і «Фармакологічні властивості. Фармакокінетика»). Фармакокінетику амлодипіну при тяжкій печінковій недостатності не вивчали. У пацієнтів з тяжким порушенням функції печінки лікування слід розпочинати з найнижчої дози, повільно підвищуючи її шляхом титрування.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Вагітність. Безпека застосування амлодипіну жінкам у період вагітності не встановлена. Застосовувати амлодипін у період вагітності рекомендується лише у тих випадках, коли немає безпечнішої альтернативи, а ризик, пов’язаний із самим захворюванням, перевищує можливу шкоду від лікування для матері та плода. У ході досліджень на тваринах при застосуванні високих доз спостерігалася репродуктивна токсичність. Період годування груддю. Амлодипін виділяється у материнське молоко. Співвідношення дози, отриманої новонародженим від матері, у міжквартильному діапазоні оцінюють як 3-7%, максимум 15%. Дія амлодипіну на немовлят невідома. При прийнятті рішення про продовження годування груддю або про застосування амлодипіну необхідно оцінювати користь грудного годування для дитини та користь від застосування препарату для матері.

Побічні дії

Під час лікування можуть виявлятись такі побічні ефекти: головний біль, набряки на гомілках, підвищена стомлюваність, сонливість, нудота, болі в ділянці живота, припливи крові, прискорене серцебиття, запаморочення. До відносно нечастих побічних ефектів належать: алопеція, порушення перистальтики, суглобні болі, задишка, астенія, болі в ділянці спини, м'язові судоми, диспепсія, гінгівальна гіперплазія, гінекомастія, гіперглікемія, імпотенція, підвищена частота сечовиділення, лейкопенія, панкреатит, підвищена пітливість, тромбоцитопенія, васкуліт, зміни настрою, периферична невропатія, в'ялість, сухість у роті, м'язові болі і порушення зору. Нечасто може виникати алергійна реакція, яка супроводжується свербежем, шкірним висипом, ангіоневротичним набряком і мультиформною еритемою.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Амлодипін можна застосовувати одночасно з тіазиновими діуретичними препаратами, a-блокаторами, b-блокаторами, інгібіторами ангіотезинперетворюючого ферменту, нітратами довготривалої дії, нітрогліцерином, нестероїдними протизапальними засобами, антибіотиками, пероральними протидіабетичними засобами. Під час спеціалізованих досліджень було виявлено, що одночасне застосування амлодипіну з дигоксином здоровими добровольцями не спричиняє змін у рівні дигоксину в сироватці, а також його ренальний кліренс, одночасний прийом амлодипіну з циметидином зовсім не змінює фармакологічну кінетику амлодипіну. Одночасне застосування амлодипіну з варфарином здоровими добровольцями чоловічої статі не викликало значного впливу варфарину на протромбіновий час. Під час фармакокінетичних досліджень із циклоспорином було доведено, що амлодипін не викликає значних змін у фармакологічній кінетиці цього імуносупресивного засобу. Грейпфрутовий сік може підвищити плазматичні рівні амлодипіну, але це не чинить значного впливу на артеріальний тиск і частоту пульсу.

Передозування

Передозування може призвести до довготривалої системної гіпотензії. Лікування: рекомендується промивання шлунка, моніторинг серцевої і дихальної функцій. Для відновлення васкулярного тонусу і артеріального тиску застосовують вазоконстриктори (судинозвужувальні речовини), але тільки в тому випадку, коли вони не протипоказані. Для гальмування впливу блокаторів кальцієвих каналів корисно вводити внутрішньовенно глюконат кальцію.

Особливі умови зберігання

Термін придатності 3 роки. Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці для захисту від світла. Зберігати в недоступному для дітей місці.

08004 08004