АЦЦ-200

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Скинути
Фільтр
Сортування
Ціна:

201.30грн.

Зверніть увагу!

Опис препарату АЦЦ-200 - це спрощена авторська версія сайту a.com.ua.

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

Інструкція АЦЦ-200

Виробник

Гексал АГ, Германия

Загальний опис

Ацетилцистеїн (АЦЦ) - муколітичний, відхаркувальний засіб, який застосовується для розрідження мокротиння при захворюваннях дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого слизу. Ацетилцистеїн є похідним амінокислоти цистеїн. Муколітичний ефект препарату має хімічну природу. За рахунок вільної сульфгідрильної групи ацетилцистеїн розриває дисульфідні зв'язки кислих мукополісахаридів, що призводить до деполімеризації мукопротеїдів мокротиння та до зменшення в'язкості слизу, і сприяє відхаркуванню та відходженню бронхіального секрету. Препарат зберігає активність при наявності гнійного мокротиння. Ацетилцистеїн має також антиоксидантні пневмопротекторні властивості, що зумовлено зв'язуванням його сульфгідрильними групами хімічних радикалів і, таким чином, знешкодженням їх. Крім того, препарат сприяє підвищенню синтезу глутатіону - важливого фактора внутрішньоклітинного захисту не тільки від окисних токсинів екзогенного та ендогенного походження, але й від ряду цитотоксичних речовин. Ця особливість ацетилцистеїну дає змогу ефективно застосовувати останній при передозуванні парацетамолу.

Форма випуску та упаковка

По 20 таблеток в тубі; 1 туба в картонній коробці.

Лікарська форма

Таблетки шипучі. Таблетки по 100 мг: білі, круглі, плоскі таблетки з ароматом ожини; таблетки по 200 мг: білі, круглі, плоскі таблетки з ароматом ожини та рискою з одного боку.

Фармакологічна дія

Засоби, які застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Код ATC R05C B01.

Фармокинетика

Після перорального застосування ацетилцистеїн швидко і повністю всмоктується і піддається метаболізму в печінці з утворенням цистеїну, фармакологічно активного метаболіту, а також діацетилцистеїну, цистину і надалі - змішаних дисульфідів. Біодоступність дуже низька - близько 10 %. Зв'язування з білками плазми - приблизно 50 %. Ацетилцистеїн виводиться нирками у вигляді неактивних метаболітів (неорганічні сульфати, діацетилцистеїн). Період напіввиведення визначається, головним чином, швидкою біотрансформацією в печінці і становить приблизно 1 годину. У разі зниження функції печінки період напіввиведення подовжується до 8 годин.

Особливі умови

Застосування у період вагітності або годування груддю. На сьогодні немає достатньої кількості спостережень щодо застосування препарату в періоди вагітності і лактації, тому препарат у цей період можна призначати тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає. Діти. Через високий вміст ацетилцистеїну не рекомендується призначати препарат дітям віком до 2 років. Належні заходи безпеки при застосуванні. Ацетилцистеїн слід застосовувати з обережністю пацієнтам із бронхіальною астмою або виразковою хворобою в анамнезі. Пацієнтам із захворюваннями печінки, нирок ацетилцистеїн слід призначати з обережністю для уникнення накопичення азотвмісних речовин в організмі. Таблетки шипучі містять сполуки натрію. Це повинні враховувати пацієнти, які знаходяться на безсольовій дієті з низьким вмістом натрію.

Склад

Діюча речовина: acetylcysteine. 1 шипуча таблетка містить ацетилцистеїну 100 мг або 200 мг. Допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, натрію гідрокарбонат, натрію карбонат безводний, маніт (Е 421), лактоза безводна, кислота аскорбінова, натрію цитрат, сахарин натрію, сорбіт (Е 420), ароматизатор ожиновий «В».

Свідчення

Лікування гострої та хронічної патології бронхолегеневої системи при захворюваннях, що супроводжуються підвищеним утворенням мокротиння з погіршенням відхаркування.

Протипоказання

Підвищена чутливість до ацетилцистеїну, чи до будь-яких інших компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.

Способи застосування

Дорослим і дітям старше 14 років призначають по 400-600 мг ацетилцистеїну на добу, розподілені на 1-3 прийоми. Дітям від 6 до 14 років призначають по 400-600 мг на добу, розподілені на 2-3 прийоми. Дітям від 2 до 6 років призначають по 200-400 мг на добу, розподілені на 2 прийоми. Препарат рекомендується приймати після їди. Вміст пакетика розчинити у ? склянки води, соку або холодного чаю. Після приготування розчину його треба випити якнайшвидше. В окремих випадках у зв'язку з наявністю у складі препарату стабілізатора - аскорбінової кислоти приготовлений розчин можна залишити приблизно на 2 години до моменту його застосування. Додаткове вживання рідини посилює муколітичний ефект препарату. Термін лікування хронічних захворювань визначає лікар залежно від характеру та перебігу захворювання. При гострих неускладнених захворюваннях ацетилцистеїн застосовують 5-7 днів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування у період вагітності або годування груддю. На сьогодні немає достатньої кількості спостережень щодо застосування препарату в періоди вагітності і лактації, тому препарат у цей період можна призначати тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Побічні дії

Для опису частоти побічних дій використовують таку класифікацію: дуже часто (> 1/10), часто (> 1/100, < 1/10), нечасто (> 1/1000, < 1/100), рідко (> 1/10 000, < 1/1000), дуже рідко (< 1/10 000). Загальні порушення: нечасто - алергічні реакції (свербіж, кропив'янка, екзантема, висипи, ангіоневротичний набряк), тахікардія, артеріальна гіпотензія, головний біль, дзвін у вухах, гарячка. З боку дихальної системи: рідко - диспное, бронхоспазм (переважно у пацієнтів з гіперреактивністю бронхіальної системи, що асоціюється з бронхіальною астмою). З боку травного тракту: нечасто - печія, стоматит, абдомінальний біль, нудота, блювання, діарея. Повідомлялось про окремі тяжкі реакції з боку шкіри (синдром Стівенса-Джонсона і синдром Лайєлла). При застосуванні ацетилцистеїну дуже рідко повідомлялось про виникнення кровотеч, що частіше за все були пов'язані з розвитком реакцій гіперчутливості. У багатьох дослідженнях було відмічено пригнічення агрегації тромбоцитів, однак клінічного підтвердження тому немає. Дуже рідко повідомлялось про випадки анемії, геморагії, анафілактичні реакції або навіть шок. У випадку виникнення змін шкіри чи слизової оболонки, слід негайно звернутися до лікаря та припинити застосування ацетилцистеїну.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Одночасне застосування ацетилцистеїну з протикашльовими засобами може посилювати застій мокротиння через пригнічення кашльового рефлексу. Ацетилцистеїн не рекомендується застосовувати одночасно з антибіотиками тетрациклінового ряду (за винятком доксицикліну). Випадки інактивації антибіотиків інших груп ацетилцистеїном спостерігались виключно під час експериментів in vitro, при безпосередньому змішуванні останніх. In vitro несумісність спотерігалася з деякими напівсинтетичними пеніцилінами, тетрациклінами, цефалоспоринами, а також з аміноглікозидами. Немає даних про несумісність з такими антибіотиками, як амоксицилін, еритроміцин, цефуроксим. Але для безпеки хворого пероральне застосування антибіотиків не повинно збігатися з прийомом ацетилцистеїну та можливе з інтервалом не менше 2 годин. Одночасний прийом нітрогліцерину та ацетилцистеїну може призвести до посилення вазодилататорного ефекту нітрогліцерину. Ацетилцистеїн зменшує гепатотоксичну дію парацетамолу.

Передозування

Досі не спостерігалося випадків тяжких і небезпечних для життя побічних ефектів, навіть при екстремальному передозуванні. Симптоми: нудота, блювання, діарея. Терапія: лікування симптоматичне.

Особливі умови зберігання

Термін придатності 4 роки. Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

08004 08004