АЦЦ

Категорії
Фільтри
Фільтр
Ціна
грн.
Бренд
Скинути
Фільтр
Сортування
Ціна:

81.10грн.
Ціна:

200.30грн.
Ціна:

201.30грн.
Ціна:

236.90грн.

Зверніть увагу!

Опис препарату АЦЦ - це спрощена авторська версія сайту a.com.ua.

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

АЦЦ: коротка інструкція із застосування

АЦЦ — медикаментозний препарат, дія якого спрямована на розрідження густого секрету і виведення його з дихальних шляхів.

Склад АЦЦ включає в себе ацетилцистеїн у кількості 200 мг. Кожна шипуча таблетка також містить лимонну кислоту, натрій, лактозу, кислоту аскорбінову, ароматизатори та інші речовини.

Купити АЦЦ варто тому, що даний препарат підходить для лікування дорослих і дітей, починаючи з дворічного віку. 

Які є показання до застосування АЦЦ?

 • Дихальні захворювання, які супроводжуються утворенням густого секрету і кашлю.
 • Бронхіт гострого перебігу з обструкцією.
 • Трахеїт, ларинготрахеїт.
 • Гостра пневмонія і абсцес легені.
 • Астматичні прояви.
 • Отити і синусити.

Які можуть бути протипоказання до АЦЦ?

АЦЦ є препаратом, який не рекомендується призначати для лікування патологій легеневої системи в наступних випадках:

 • Індивідуальна непереносимість головного діючої речовини ацетилцистеїну або інших компонентів препарату. Якщо відзначаються будь-які негативні прояви під час лікування, необхідно обмежити прийом АЦЦ і проконсультуватися з цього приводу з лікарем.
 • Так як ацетилсаліцилова кислота має властивість негативно впливати на стінки шлунково-кишкового тракту, протипоказанням до прийому АЦЦ є виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки в гострій стадії.
 • Вагітність і період лактації.
 • Внутрішня кровотеча легеневої і бронхіальної локалізації.
 • Індивідуальна непереносимість лактози, галактози.
 • Вік пацієнта до двох років.

З обережністю АЦЦ призначається пацієнтам, які в анамнезі мали будь-яку з перерахованих патологій, хвороби нирок, варикоз легеневих вен і різке підвищення артеріального тиску.

Взаємодія АЦЦ з іншими препаратами

Якщо пацієнту рекомендовано купити АЦЦ для спільного застосування з протикашльовими препаратами, варто звернути увагу на те, що через таку взаємодію може виникнути застій в'язкого мокротиння. 

АЦЦ має властивість знижувати антибактеріальну активність таких антибіотиків, як пеніцилін, тетрациклін і цефалоспорин. Отже, щоб виключити даний ефект, між прийомом АЦЦ і антибіотиками повинно пройти не менше двох годин. 

АЦЦ: спосіб застосування і рекомендовані дози

Те, як приймати АЦЦ, повинен призначати виключно лікар. Якщо не вказано інше, можна дотримуватись рекомендацій, вказаних в інструкції до медпрепаратів.

Шипучі таблетки розчиняються в теплій воді, після чого приймаються всередину незалежно від часу прийому їжі. Розчин потрібно прийняти безпосередньо після приготування. Допускається застосування суміші протягом двох годин.

Для того, щоб посилити муколітичний ефект, додатково рекомендується випити не менше одного стакана рідини. Тривалість такого лікування в більшості випадків становить від п'яти до семи днів.

Дорослим пацієнтам і дітям старше 14 років АЦЦ рекомендовано приймати по одній таблетці 3 рази на день. Дітям від 6 до 14 років — по одній таблетці 2 рази на день. Дітям від 2 до 6 років — по половині таблетки 3 рази на день.

В інтернет-аптеці apteka.com у режимі онлайн можна дізнатися ціну на АЦЦ, а також оформити замовлення на цей і багато інших препаратів. Наші консультанти нададуть всю необхідну інформацію, а також здійснять доставку обраної продукції за адресою покупця.

 

Інструкція АЦЦ

Виробник

Салютас Фарма ГмбХ

Загальний опис

Ацетилцистеїн (АЦЦ®) - муколітичний, відхаркувальний засіб, який застосовують для розрідження мокротиння при захворюваннях дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого слизу. Ацетилцистеїн є похідним амінокислоти цистеїну. Муколітичний ефект препарату має хімічну природу. За рахунок вільної сульфгідрильної групи ацетилцистеїн розриває дисульфідні зв'язки кислих мукополісахаридів, що призводить до деполімеризації мукопротеїдів мокротиння та до зменшення в'язкості слизу і сприяє відхаркуванню та відходженню бронхіального секрету. Препарат зберігає активність при наявності гнійного мокротиння. Ацетилцистеїн має також антиоксидантні пневмопротекторні властивості, що зумовлено зв'язуванням його сульфгідрильними групами хімічних радикалів і, таким чином, знешкодженням їх. Крім того, препарат сприяє підвищенню синтезу глутатіону - важливого фактора внутрішньоклітинного захисту не тільки від окисних токсинів екзогенного та ендогенного походження, але й від деяких цитотоксичних речовин. Ця особливість ацетилцистеїну дає змогу ефективно застосовувати останній при передозуванні парацетамолу.

Форма випуску та упаковка

Розчин оральний 20 мг/мл у флаконах по 100 мл; по 1 флакону у комплекті з мірним ковпачком та/або мірним аплікатором (шприцем) у картонній коробці.

Лікарська форма

Розчин оральний. Прозорий, трохи в'язкий розчин з ароматом вишні.

Фармакологічна дія

Муколітичні засоби. Код АТХ R05C B01.

Фармокинетика

Після перорального застосування ацетилцистеїн швидко і повністю всмоктується і піддається метаболізму у печінці з утворенням цистеїну, фармакологічно активного метаболіту, а також діацетилцистеїну, цистину, і надалі - змішаних дисульфідів. Біодоступність дуже низька - близько 10 %. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 1-3 години після прийому. Зв'язування з білками плазми - приблизно 50 %. Ацетилцистеїн виводиться нирками у вигляді неактивних метаболітів (неорганічні сульфати, діацетилцистеїн). Період напіввиведення визначається головним чином швидкою біотрансформацією у печінці і становить приблизно 1 годину. У разі зниження функції печінки період напіввиведення подовжується до 8 годин.

Особливі умови

Належні заходи безпеки при застосуванні. Рекомендується з обережністю приймати препарат пацієнтам із виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, особливо у разі супутнього прийому інших лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку шлунка. Є окремі повідомлення про тяжкі реакції з боку шкіри (синдроми Стівенса-Джонсона і Лайєлла) при прийомі ацетилцистеїну, тому у разі виникнення змін з боку шкіри або слизових оболонок слід негайно припинити застосування препарату і проконсультуватися з лікарем щодо його подальшого прийому. Ацетилцистеїн впливає на метаболізм гістаміну, тому не слід призначати довготривалу терапію пацієнтам з непереносимістю гістаміну, оскільки це може призвести до появи симптомів непереносимості (головний біль, вазомоторний риніт, свербіж). З обережністю слід призначати ацетилцистеїн пацієнтам із бронхіальною астмою та пацієнтам з виразкою в анамнезі. 1 мл розчину орального містить 1,78 ммоль (41,02 мг) натрію. Це слід враховувати при призначенні препарату пацієнтам, що потребують обмеженої за вмістом натрію (низький вміст натрію / низький вміст солі) дієти. Особливі застереження. Застосування у період вагітності або годування груддю. У період вагітності або годування груддю застосування ацетилцистеїну можливе тільки у разі, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає. Діти. Застосовують дітям віком від 2 років. Оскільки належні дані щодо режиму дозування для новонароджених відсутні, АЦЦ®, розчин оральний, таким пацієнтам можна застосовувати виключно після консультації із лікарем.

Склад

Діюча речовина: ацетилцистеїн. 1 мл розчину орального містить 20 мг ацетилцистеїну. Допоміжні речовини: метилпарабен (Е 218), натрію бензоат (Е 211), динатрію едетат, сахарин натрію, ароматизатор вишневий, натрію кармелоза, натрію гідроксид, вода очищена.

Свідчення

Лікування гострих та хронічних захворювань бронхолегеневої системи, при яких необхідне зменшення в'язкості мокротиння, покращання його відходження та відхаркування.

Протипоказання

Підвищена чутливість до активної речовини, або до будь-якої з допоміжних речовин. Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У період вагітності або годування груддю застосування ацетилцистеїну можливе тільки у разі, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Побічні дії

Для опису частоти побічних ефектів використовують таку класифікацію: дуже часто (> 1/10), часто (> 1/100, < 1/10), нечасто (> 1/1000, < 1/100), рідко (> 1/10000, < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000). З боку серцево-судинної системи: нечасто - тахікардія, артеріальна гіпотензія. З боку нервової системи: нечасто - головний біль. З боку шкіри: нечасто - алергічні реакції (свербіж, кропив'янка, екзантема, екзема, висипи, ангіоневротичний набряк). З боку органів слуху: нечасто - дзвін у вухах. З боку дихальної системи: рідко - диспное, бронхоспазм (переважно у пацієнтів з гіперреактивністю бронхіальної системи, що асоціюється з бронхіальною астмою), ринорея. З боку травного тракту: нечасто - печія, диспепсія, стоматит, абдомінальний біль, нудота, блювання, діарея, неприємний запах з рота. Загальні розлади: нечасто - гарячка. Повідомлялося про окремі тяжкі реакції з боку шкіри (синдроми Стівенса-Джонсона і Лайєлла). При застосуванні ацетилцистеїну дуже рідко повідомлялося про виникнення кровотеч, що частіше за все були пов'язані з розвитком реакцій гіперчутливості. Відзначалися випадки зниження агрегації тромбоцитів, однак клінічного підтвердження цьому немає. Дуже рідко повідомлялося про набряк Квінке, набряк обличчя, випадки анемії, геморагії, анафілактичні реакції або навіть шок.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Застосування разом з ацетилцистеїном протикашльових засобів може посилити застій мокротиння через зменшення кашльового рефлексу. При одночасному застосуванні з такими антибіотиками, як тетрацикліни (за винятком доксицикліну), ампіцилін, амфотерицин В, цефалоспорини, аміноглікозиди, можлива їх взаємодія з тіоловою групою ацетилцистеїну, що призводить до зниження активності обох препаратів. Тому інтервал між застосуванням цих препаратів повинен становити не менше 2 годин. Це не стосується цефіксиму та лоракарбефу. Активоване вугілля знижує ефективність ацетилцистеїну. Не рекомендується розчиняти в одній склянці ацетилцистеїн з іншими препаратами. Ацетилцистеїн зменшує гепатотоксичну дію парацетамолу. Відзначається синергізм ацетилцистеїну з бронхолітиками. Ацетилцистеїн може бути донором цистеїну та підвищувати рівень глутатіону, який сприяє детоксикації вільних радикалів кисню та певних токсичних речовин в організмі. Одночасний прийом нітрогліцерину та ацетилцистеїну може призвести до підсилення вазодилатуючого ефекту нітрогліцерину.

Передозування

Немає даних про випадки передозування лікарських форм ацетилцистеїну, призначених для прийому внутрішньо. Ацетилцистеїн при прийманні у дозах 500 мг/кг/день не викликає ознак та симптомів передозування. Симптоми. Передозування може виявлятися шлунково-кишковими симптомами, такими як нудота, блювання і діарея. Лікування. Специфічного антидоту при отруєнні ацетилцистеїном немає, терапія симптоматична.

Особливі умови зберігання

Термін придатності 2 роки. Не потребує особливих умов зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці. Після розкриття упаковки розчин зберігати при температурі не вище 25 °С не більше 18 днів.

08004 08004