5-НОК

За даним запитом не знайдено товарів.

Зверніть увагу!

Опис препарату 5-НОК - це спрощена авторська версія сайту a.com.ua.

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

Інструкція 5-НОК

Виробник

Лек фармацевтическая компания д.д., Словения, пред

Країна походження

Словенія

Загальний опис

5-НОК® – синтетичний уроантисептик, що діє за механізмом хелатування. Нітроксолін селективно інгібує синтез бактеріальної ДНК, утворюючи комплекси з металовмісними ферментами мікробної клітини та запобігаючи їх зв’язуванню зі специфічним субстратом. Це призводить до бактеріостатичного, бактерицидного і фунгіцидного ефекту. В субінгібуючих концентраціях у сечі нітроксолін пригнічує фіксацію уропатогенної бактерії E. coli в епітелії сечостатевого тракту. 5-НОК® – синтетичний уроантисептик, що діє за механізмом хелатування. Нітроксолін селективно інгібує синтез бактеріальної ДНК, утворюючи комплекси з металовмісними ферментами мікробної клітини та запобігаючи їх зв’язуванню зі специфічним субстратом. Це призводить до бактеріостатичного, бактерицидного і фунгіцидного ефекту. В субінгібуючих концентраціях у сечі нітроксолін пригнічує фіксацію уропатогенної бактерії E. coli в епітелії сечостатевого тракту.

Форма випуску та упаковка

По 50 таблеток у контейнері; по 1 контейнеру у картонній коробці.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакологічна дія

Протимікробні засоби для системного застосування. Антибактеріальні засоби. Код АТС J01X X07.

Фармокинетика

Нітроксолін швидко та майже повністю (90 %) всмоктується з травного тракту після внутрішнього застосування. Середня пікова концентрація у плазмі крові після прийому разової дози 200 мг досягається через 1,5-2 години і становить 4-4,7 мг/л. Період напіввиведення становить приблизно 2 години. Нітроксолін метаболізується у печінці, де він кон'югує з глюкуроновою і сірчаною кислотою, та виводиться у вигляді глюкуроніду в основному з сечею (55-60 %) і меншою мірою - з жовчю. Тільки 5 % виводиться з сечею в некон'югованій активній формі.

Особливі умови

Застосування у період вагітності або годування груддю. Безпека та ефективність застосування препарату у період вагітності або годування груддю не встановлені, тому нітроксолін не слід призначати у ці періоди. Діти. Дітям віком до 3 років препарат у даній лікарській формі не застосовують. З обережністю призначати препарат пацієнтам із порушеннями функції нирок через можливість кумуляції нітроксоліну. З обережністю препарат призначати пацієнтам із катарактою. При повторному та тривалому лікуванні високими дозами галогенопохідних гідроксихіноліну описані випадки розвитку периферичного невриту та невриту зорового нерва. 5-НОК® є нітропохідним хіноліну і для нього такі побічні явища не спостерігались, однак рекомендується дотримуватися обережності при лікуванні нітроксоліном ? таким пацієнтам слід перебувати під ретельним наглядом лікаря. Лікування не має перевищувати 4 тижнів без додаткового медичного обстеження. Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції, недостатністю лактази та сахарази-ізомальтази не слід застосовувати цей препарат, оскільки таблетки містять сахарозу та лактозу. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Немає даних про негативний вплив препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Склад

Діюча речовина: нітроксолін. 1 таблетка містить нітроксоліну 50 мг. Допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат, лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон, тальк, кросповідон, магнію стеарат. Оболонка: акація (гуміарабік), натрію кармелоза, повідон, сахароза, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, крохмаль кукурудзяний, кальцію карбонат, титану діоксид (Е 171), оранжево-жовтий S (Е 110), хіноліновий жовтий (Е 104).

Свідчення

Гострі, хронічні та рецидивуючі інфекції сечовивідних шляхів, спричинені грампозитивними та грамнегативними мікроорганізмами і грибами, чутливими до нітроксоліну. Профілактика рецидивуючих інфекцій сечовивідних шляхів.

Протипоказання

Підвищена чутливість до нітроксоліну або до будь-якого компонента препарату, а також до інших хінолінів; тяжка печінкова та ниркова недостатність (кліренс креатиніну менше 0,33 мл/с).

Побічні дії

З боку травного тракту: у поодиноких випадках можливі нудота, блювання, втрата апетиту, яким можна запобігти, застосовуючи препарат під час їди. З боку гепатобіліарної системи: зниження активності трансаміназ, порушення функції печінки. З боку імунної системи: можливі шкірні висипання, свербіж, що швидко минають після припинення прийому препарату; дуже рідко - алергічні реакції з розвитком тромбоцитопенії. Препарат містить барвник оранжево-жовтий S (Е 110), який може провокувати алергічні реакції, в тому числі астму. Особливо це стосується пацієнтів з підвищеною чутливістю до ацетилсаліцилової кислоти. З боку нервової системи: рідко - головний біль, атаксія, парестезії, полінейропатія. З боку сечовидільної системи: рідко - зменшення вмісту сечової кислоти у плазмі крові. Оскільки нітроксолін виводиться нирками, при лікуванні препаратом сеча забарвлюється в інтенсивний жовтий колір. Інше: тахікардія, загальна слабкість.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При сумісному застосуванні нітроксоліну з препаратами групи тетрацикліну спостерігається сумація ефектів кожного препарату, з ністатином і леворином - потенціювання дії. При одночасному застосуванні з антацидними засобами, які містять магній, всмоктування нітроксоліну сповільнюється. Щоб уникнути сумації негативного нейротропного ефекту, не можна поєднувати нітроксолін із нітрофуранами. Нітроксолін знижує ефективність налідиксової кислоти. Нітроксолін не слід застосовувати разом з препаратами, що містять гідроксихіноліни або їх похідні.

Передозування

Інформація щодо передозування нітроксоліном відсутня. У випадку перевищення дози лікування симптоматичне.

Особливі умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Синоніми

НІТРОКСОЛІН,5-НІТРОКС,5-НОК®

08004 08004