Вхідний контроль продукції

Оновлено:
09.01.2023
Перевірено
Вхідний контроль продукції березень 2021

Раніше, ми розповідали про вибір і проведення кваліфікації постачальників ТОВ «Вента. ЛТД ».

І ось договір укладено, машина з товаром під'їжджає до аптечного складу, що ж відбуватиметься далі?

А далі відбувається ще ряд процесів, перш ніж товар потрапить у продаж.

Наступний етап - вхідний контроль.

ТОВ «Вента. ЛТД » гарантує, що жоден товар не буде випущений в продаж без проходження процедури вхідного контролю. Проводять вхідний контроль фахівці з вищою фармацевтичною освітою, які мають не менше 2-х років стажу роботи за спеціальністю.

Сама процедура проведення вхідного контролю відбувається наступним чином:

  1. спочатку перевіряються всі супровідні документи - прибуткова накладна, сертифікати якості, інша необхідна документація якості. Також перевіряється наявність заборон на ту чи іншу продукцію, щоб уникнути попадання заборонених товарів на склад. Якщо з документами все в порядку, то провізор дозволяє відкрити машину, оглядає вантаж, санітарний стан кузова, вимірює температуру в кузові за допомогою електронного термометра (пирометра) і запитує дані моніторингу температури за весь час транспортування товару. На цьому ж етапі провізор ідентифікує продукцію, що вимагає особливих умов зберігання (холод або прохолодне місце) і контролює негайне переміщення до відповідних холодильних камер. Тільки переконавшись, що всі вимоги дотримані, провізор дозволяє вивантаження товару.
  2. наступний етап - візуальний огляд. Провізор оглядає стан упаковки, тари, зовнішній вигляд лікарського засобу. Уважно вивчаються маркування та інструкція.

У разі сумніву, провізор розкриває упаковку і перевіряє розмір, форму, колір, однорідність, кількість одиниць в упаковці, наявність забруднень. При найменших сумнівах в якості - продукція поміщається в зону карантину до подальших з'ясувань щодо рівня якості, якщо мова йде про лікарські засоби, передається на контроль до Держлікслужби яка відповідає за:

  • контроль за дотриманням вимог щодо забезпечення якості та безпеки лікарських засобів і медичних виробів;
  • виконання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі такими засобами незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування;
  • відбирає в установленому порядку зразки лікарських засобів і медичних виробів для перевірки їх якості;
  • надає обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень стандартів і технічних умов, фармакопейних статей і технологічних регламентів, а також про усунення порушень під час виробництва, зберігання, транспортування та реалізації лікарських засобів.

Якщо вхідний контроль успішно пройдено, то ставиться відповідна відмітка на прибутковій накладній і товар дозволяється оприбутковувати на аптечний склад.

У наступних публікаціях розповімо про приймання і зберігання товару на аптечному складі.

 

Автор статті:

начальник відділу якості, уповноважена особа ТОВ "Вента. ЛТД"

08004 08004