Хондропротектори

Оновлено:
21.03.2024
Перевірено
Хондропротектори січень 2022

Зараз говорити про те, що проблеми із суглобами і хребтом є тільки у спортсменів та літніх людей не зовсім правильно. До групи ризику також потрапляють: люди із зайвою вагою, ті хто веде малорухливий спосіб життя або у кого високі фізичні навантаження протягом дня. Тому навіть якщо зараз ви не стикаєтеся з цією проблемою, краще подбати про своє здоров'я заздалегідь.

Для зміцнення суглобів, зв'язок і хрящової тканини використовують хондропротектори.

Хондропротектори - це група ліків, які сприяють захисту і відновленню хрящової тканини і суглобів.

Хрящову тканину людини можна розбити на три групи:

  1. гіалінова група (прозорі хрящики, які з'єднують довгі кістки в скелеті, також вони є на кінчиках ребер, трохи в носовій перегородці, трахеї і бронхах);
  2. еластична група хрящів (гортань, дихальне горло, шкірна складка вуха );
  3. волокниста група (Сполучні хрящі міжхребцевих дисків, ділянка переходу сухожилля в кісткову тканину).

Найбільш корисними хондропротекторами є ті, в основі яких є хондроїтин і глюкозамін. Хондроїтин покращує еластичність і міцність хрящів, крім того, сприяє уповільненню старіння і зносу суглобів. Глюкозамін - це компонент, який сприятливо впливає на якість змащення суглобів, а також стимулює процеси обміну речовин в хрящах.

Препарати-хондропротектори поділяють на три види:

  1. Екстракти, концентрати на основі тваринного або рослинної сировини;
  2. Ліки з очищеним глюкозаміном або хондроїтином;
  3. Комбіновані препарати з хондроїтином і глюкозаміном, і в доповненні до них вітаміни, знеболюючі, нестероїдні протизапальні речовини.

Перелік хондропротекторів (за формою випуску)

Таблетки / Капсули:

Ефективність таких препаратів зменшується, внаслідок того, що корисні речовини спочатку потрапляють в травний тракт і тільки невелика частина засвоюється організмом.

Терафлекс

Діюча речовина: хондроїтин сульфат, глюкозамін
Країна-виробник: США
Застосування: Приймати всередину, запиваючи невеликою кількістю води. Дорослим застосовувати по 1 капсулі 3 рази на добу. Рекомендований курс лікування - 3-6 місяців.

Терафлекс зменшує запалення хряща, дегенеративні процеси, а також стимулює вироблення глюкозаміногліканів, протеогліканів і гіалуронової кислоти.

Мовекс актив

Діюча речовина: хондроїтин сульфат, глюкозамін сульфат, диклофінак
Країна-виробник: Швейцарія
Застосування: дорослим. по 1 таблетці 3 рази на добу. Таблетки приймають всередину, після їжі, запиваючи водою.Рекомендований курс - не більше 3-х тижнів.

Мовекс Актив загальмовує процеси руйнування хрящової і кісткової тканини, прискорює утворення кісткової мозолі при травмах, прискорює відновлення функцій суглобів, знімає запалення.

Структум

Діюча речовина: хондроїтин сульфат
Країна-виробник: Франція
Застосування: Дорослим і дітям старше 15 років приймати по 1 капсулі (500 мг) двічі на день (всього 1 г на добу). Тривалість курсу лікування - 3-6 місяців.

Структум уповільнює резорбцію кісткової тканини і знижує втрати кальцію, прискорює процеси відновлення кісткової тканини. При лікуванні препаратом Структум зменшується хворобливість і поліпшується рухливість уражених суглобів

Ін'єкції:

Ефективність набагато вище, так як більше корисних речовин засвоюється організмом, до того ж в складі присутні протизапальні речовини (Ібупрофен, диклофенак)

Алфлутоп

Діюча речовина: біоактивний концентрат з дрібної морської риби
Країна-виробник: Румунія
Застосування: Вводять глибоко внутрішньом'язово. Зазвичай призначають по 1 мл 1 раз на добу, курс лікування - 20 днів.

Алфлутоп запобігає руйнуванню макромолекулярних структур нормальних тканин, стимулює процеси відновлення в інтерстиціальній тканині і тканині суглобового хряща, що пояснює його аналгетичну дію.

Мукосат Нео

Діюча речовина: хондроїтин сульфат
Країна-виробник: Білорусь
Застосування: Препарат вводити дорослим внутрішньом'язово по 1 мл через день. Курс лікування-25-35 ін'єкцій.

Мукосат Neo сприяє відновленню суглобової сумки і хрящових поверхонь суглобів, запобігає стисненню сполучної тканини, виконує роль мастила суглобових поверхонь

Профлекс інтра

Діюча речовина: хондроїтин сульфат
Країна-виробник: Франція
Застосування: Дорослим і дітям старше 15 років приймати по 1 капсулі (500 мг) двічі на день (всього 1 г на добу). Тривалість курсу лікування - 3-6 місяців.

Профлекс інтра використовують для полегшення рухливості суглобів (в якості амортизатора), захисту суглобових хрящів і для симптоматичного лікування остеоартрозу, пошкоджених суглобів.

Самолікування небезпечно для вашого здоров'я, для медикаментозного лікування необхідно проконсультуватися з лікарем!

Дбайте про своє здоров'я разом з нами!

08004 08004