Судома - це раптове, несвідоме стискання м'язів, з гострим болем. Може продовжуватися від кількох секунд до 10-15 хвилин.
Судоми можуть виникати у всіх, мимоволі - незалежно від того, в якому стані м'язи, у напрузі або в стані спокою. Але найчастіше спазми трапляються під час важких фізичних навантажень або під час сну, причому часто страждають на м'язи рук і ніг.
Що робити, якщо м'яз звела судома?
- Розтяжка. Встаньте у стійку "струнко", підніміть ногу під 90 градусів, зігнувши в коліні і потім притисніть її до сідниці. Тримайте ногу рукою протягом двадцяти-тридцяти секунд. Якщо судома в литковому м'язі - виставте ногу вперед, трохи зігнувши в коліні і перенесіть на неї вагу свого тіла. тійте в такому положенні 10-15 секунд.
- Укол. Потрібно злегка вколоти м'яз у якому трапився спазм за допомогою голки або шпильки. Перед уколом не забудьте продезінфікувати голку/шпильку.
- Масаж. Якщо є можливість можна помасажувати те місце, де трапилася судома. Таким чином знімається м'язова напруга і болючі відчуття проходять. Масаж потрібно робити без зайвої сили.
- Теплові процедури Для зняття спазму у м'язі також добре допомагає гаряча грілка або нагріта сіль (можна нагріти на сковорідці та висипати на рушник). Тепло покращує кровообіг і сприяє розслабленню м'язів, тим самим знімаючи спазми.
- Стиснення пальців. Дуже дієвий метод при судомах пальців та стопи. Потрібно стиснути пальці на нозі і обхопивши руками стопу, а також здати її. Або навпаки, взявшись за пальці згинати їх "на себе” максимально напружуючи стопу.
Судоми в ногах, причини
Причини появи судом різноманітні - від важкої фізичної фізичної роботи до різних хвороб, де судоми виступають у ролі симптому даного захворювання.
Причини:
- тривалі фізичні навантаження, наслідком якого є перевтома організму;
- ожиріння;
- гостра нестача вітамінів, особливо Са, Мg;
- токсикоз;
- мале споживання води;
- травми кінцівок;
- дефекти, пов'язані з обміном речовин;
- переохолодження;
- порушення у роботі ЦНС;
- генетичні особливості людини;
- вагітність;
- варикозне захворювання вен;
- плоскостопість.
Препарати від судом
Оскільки судоми можуть бути симптомами серйозних захворювань, необхідно обов'язково звернутися до лікаря для комплексного обстеження Вашого організму.
Для лікування судом лікарі рекомендують: змінити спосіб життя, звички харчування, приділити підвищену увагу питному режиму, а також підвищити рівень К, Са та Мg в організмі.
Найбільш ефективні та популярні препарати в цьому:
Діючі речовини: карбонат магнію, вітамін В6
Країна - виробник: Україна
Застосування: по 1 таблетці тричі на день під час їди, запиваючи водою.
Додаткове джерело магнію та вітаміну В6, які сприяють нормалізації процесів сну, функціонування нервової та серцево-судинної системи.
Діючі речовини: магнію аспарагінат, калію аспарагінат
Країна - виробник: Україна
Застосування: дорослим препарат призначають по 1-2 таблетки 3 рази на добу після їди. Термін лікування визначає лікар.
Аспаркам є джерелом іонів калію та магнію, що регулює метаболічні процеси. Застосовують у комплексній терапії для усунення дефіциту калію та магнію.
Діючі речовини: магнію аспарагінат, калію аспарагінат
Країна-виробник: Угорщина
Застосування: добова доза для дорослих становить 1-2 таблетки 3 рази на добу, можна підвищувати до 3 таблеток 3 рази на добу. Курс лікування визначає лікар.
Панангін має широкий спектр дії, завдяки чому він застосовується в терапії для пацієнтів з кардіальною патологією, цукровим діабетом, різними проявами ендотеліальної дисфункції та гострим дефіцитом калію та магнію в організмі.
Діюча речовина: магнію оротат
Країна - виробник: Німеччина
Застосування: призначають по 2 таблетки 3 рази на добу протягом 7 днів, потім – по 1 таблетці 2-3 рази на добу.
Препарат контролює нормальне функціонування клітин міокарда; бере участь у регуляції його скорочувальної функції; надає заспокійливий, аналгетичний, протисудомний вплив на ЦНС, спазмолітичний вплив на гладкі м'язи, покращує коронарний кровообіг.
Як лікувати судоми ніг у домашніх умовах
Бувають ситуації, за яких немає можливості одразу звернутися до лікаря. У такому разі ефективними методами в лікуванні та профілактиці спазмів у ногах, будуть
Якщо ж через будь-які обставини негайне звернення до кваліфікованого фахівця виявляється неможливим, лікування судом доведеться проводити в домашніх умовах. Для цього можна використовувати такі методи:
- масажі
- трав'яні настоянки, що знімають запалення та зміцнюють імунітет;
- продукти харчування, що містять вітаміни та мінерали
- фізична активність
Але надалі, при першій же можливості необхідно звернутися до фахівця, який зможе скоригувати Ваше лікування спазмів у ногах і допомогти позбавитися цього захворювання.