Як позбутися судом у ногах

Оновлено:
09.01.2023
Перевірено
Як позбутися судом у ногах вересень 2022

Судома - це раптове, несвідоме стискання м'язів, з гострим болем. Може продовжуватися від кількох секунд до 10-15 хвилин.
Судоми можуть виникати у всіх, мимоволі - незалежно від того, в якому стані м'язи, у напрузі або в стані спокою. Але найчастіше спазми трапляються під час важких фізичних навантажень або під час сну, причому часто страждають на м'язи рук і ніг.

Що робити, якщо м'яз звела судома?

 1. Розтяжка. Встаньте у стійку "струнко", підніміть ногу під 90 градусів, зігнувши в коліні і потім притисніть її до сідниці. Тримайте ногу рукою протягом двадцяти-тридцяти секунд. Якщо судома в литковому м'язі - виставте ногу вперед, трохи зігнувши в коліні і перенесіть на неї вагу свого тіла. тійте в такому положенні 10-15 секунд.
 2. Укол. Потрібно злегка вколоти м'яз у якому трапився спазм за допомогою голки або шпильки. Перед уколом не забудьте продезінфікувати голку/шпильку.
 3. Масаж. Якщо є можливість можна помасажувати те місце, де трапилася судома. Таким чином знімається м'язова напруга і болючі відчуття проходять. Масаж потрібно робити без зайвої сили.
 4. Теплові процедури Для зняття спазму у м'язі також добре допомагає гаряча грілка або нагріта сіль (можна нагріти на сковорідці та висипати на рушник). Тепло покращує кровообіг і сприяє розслабленню м'язів, тим самим знімаючи спазми.
 5. Стиснення пальців. Дуже дієвий метод при судомах пальців та стопи. Потрібно стиснути пальці на нозі і обхопивши руками стопу, а також здати її. Або навпаки, взявшись за пальці згинати їх "на себе” максимально напружуючи стопу.

Судоми в ногах, причини

Причини появи судом різноманітні - від важкої фізичної фізичної роботи до різних хвороб, де судоми виступають у ролі симптому даного захворювання.

Причини:

 • тривалі фізичні навантаження, наслідком якого є перевтома організму;
 • ожиріння;
 • гостра нестача вітамінів, особливо Са, Мg;
 • токсикоз;
 • мале споживання води;
 • травми кінцівок;
 • дефекти, пов'язані з обміном речовин;
 • переохолодження;
 • порушення у роботі ЦНС;
 • генетичні особливості людини;
 • вагітність;
 • варикозне захворювання вен;
 • плоскостопість.

Препарати від судом

Оскільки судоми можуть бути симптомами серйозних захворювань, необхідно обов'язково звернутися до лікаря для комплексного обстеження Вашого організму.

Для лікування судом лікарі рекомендують: змінити спосіб життя, звички харчування, приділити підвищену увагу питному режиму, а також підвищити рівень К, Са та Мg в організмі.

Найбільш ефективні та популярні препарати в цьому:

Магній В6

Magniyb6

Діючі речовини: карбонат магнію, вітамін В6
Країна - виробник: Україна
Застосування: по 1 таблетці тричі на день під час їди, запиваючи водою.

Додаткове джерело магнію та вітаміну В6, які сприяють нормалізації процесів сну, функціонування нервової та серцево-судинної системи.

Аспаркам

Діючі речовини: магнію аспарагінат, калію аспарагінат
Країна - виробник: Україна
Застосування: дорослим препарат призначають по 1-2 таблетки 3 рази на добу після їди. Термін лікування визначає лікар.

Аспаркам є джерелом іонів калію та магнію, що регулює метаболічні процеси. Застосовують у комплексній терапії для усунення дефіциту калію та магнію.

Панангін

Діючі речовини: магнію аспарагінат, калію аспарагінат
Країна-виробник: Угорщина
Застосування:  добова доза для дорослих становить 1-2 таблетки 3 рази на добу, можна підвищувати до 3 таблеток 3 рази на добу. Курс лікування визначає лікар.

Панангін має широкий спектр дії, завдяки чому він застосовується в терапії для пацієнтів з кардіальною патологією, цукровим діабетом, різними проявами ендотеліальної дисфункції та гострим дефіцитом калію та магнію в організмі.

Магнерот

Magnerot

Діюча речовина: магнію оротат
Країна - виробник: Німеччина
Застосування:  призначають по 2 таблетки 3 рази на добу протягом 7 днів, потім – по 1 таблетці 2-3 рази на добу.

Препарат контролює нормальне функціонування клітин міокарда; бере участь у регуляції його скорочувальної функції; надає заспокійливий, аналгетичний, протисудомний вплив на ЦНС, спазмолітичний вплив на гладкі м'язи, покращує коронарний кровообіг.

Як лікувати судоми ніг у домашніх умовах

Бувають ситуації, за яких немає можливості одразу звернутися до лікаря. У такому разі ефективними методами в лікуванні та профілактиці спазмів у ногах, будуть

Якщо ж через будь-які обставини негайне звернення до кваліфікованого фахівця виявляється неможливим, лікування судом доведеться проводити в домашніх умовах. Для цього можна використовувати такі методи:

 • масажі
 • трав'яні настоянки, що знімають запалення та зміцнюють імунітет;
 • продукти харчування, що містять вітаміни та мінерали
 • фізична активність

Але надалі, при першій же можливості необхідно звернутися до фахівця, який зможе скоригувати Ваше лікування спазмів у ногах і допомогти позбавитися цього захворювання.

08004 08004