Що потрібно знати про алергію?

Що потрібно знати про алергію? лютий 2021

Алергія - це захворювання, викликане порушенням в роботі імунної системи. Обумовлено агресивною відповіддю імунітета на безпечні для життя речовини, що містяться в їжі, навколишньому середовищу і тд. Ці речовини називають алергенами, і найпоширеніші серед них за походженням йдуть від ліків, вовни тварин, продуктів харчування, цвілевих грибків, кліщів, пилку рослин і квітів тощо.

Сезонна алергія або сінна лихоманка, проявляється, як правило, навесні або восени в період цвітіння дерев, трав і інших рослин.

Трохи про ознаки алергії

 

При контакті схильної до алергічних реакцій людини з алергеном, в організмі відбувається вироблення особливих антитіл (IgE). Ці антитіла абсорбуються на поверхні запалених клітин. Ці клітини локально бувають розташовані в слизовій оболонці дихальних шляхів, шкіри і крові. При черговому контакті з одними і тими ж подразниками можуть виникнути специфічні реакції між антитілом і подразником, результатом яких будуть:

  • почервоніння очей;
  • свербіж;
  • висип;
  • закладеність носа і нежить;
  • кашель;
  • задишка;
  • набряк і запалення.

Негативна реакція організму на певний носій може в одному випадку розвиватися швидко, в іншому - в перебігу тривалого часу.

Іноді алерген тільки через деякий час з'єднується з лімфоцитами і проявляє себе.

На допомогу нам - Антигістамінні препарати!

 

Антигістамінні препарати-це лікарські засоби, що попереджають дію гістаміну на Н-гістамінові рецептори і володіють вираженою протиалергічною дією при значному зниженні побічних ефектів.

Сам гістамін - є нейромедіатором, здатним чинити негативний вплив на шкіру, дихальні шляхи, серцево-судинну систему, шлунково-кишковий тракт і гладку мускулатуру.

Ліки цієї групи застосовують в боротьбі з проявами хвороби і є одними з незамінних лікарських засобів в усуненні симптомів при застудах.

Які найпопулярніші і безпечні антигістамінні препарати 3 покоління в Україні?

 

Якщо ігнорувати алергічні симптоми, то це може привести до виникнення бронхіальної астми, набряку Квінке, судом, порушення дихання, зниження температури тіла. Ці стани загрожують життю людини.

Етапи діагностики:

 

  1. Докладний збір анамнезу (аналіз умов, які стали проявом ознак імунопатологічних процесів, спадковості та інших факторів) і консультація алерголога;
  2. Лабораторне дослідження. Розгорнутий аналіз крові і шкірні проби (алергопроби), при яких виявляються алергени.

Сучасні тест-системи дають можливість визначити відповідь імунітету до сотні алергенів. Перевагою даного дослідження є можливість проводити тести навіть в період гострої фази і цвітіння.

А як же діти?

Існує думка, що необхідно дочекатися віку 5 років і тільки після цього, коли симптоми перестають турбувати - провести обстеження. Це обумовлено тим, що малюк може перерости цю хворобу, а до цього часу доцільно вдатися до рекомендацій лікаря в призначенні гормональних кремів для лікування шкірних проблем. Почасти це вірна думка, оскільки у дітей зміни в організмі проходять швидко. Однак, якщо немовля або дитина вже зараз страждає від симптомів хвороби то чекати віку 5 років не варто. Прояв захворювання в такому випадку завдає шкоди травному тракту і імунітету дитини, ослаблення якого може привести до порушення розвитку.

Для немовлят, що знаходяться на грудному вигодовуванні, детально обговорюється з мамою її раціон харчування. З'ясовується спочатку, що саме може викликати алергічну реакцію у немовляти і після цього вносяться корективи в режим харчування матері, і на протязі місяця ведуться спостереження на предмет позитивних змін. Якщо проблема все ж зберігається, то робляться аналізи і призначається курс лікування.

 

Рекомендації лікаря перед початком курсу найбільш важливий критерій вибору медикаменту!

Необхідні ліки медикаменти ми пропонуємо Вам переглянути у нас на сайті в каталозі https://a.com.ua/sredstva-ot-allergii

 

08004 08004